Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Sıcak Hava üflüyor

Emre Hünkarbey

Soru

Merhaba. 2015 Focus 1.6 Tİ-VCT Powershift aracım klima 0 konumundayken bile sıcak hava üflüyor (sıcaklık kumandası en soğuk tarafta olduğu halde). Yaz boyu mecburen klima açtım sürekli sıcakta duramadım. Ayrıca iç sirkülasyon düğmesi klima 0 konumundayken aktif olmuyor. Yani dışarıdan gelen havayı kesemiyorum. Bu düğme sizde de aktif olmuyor mu klima kapalıyken ? Ve bu sıcak üfleme olayını nasıl keserim acaba? Klima ızgaralarını kapatsam bu sefer de ayaklardan falan veriyor sıcak havayı.

Emre Hünkarbey tarafından düzenlendi
İmla hataları
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Ayaklara üfleme butonunun altındaki butonla kapatınca hava akışı kesilir ama oksijen kalitesi fena düşer.

sıfır konumda fan çalışmadığından klima da çalışmaz.

sıfır konumda iç sirkülasyon olmaması yine normal fan çalışmadığından.

sıfır konumda hava akışı varken en soğuk ayar sadece dış havayı içeri üfler o da sıcak hava varsa doğal olarak sıcak olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün denedim,

iç sirkülasyon düğmesinin fan motoru kademesi ile ilgisi yok.

Yani Fan 0 konumun da olsa bile açılıp kapanabiliyor.

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1- Havayı ön cama yönlendirin.

2- Klimayı son kadameye alarak bir 30 saniye kadar çalıştırın.

3- Klimayı kapatın ve yönlendirmeyi istediğiniz yere verebilirsiniz artık sıcak hava gelmiyordur.

Ben böyle yapıyorum ve bu şekilde hiç sorun yaşamadım sıcak hava gelmesiyle ilgili.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni konu açmayayım dedim. Buradan sorayım bende sorumu..

Aracım 2008 citroen c4.. Dijital klima

Sorunum.. Kalorifer 24 derecede ılık üflemeye başladı.. Normal şartlarda çok sıcak olurdu..

İlk dün gece yaptı. Sabah bindim bi 5 dakka normal hali gibi sicak üfledi. Sonrasında yine ılık üflemeye başladı.. 

Sorun neden olabilir ?? 

24 derecede aldığım sıcağı şuan 27 yada H1 FULLde veriyor ? tıkanma vs ne olabilir fikirlerinizi bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.