Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 için DRL çalışması

Önerilen Mesajlar

Ne zamandır yapsam mı diye düşünürken bu hafta sonu arabaya led takma işlemini yaptım.

Çalışması ise şu şekilde, kontak aÇıldığında yanmaya başlıyor parklar aÇıldığı zaman sönüyor.

önce tampondaki parÇaların hazırlığını yaptık.

fotoraf0114s.jpg

Uploaded with ImageShack.us

fotoraf0116.jpg

fotoraf0117opakb.jpg

Daha sonra led modülleri taktık.

fotoraf0118c.jpg

fotoraf01142.jpg

ve arabanın üstündeki durumları

fotoraf01143.jpg

fotoraf01152.jpg

Taktığımız modüller ise şunlar.

http://www.aliexpres.../105501791.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Ancak o parçalar o kadar kalın mı? Tampondaki parçalar kesilmek zorunda mı yani. Hani kesmeden monte edilse olmazmıydı. Benim derdim o parçaların kesilmemesi yani. Ben zaten yapmayı da düşünmüyorum da. Başka yapmak isteyen arkadaşlar için sordum.

Tamam kablo geçmesi için delik açılabilir ancak kesme işi sakat. Bir gün ledlerin sökülmesi gerekirse o parçaların yenileri alınması gerekir diye düşündüm.

Emeğinize sağlık, güzel çalışma olmuş.

Stopları değilde kısa hüzmeli farlardan itibaren söndürme imkanı var mı? Varsa o şekilde sanki daha iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elektrik bağlantıları ile ilgili bilgi verebilirmisiniz. Ben içeriye sığan drl buldum ama elektrik bağlantısı hakkında bilgi almak istiyorum

sizin bulduğunuz içeriye sığan DRL hakkında bilgi verirseniz takacaklar içinde faydalı olur.

osman bey elinize sağlık çok güzel olmuş.

Hatırlatma: orjinalinde olmayan araçlar için yasak diye biliyorum. polis ceza yazıyormuş. hatta orjinal olmayan böyle askesuarlar için TüV muayenede bile sıkıntı çıkarıyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar sis farımı yoksa DRL mi?İkisi de aynı hizada bir garip olmuş...Gündüz farları daha yukarıda olması gereken farlardır,zira öndeki araçların görmesi bu şekilde zorlaşır tampon altındaki hizada olduğundan....Hayırlı olsun bu arada....Fakat o ızgaralara nasıl kıyıp kestiniz yahu...Valla iyi cesaret....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizin bulduğunuz içeriye sığan DRL hakkında bilgi verirseniz takacaklar içinde faydalı olur.

osman bey elinize sağlık çok güzel olmuş.

Hatırlatma: orjinalinde olmayan araçlar için yasak diye biliyorum. polis ceza yazıyormuş. hatta orjinal olmayan böyle askesuarlar için TüV muayenede bile sıkıntı çıkarıyormuş.

Uşak sanayisinde buldum, şu an çin'den araştırıyorum. Bulamazsam beklemek en iyisi galiba çünkü bire bir uyan hatta sis farlarıyla beraber takılan drl ler bir önceki focus için mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osman Bey ellerinize sağlık, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Elektrik bağlantıları hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de style pluslarda yok diğer modellerde var mı bilmiyorum ama arka yolcu tavan aydınlatması öndeki gibi düğmeli hale getirilebiliyor mu, servisten öndekini alıp taksak hata mesajına sebep olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. GÜle gÜle kullanın.

Ancak o parçalar o kadar kalın mı? Tampondaki parçalar kesilmek zorunda mı yani. Hani kesmeden monte edilse olmazmıydı. Benim derdim o parçaların kesilmemesi yani. Ben zaten yapmayı da dÜşÜnmÜyorum da. Başka yapmak isteyen arkadaşlar için sordum.

Tamam kablo geçmesi için delik açılabilir ancak kesme işi sakat. Bir gÜn ledlerin sökÜlmesi gerekirse o parçaların yenileri alınması gerekir diye dÜşÜndÜm.

Emeğinize sağlık, gÜzel çalışma olmuş.

Stopları değilde kısa hÜzmeli farlardan itibaren söndÜrme imkanı var mı? Varsa o şekilde sanki daha iyi olabilir.

