Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cruise Control (Hız Sabitleyici) ne kadar gerekli?Yokluğu eksiklik mi? Olmasa da olur mu?

Özgür Görür

Önerilen Mesajlar

fosfoslardaki adaptif hız kontrolünden bahsediyorsunuz sanırım.. bence de güzel bir özellik.. ama o olmasa bile normal cruise control bile dediğiniz gibi candır, canandır..

Mondi'de var.Focus'da da var ama bizde yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kamera kontrollü sistemler, adaptif cruise,şerit değiştirme yardımcısı vs. temmuz ayından itibaren devrede olacak. dikiz aynasının üzerinde taşıdığımız tüm o gözler :) artık tam anlamı ile fonksiyon kazanacak (tekno paket uber oluyor) yani resmen focus ve mondeo 2.0'a geçiş yapıyoruz :) ... bundan sonraki hedef tam otomatik sürüş,bu hızla gidersek çok da fazla beklememiz gerekmeyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mondi'de olduğunu bilmiyordum.. fosfos reklamını yapınca öğrenmiş olduk.. ford'un reklam eksiği var gibi..

olmaz mı? ocak makyajından sonra fiesta'ya da koyacaklar (c-max'ta zaten var) üretim serisinin tümü upgrade hale gelecek. reklam işine gelince Ford ve VW arasında o konuda görüş/uygulama farkı var. Ford ürünü asfaltın üzerine koymadan reklamını yapmıyor, VW için durum farklı ... sipariş'e o an itibarı ile açık olmasa dahi "gelecek program" mantığı ile yayın yapıyor. O veya bu doğru diyemem,sonuçta firmaların felsefeleri ve uygulamaları farklı,tavırları farklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kamera kontrollü sistemler, adaptif cruise,şerit değiştirme yardımcısı vs. temmuz ayından itibaren devrede olacak. dikiz aynasının üzerinde taşıdığımız tüm o gözler :) artık tam anlamı ile fonksiyon kazanacak (tekno paket uber oluyor) yani resmen focus ve mondeo 2.0'a geçiş yapıyoruz :) ... bundan sonraki hedef tam otomatik sürüş,bu hızla gidersek çok da fazla beklememiz gerekmeyecek.

Adaptif hız o pakette varsa ben olsam hemen alırım..Ecoboost 1.6 ve 1.0'a otomatik geldi mi süper olur.tdci hala ekmek yediriyor.Vw otomatik getiremiyor :) en azından 2013 Ocak'a kadar (golf)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olmaz mı? ocak makyajından sonra fiesta'ya da koyacaklar (c-max'ta zaten var) üretim serisinin tümü upgrade hale gelecek. reklam işine gelince Ford ve VW arasında o konuda görüş/uygulama farkı var. Ford ürünü asfaltın üzerine koymadan reklamını yapmıyor, VW için durum farklı ... sipariş'e o an itibarı ile açık olmasa dahi "gelecek program" mantığı ile yayın yapıyor. O veya bu doğru diyemem,sonuçta firmaların felsefeleri ve uygulamaları farklı,tavırları farklı.

elbette firmaların taktiğidir ama vw, bu reklamlarıyla, sanki o özelliği ilk defa o piyasa sürmüş gibi bir algı yaratıyor kamuoyu gözünde.. bu sayede de, fosfosçu bir sürü tip kendi arabasını muhteşem sanıyor. abidik gubidik adamlardan "o paraya focus alacağına vw alsaydın ya" lafı işitiliyor.. bayisinde ayrı bir hava alıcısında ayrı bir hava.. sanırsın top-class bir araç almışlar veya satıyorlar.. bir de vw'ni anavatanı Almanya'ya gitsin bakayım aynı sükseyi yapabilecek mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 6 ayda bir kez kullandım, çok sevmiyorum herhalde...

Şehir içinde nasıl kullanabildiğinize de şaşıyorum, anlaşılan benim şehir içi anlayışım biraz farklı.

Arabamda olmasa taktırmak için uğraşır mıydım? Hiç zannetmiyorum...

Araba alırken CC'li model tercih nedeni olur muydu? Onu da zannetmiyorum...

Anlaşılan rahat batıyor bana...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adaptif hız o pakette varsa ben olsam hemen alırım..

olmaz mı? var tabi..

elbette firmaların taktiğidir ama vw, bu reklamlarıyla, sanki o özelliği ilk defa o piyasa sürmüş gibi bir algı yaratıyor kamuoyu gözünde..

doğrudur da,az önce belirttiğim gibi firmaların dünyaya bakışı ile alakalı bir durum bu.

şöyle bir örnek vereyim. Ford süspansiyon sistemini tasarlarken önceliği bir çok rakibinin aksine yol tutuşu/sert süspansiyon için kullanıyor. Japon rakiplerimizin aynı konudaki ilk hedefi ise sağlamlık/sorun çıkarmama, Opel ve VW ise konfor konusuna yoğunlaşıyor.

hangisi doğru? bence üçü de kendine göre doğru ... zaten aynı teknoloji ve benzer malzeme kullanan firmaların ürünleri arasındaki farklılık buradan doğuyor. son kullanıcı da kendine yakın hissettiği ürüne doğru yöneliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şöyle bir örnek vereyim. Ford süspansiyon sistemini tasarlarken önceliği bir çok rakibinin aksine yol tutuşu/sert süspansiyon için kullanıyor. Japon rakiplerimizin aynı konudaki ilk hedefi ise sağlamlık/sorun çıkarmama, Opel ve VW ise konfor konusuna yoğunlaşıyor.

hangisi doğru? bence üçü de kendine göre doğru ... zaten aynı teknoloji ve benzer malzeme kullanan firmaların ürünleri arasındaki farklılık buradan doğuyor. son kullanıcı da kendine yakın hissettiği ürüne doğru yöneliyor.

Aynen öyle...Kesinlikle katılıyorum bu sadece bu konu için değil nerdeyse tüm detaylarda öyle ama :) :) bazı firmalar satış'a yönelik dönmeye başladı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir içinde nasıl kullanabildiğinize de şaşıyorum, anlaşılan benim şehir içi anlayışım biraz farklı.

:) :)

ilahi Cem abi...

şehiriçinde ben de kullanamıyorum zira fiili olarak imkansız kullanmam.. birincisi hız düşük olduğundan zaten devreye girmiyor CC.. hızı yükseltip devreye soksam bu sefer illaki 2 dk içinde fren yapacağım devreden çıkacak.. Ankara için çok manasız.. İstanbul'dakiler (Ogün) nasıl kullanıyor anlamadım..

CC'li model tercihine gelirsek, belki ihtiyaç duyduğum için, belki tüketim toplumu olmanın verdiği gazla özellikle CC olsun istedim.. pişman değilim, yine olsa yine yaparım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) :)

ilahi Cem abi...

şehiriçinde ben de kullanamıyorum zira fiili olarak imkansız kullanmam.. birincisi hız düşük olduğundan zaten devreye girmiyor CC.. hızı yükseltip devreye soksam bu sefer illaki 2 dk içinde fren yapacağım devreden çıkacak.. Ankara için çok manasız.. İstanbul'dakiler (Ogün) nasıl kullanıyor anlamadım..

CC'li model tercihine gelirsek, belki ihtiyaç duyduğum için, belki tüketim toplumu olmanın verdiği gazla özellikle CC olsun istedim.. pişman değilim, yine olsa yine yaparım :)

İstanbul'da bolca çevre yolu kullanılıyor yani biz kullanabiliyoruz.. :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok be abi 1000 kmyi aşan yolculuklarda inanılmaz rahatlık ama rehavetede sürükleme riski var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.