Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Sync 2 - Kapalı Konumda Tarih ve Saat Gösterimi

Önerilen Mesajlar

Bugün aracın bekleme konumunda Sync2 ekranında tarih ve saat çıkmamasını Foccus ile düzelttim. Elm327 kablonuz varsa yapabilirsiniz. Oluşabilecek problemlerde sorumluluk tamamen size aittir.

Gerekenler;

Öncelikle ELM327 ile aracınıza bağlanıp ''Configration and Programming'' kısmını açmanız gerekiyor.

apim1.jpg.00756da708a7ba1283a2e65167665672.jpg

APIM programlama bölümünü açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. buradaki ilk 7D0-01-01 dizinindeki 0B68 değerini bir kenara not ediyoruz . (araç donanımına göre bu kod farklılık gösterebilir) 

59a577c10918d_APM2.jpg.1c04897757e8f2ba222f010f06f3dfda.jpg

Sonrasında AsBuiltExplorer programını açarak bir kenara not ettigimiz dizindeki değeri Checksum Calc (Hesap Makinesi) aracına 

Modul ID kısmına 720-01-01 yazıp DATA kısmına APIM modulundeki ilk satırın kodunu yazıyoruz.

59a578ffc28d3_ASBULD1.jpg.814658f7b61fdc32e619576341dc755b.jpg

kopyalamış olduğumuz 0B68  değerini Hex kısmına yazıp Hex to Bin diyoruz çıkan Bin değerinin sondan 3. rakamını 1 ile değiştiriyoruz.

59a579d01cdea_asbuild2.jpg.0c32cb66ef8ea284c6cebde6933a983d.jpg

Değiştirilen 1 rakamından sonra Bin to Hex diyoruz ve çıkan Hex Kodunu bir kenara not ediyoruz

59a57a438c46f_asbuild3.jpg.7831da3d3103562cc1b6a0e803e0fbf6.jpg

Yeni Hex Kodumuz olan 0B6C değerini APIM deki 7D0-01-01 dizinindeki ilk değer ile değiştiriyoruz ve Write All diyip kodu araç konfigrasyonuna yazdırıyoruz.59a57b0460117_apmson.jpg.eb6abc27233edc2f25492c2be43bb6da.jpg

Sonuç olarak araç bekleme konumunda iken siyah boş ekran yerine artık ekranda saat ve tarih simgesini göreceksiniz 

59a57c1e8b05e_sonAPIM.thumb.jpg.ba17e8c70ed716fb0058fe68ca29ee85.jpg

Not: Eski üyemizden üzerime aldığım konudur, destek veremeyebilirim.Konuya yazınız mutlaka :)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bugün aracın bekleme konumunda Sync2 ekranında tarih ve saat çıkmamasını Foccus ile düzelttim. Elm327 kablonuz varsa yapabilirsiniz

Gerekenler;
Öncelikle ELM327 ile aracınıza bağlanıp ''Configration and Programming'' kısmını açmanız gerekiyor.

apim1.jpg.00756da708a7ba1283a2e65167665672.jpg

APIM programlama bölümünü açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. buradaki ilk 7D0-01-01 dizinindeki 0B68 değerini bir kenara not ediyoruz . (araç donanımına göre bu kod farklılık gösterebilir) 

59a577c10918d_APM2.jpg.1c04897757e8f2ba222f010f06f3dfda.jpg

Sonrasında AsBuiltExplorer programını açarak bir kenara not ettigimiz dizindeki değeri Checksum Calc (Hesap Makinesi) aracına 
Modul ID kısmına 720-01-01 yazıp DATA kısmına APIM modulundeki ilk satırın kodunu yazıyoruz.
59a578ffc28d3_ASBULD1.jpg.814658f7b61fdc32e619576341dc755b.jpg

kopyalamış olduğumuz 0B68  değerini Hex kısmına yazıp Hex to Bin diyoruz çıkan Bin değerinin sondan 3. rakamını 1 ile değiştiriyoruz.

59a579d01cdea_asbuild2.jpg.0c32cb66ef8ea284c6cebde6933a983d.jpg

Değiştirilen 1 rakamından sonra Bin to Hex diyoruz ve çıkan Hex Kodunu bir kenara not ediyoruz
59a57a438c46f_asbuild3.jpg.7831da3d3103562cc1b6a0e803e0fbf6.jpg

Yeni Hex Kodumuz olan 0B6C değerini APIM deki 7D0-01-01 dizinindeki ilk değer ile değiştiriyoruz ve Write All diyip kodu araç konfigrasyonuna yazdırıyoruz.59a57b0460117_apmson.jpg.eb6abc27233edc2f25492c2be43bb6da.jpg

Sonuç olarak araç bekleme konumunda iken siyah boş ekran yerine artık ekranda saat ve tarih simgesini göreceksiniz 
59a57c1e8b05e_sonAPIM.thumb.jpg.ba17e8c70ed716fb0058fe68ca29ee85.jpg