Kısa hÜzmeli farlarla söndÜrme işi de kolay fakat ben parklarda sönmesini tercih ettim. Parçaları kesme sebebi ön tarafın tam sıfır olarak oturması dışarıya doğru çıkıntı olmaması için yapıldı

Bunlar sis farımı yoksa DRL mi?İkisi de aynı hizada bir garip olmuş...GÜndÜz farları daha yukarıda olması gereken farlardır,zira öndeki araçların görmesi bu şekilde zorlaşır tampon altındaki hizada olduğundan....Hayırlı olsun bu arada....Fakat o ızgaralara nasıl kıyıp kestiniz yahu...Valla iyi cesaret....

Bora bu tip gÜndÜz farlarının yeri genelde burası yerden yÜkseklik min. 25 cm. max. 150cm. olacak deniyor. Izgaraların gerekirse yenisini alırız kıyamayacak bir durum değil. :)

Elektrik bağlantıları ile ilgili bilgi verebilirmisiniz. Ben içeriye sığan drl buldum ama elektrik bağlantısı hakkında bilgi almak istiyorum

Elektrik bağlantısı kolay +ucu sigorta kutusundan aldım, daha evvel Mertol resimlemişti boş bir sigorta yuvası var. - ucu sigorta kutusunu tutan vidaya bağladım. Parklar açınca södÜrmek için tetiklemeyi far soketinin 12 numaralı pininden aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gayet güzel olmuş, güle güle kullanın.

LED'lerin maliyeti de çok yüksek değil gibi.

Umarım gerçekten su geçirmezdir, çünkü ucuz ünitelerin bir sorunu da o oluyor.

Bunun dışında yeterince parlak ışık veremiyebiliyorlar ki fotoğraflara bakınca sizinkilerin aydınlatması gayet başarılı.

Tampon hizasında DRL yaygın olarak kullanılıyor, hatta Mercedes ve Panamera'da standart yeri orası seçilmiş.

Ben de far ünitesinde olmasını hem daha şık hem de işlevsel buluyorum, ama bu udurmda yapacak bir şey yok, sonradan takılacak DRL için far değişmeyecekse en iyi yer burası.

Aslında far yanınca tümden sönmeleri de gerekmiyor, genel uygulamada biraz kısık olarak yanmaya devam ediyorlar. Kısılmasının nedeni de noktasal hüzme olarak gece göz alabilecek olması.

Bir de aydınlatma aksında sorun oldu mu, malum pancurlar hafif yana bombeli, dolayısı ile aydınlatma ünitesi de eğik takılmak zorunda kalınıyor!?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osman Bey ellerinize sağlık, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Elektrik bağlantıları hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Bir de style pluslarda yok diğer modellerde var mı bilmiyorum ama arka yolcu tavan aydınlatması öndeki gibi düğmeli hale getirilebiliyor mu, servisten öndekini alıp taksak hata mesajına sebep olur mu?

Olmaz sorunsuz çalışıyor. Benim sattığım style ın arka aydınlatmasını değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gayet güzel olmuş, güle güle kullanın.

LED'lerin maliyeti de çok yüksek değil gibi.

Umarım gerçekten su geçirmezdir, çünkü ucuz ünitelerin bir sorunu da o oluyor.

Bunun dışında yeterince parlak ışık veremiyebiliyorlar ki fotoğraflara bakınca sizinkilerin aydınlatması gayet başarılı.

Tampon hizasında DRL yaygın olarak kullanılıyor, hatta Mercedes ve Panamera'da standart yeri orası seçilmiş.

Ben de far ünitesinde olmasını hem daha şık hem de işlevsel buluyorum, ama bu udurmda yapacak bir şey yok, sonradan takılacak DRL için far değişmeyecekse en iyi yer burası.

Aslında far yanınca tümden sönmeleri de gerekmiyor, genel uygulamada biraz kısık olarak yanmaya devam ediyorlar. Kısılmasının nedeni de noktasal hüzme olarak gece göz alabilecek olması.

Bir de aydınlatma aksında sorun oldu mu, malum pancurlar hafif yana bombeli, dolayısı ile aydınlatma ünitesi de eğik takılmak zorunda kalınıyor!?

Teşekkürler,

Su geçirmezlik iyi gibi görünüyordu özellikle ön taraftan alması pek mümkün değil gibi, arka tarafta ise şüphelendiğimiz kablo girişini slikon ile kapadık. Aracın altı tamamen kapalı olduğundan tamponun o kısmına su teması neredeyse hiç olmamış panjurların arkası tertemizdi.

ünitelerin aydınlatma aksı baya başarılı yapılmış, reflektörlerin dizaynından dolayı 45 dereceden fazla dönük olsa bile görüntüde değişiklik olmuyor.

Farları değiştimeyi hiç düşünmediğimden bu yolu seçtim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.