Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik Far Sensörünün Gündüz Yanması Hakkında

Mehmet Fatih Genç

Soru

Merhaba arkadaşlar... Az önce orjinal ürünlerini internetten temin ettiğim parçaları alıp ustama götürdüm ve yağ bakımını yaptırdım. Dükkan karanlıktı lakin dışarı çıktığımda halen farların yandığını gördüm. (Saat:17:15 civarı) pimpiriklendim sizce nedendir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sensör yeterli ışığı algıladığı zaman kısa bir beklmeme(20-30 sn.) sonrası farlar söner. Eğer sönmüyorsa ya bundan dolayı ya da sensör arızası vardır diye düşünüyorum.

Uğur Akdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yukarıda da söylenildiği gibi sensörün özellikle farları kapatması bir miktar gecikme ile çalışıyor. Örnek olarak tünele girince hemen yanarken, tünel çıkışı kapatması bir süre geçtikten sonra oluyor. Bunun dışında havanın çok kapalı olduğu, çok az gün ışığının olduğu durumlarda da çalışabiliyor. Ayrıca sensörün olduğu cam kısmı çok kirlenmiş vs. de olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir de şu var: Araçtaki sensörün aydınlık algısı ile insan gözününki uyuşmuyor.

Bizim aydınlık olarak algıladığımız sabah veya akşamın erken ışıklarını sensör karanlık olarak algılıyor ve farı yakıyor

Sabahları işe giderken bu durumu çok yaşıyorum, aydınlık zannettiğimi araba hiç öyle algılamıyor. Ben de elden farı kapatıyorum bazen. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.