Tebrikler başarılı çalışma

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben iki ek yapayım. Birinicisi, artık Forscan uygularken, hex kod düzeltmesi yapmak gerekiyor, forscan bu işi sizin yerinize yapıyor. İkincisi, bu işlem sync 3'de olmuyor ancak, yine de uygulayanlar olmuş. Normal de araç kapısını açtığımızda kapanan teyp, aracı kilitleyince kapanmaya başlamış 🙂 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
10 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Ben iki ek yapayım. Birinicisi, artık Forscan uygularken, hex kod düzeltmesi yapmak gerekiyor, forscan bu işi sizin yerinize yapıyor. İkincisi, bu işlem sync 3'de olmuyor ancak, yine de uygulayanlar olmuş. Normal de araç kapısını açtığımızda kapanan teyp, aracı kilitleyince kapanmaya başlamış 🙂 

+1 denendi 🙂

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Ulaş Diren Çiçek
      sorun ekteki gibidir dokunmatik hiç bir şekilde çalışmıyor fakat arkada radyo açık sensörler çalışır vaziyette 

• Yazan: Enes Gürcü
      Arkadaşlar aracımda mazot az gösterge ışığı yandı baya bi yol daha yaptım ekranda kalan mesafe 40 km yazıyordu.Benzinliğe girdim 20 Tl mazot aldım gösterge ışığı yanmaya devam etti 0dan yukarı az bişey çıktı yani göstergede problem yok lakin kalan mesafe aynen 40 km olarak kalmaya devam etti bunun hesabını o anki sürüşe bağlı olarak yaptığını biliyorum lakin arabanın marşını vermedim yani hareket bile etmedim mantıken düşününce bunun yükselmesi gerekmezmi yol almaya başladığımdaysa gene 40tan geriye doğru düşmeye başladı acaba bi problem mi var ben mi yanlış biliyorum
    • Yazan: Anıl Erdoğan
      Arkadaşlar merhaba 
      İzmir Gaziemirde Avgoshop firmasında kuzenin aracına 9" ekranlı Android multimedya taktırdık.
      Cep telefonu ekranı yansıtmayı destekliyor. Güzel bir özellik.
      Ürün şuana kadar kullandığımız en iyi android. Çok akıcı ve arayüzü çin mallarına benzemiyor.
      Montaj dahil geri görüş kamerası ile birlikte 1750TL tuttu.
      Facebook sayfalarından araçları paylaşıyorlar.  https://www.facebook.com/avgoshop/
      Bizim aracın resimleri.
      Yaptırmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

• Yazan: Yakup Çağatay
      Kısa süre önce tanıtılan makyajlı focus'un bazı yeni teknoloji detaylarını sergileyelim..

Diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz..

Adaptif Ön Far Sistemi

Geliştirilmiş Adaptif Ön Far sistemi sayesinde artık yeni Bi-Xenon HID ön farlardan çıkan ışığı yola en uygun şekilde ayarlamak mümkün. Sistem, aracı çevreleyen ortam ışığının yanısıra yolun ilerisindeki nesneleri de değerlendirerek ön far ışık açısını ve şiddetini, aracın hızı, direksiyon açısı ve öndeki bir nesneyle arasındaki mesafeye göre uygun olan ve önceden tanımlanmış yedi farklı ayardan birini seçecek şekilde ayarlıyor.

Özellikle  otobanlarda yüksek hızda seyrederken  farlar, çok daha ilerisini görebilmek için daha uzun ve düz bir ışık hüzmesi yayacak şekilde yüksek bir seviyeye kaldırılıyor; aracın daha yavaş kullanıldığı ve sokak aydınlatmasının daha yoğun olduğu şehir içi gibi yerlerde ise ışık, hemen öndeki yolu daha yoğun bir şekilde aydınlatmak için aşağıya doğru yayılıyor. Düşük hızlı dönüşlerde sistem, bisiklet sürücülerini ve yayaları daha görünür kılmak için, yolun kenarına doğru bir ışık yayıyor. Yüksek hızlı dönüşlerde sistem, ışığı virajın daha da ilerisine yönlendirerek sürücüyü destekliyor.

Aktif Şehiriçi Güvenlik Sisemi

Çapraz Trafik Uyarı Sistemi

Bu sistem dikine park özelliği sunulan araçlarda yer alacak olacak ve o eklenen 2 ek sensör ile gerçekleşiyor.

2. Jenerasyon SYNC

Akıllı telefonlar gibi daha akıllı artık

Dikine Park Sistemi

Bu sistemlerde artık park noktasından çıkış yardım da sunulacak.

Paralel ve Dikine Park

Diğer teknoloji tanıtım başlığımız --> 

Fotoğraflar için yedek 

• Yazan: Murat Ak
      Arkadaşlar merhaba, focus aracımda android multimedya navigasyon kullanıyorum. 

Ford un kendi ekran sistemi olan sync serisinin görüntüsüne sahip bir android widgeti, uygulaması veya launcher ı var mı? Kısacası fordun orjinal görüntüsünü android cihazda görüntülemenin bir yolu var mı? 

Androide bunu entegre edebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum . 

Teşekkürler.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.