Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Els27'de Focccus çalışmıyor

Yunus Emre Öztürk

Soru

els27 cihazı aldım , focccus programını açıp read from bcm dediğimde "Can't enter security into ECU" hatası veriyor ve aracın göstergesinde "normal mode" yazıyor.

Focccus la bir türlü bağlanamadım. Acaba focccus benim aracın BCM modülünü desteklemiyor olabilir mi yoksa başka bir sorundan dolayı mı bu hatayı alıyorum. Bir sürü arıza verdi onları forscan ile temizledim yani forscan çalıştı. 

Araç 2017 trend x

BCM: GV6T-14A073-BD

BCM Yazılımı GV6T-14C094-AF

focccus : 0.8.6 

1537722399_EkranAlnts.JPG.fb0428f758017fa92a48780d4e1bc075.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
11 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Birde diğer versiyonlarını deneyin. 0.8.4 gibi...

O daha da imkansız.

edit büdüt: imkansızın dahası olmuyor tabi güzel Türkçemizi katletmeyeyim. Bu olmuyorsa, o hiç olmazsa anlamında bir mecaz gibi düşünelim ?

--9 dakika sonra eklendi--
33 dakika önce, Yunus Emre Öztürk yazdı:

@Semih O. teşekkür ederim..

Korktuğum başıma geldi focccus sade ve basit kullanımlıydı. 

forscan ile modül ekleme yapabilir umarım. Yarın detaylı inceleyeyim forscan programını.

Rica ederim. Her ikisi ile de modül ekleme yapamazsınız zaten ben alakayı kuramadım. Ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Semih O.

Alıntı

Her ikisi ile de modül ekleme yapamazsınız zaten ben alakayı kuramadım. Ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Modül ekleme derken, eklediğim modülü yazılımsal olarak araçta etkinleştirmek istiyorum demek istedim. 

İlk etapta , geniş ekran gösterge , yağmur ve far sensörü ekleyip bunu aktif etmek istiyordum. Focccus la çok basit şekilde aktif ediliyor en azından programda o şekilde, forscanla ekleyeceğim modülleri nasıl aktifleştirebilirim bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29 dakika önce, Semih O. yazdı:

O daha da imkansız.

Kesin konuşuyorsun ama bende kullanırken genelde 0.8.6 hata verirken ben eskileri deniyorum genelde de 4 sorunsuz işlem yapıyor. Hatalı inmiş olma ihtimaline karşı tekrar deneyip kullanamamıştım.

Teoman S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Yunus Emre Öztürk

forscan’i lisansladıktan sonra, modül programlama menüsünden BCM (central config) ile aynı işleri yaparsınız.

1 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Kesin konuşuyorsun ama

Bir bildiğim var da söylüyorumdur diye düşünmüşsündür, diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Teoman S. yazdı:

Peki....

13 saat önce, Semih O. yazdı:

Keçiliğin tuttu gene üç noktalar filan. ? 

Her anahtar her kilidi açmıyor abi ben de isterim çalışsın, denemesi bedava ?

Sende açıklayıver yahu ? 

bu bcm sürümünü en güncel hali desteklemediği için eski versiyonları haydi haydi desteklemiyor. Senin aldığın hatalar gibi değil yani. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bu bcm sürümünü en güncel hali desteklemediği için eski versiyonları haydi haydi desteklemiyor. 

Bu kadar basit zaten abi neyini açıklayayım ?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

forscan'la ilgili menüyü buldum sonunda.

Önce forscan da aynı hatayı veriyordu ama internete bağlanıp aracın BCM yazılımına uygun dosyayı indirince işlemler yapılabilir oldu.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focccus u çalıştırabildiniz mi birde yağmur ve far sensörüne bende uğraştım ama sadace far sensörünü yapabildim yağmur oluyor..

--0 dakika sonra eklendi--

forscanı nasıl çalıştırdınız

--2 dakika sonra eklendi--

araca otmatik kilit ,alarm ekleyebidim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.