Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cruise Control (Hız Sabitleyici) ne kadar gerekli?Yokluğu eksiklik mi? Olmasa da olur mu?

Özgür Görür

Önerilen Mesajlar

:):D

ilahi Cem abi...

şehiriçinde ben de kullanamıyorum zira fiili olarak imkansız kullanmam.. birincisi hız düşük olduğundan zaten devreye girmiyor CC.. hızı yükseltip devreye soksam bu sefer illaki 2 dk içinde fren yapacağım devreden çıkacak.. Ankara için çok manasız.. İstanbul'dakiler (Ogün) nasıl kullanıyor anlamadım..

CC'li model tercihine gelirsek, belki ihtiyaç duyduğum için, belki tüketim toplumu olmanın verdiği gazla özellikle CC olsun istedim.. pişman değilim, yine olsa yine yaparım :)

Ev iş arası giderken ve minibüs caddesinde 3. vites 45 e sabitliyorum (çok az yakıyor denemelisiniz ) :D Sahil yolunda 4. vites 65 e sabitliyorum. :D E5 te 5. vites 85 e sabitliyorum :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Kastamonu'da sıklıkla kullanıyorum, işe giderken de 80-90 ve 100 e sabitliyorum. (Hızımız zamanın durumuna göre değişken) Acayip zevkli oluyor. Rehavet derken çok uzun yol yapmadım. Rehavete kapılmadım. Ama uzun yolda da kesinlikle kullanırdım. Rehavet durumu pek olmaz. Rahatlığı süper.

CC ile rehavete kapılırım diyorsanız hız sınırlayıcı de kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya arkadaş nerelermiş oralar, bize niye hiç öyle trafik denk gelmiyor? hele velid, kardeşim sen ankara'da nerde oturuyosun da aynı öyle sabitliyorsun? bu sabah ankamall yanından (istanbul yolu) gimat'a yarım saatte gidebildim. el insaf..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya arkadaş nerelermiş oralar, bize niye hiç öyle trafik denk gelmiyor? hele velid, kardeşim sen ankara'da nerde oturuyosun da aynı öyle sabitliyorsun? bu sabah ankamall yanından (istanbul yolu) gimat'a yarım saatte gidebildim. el insaf..

Trafik olduğu zamanlarda olduğunu bildiğim yerde genellikle araçla çıkmıyorum abi ben :D Toplu taşımayı kullanıyorum. Ya da yürüyorum. Gideceğim yol 5km altındaysa %70 yürürüm ^_^

Mesela ev iş arası hafta içi full yürürüm yada nadiren ya gidişinde yada gelişinde minibüse binerim :) hem gidiş hem geliş bindiğim ayda 1 belkidir :) Hem spor hem ekonomi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 nisan haftası senelik izin için memlekete gitmiştim, gidiş yolculuğunda toplam 550 km yolda 160 tl lik bir yakıt sarfiyatı (aşırı hız faktörü de etkilidir muhakkak) aynı yol dönüş yolculuğunda % 90 lık kısmını 110 km hıza sabitlenmiş olarak geldim sonuç 120 tl yakıt sarfı. rahatlık açısından çok iyi ancak bazen sıkıcı olabiliyor ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Ben kendi açımdan faydalı buluyorum. Uzun yolda ayağağımı gazdan esirgemem , bu yüzden çok araca çok yaktırırdım. Hız sabitleyici ile hem az yaktırıyor hemde sağ ayağımı dizginliyorum. Sıkıcı oluyor bazen ama faydasınıda gördüm. Samsun-Çorum yolunda 700m önümdeki araçlar zincirleme kaza yapmıştı. Hepside baya hızlı kullanıyordu(en önde tır , arkada audi a4 , arkasında renault fluence). 100km sabitlemesem ve gaza gelip araca bassam , belkide onların arasında bende olacaktım. :unsure:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.