Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2.5 Ptc Heater Ek Isıtıcı Montaj ve Aktive Etme

Ender Şen

Önerilen Mesajlar

2010 model ford focus titanium x model aracıma ptc heater ek ısıtıcı montajı ve elm config programıyla aktive etme. 

Ptc heaterı Ankarada forumdaki bi arkadaştan temin ettim 250 civarı  arabaya bağladım ve elmconfig programıyla aktive ettim.

Dışarıdaki klimacılardan otokoça kadar her yere sordum ama aktive etmek konusunda bı faydaları olmadı. Sağ olsun göksel yaman kardeşim telefonda bana sabrederek her şeyi anlattı ve bende yaptım isteyen arkadaşlar burdan gereken tüm bilgilere ulaşabilir.

Ürünün resmi ve kodu asağıdaki resimde.

Montaj kısmı dikkat edilmesı gerekenler videoda ve elm confıg programıyla aktive etmek için gereken modifiye  elm327 kablosuyla bağlanıp hec ve gem modüllerinden ek ısıtıcıyı acma ve en son videodada çalışır vaziyetteki hali videoda araba kontak kapalıyken bile fanı açınca devreye giriyor.   Sıcak hava üflüyor motor sıcaklığı 60 derecenin dış hava sıcaklıgı 20 derecenin altındayken otomatik devreye girip çıkıyor kısa mesafe kullanan bebekli arkadaşlara tavsiye olur. Araba çok daha çabuk ısınıyor, hazır kablo varken de focus eco modu açtım aracım esp li olduğu için lastik basınç izlemeyi, 120 km/s hız üzerinde uyarı sesi vermesini ve araç hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesini aktive ettim biraz ingilizcesi olan biri varsa kolaylıkla yapar elmconfigle cam suyu seviye göstergesi sensör olmadığından hep boş gösteriyor onu açtım sonra kapattım vites değiştir uyarı lambasıda çalışmıyor bizim focuslarda cmaxlerde oluyormuş galiba 

214rqj8.jpg

3uHgqVgl.png

Fehlermeldung.JPG

20170115_150859.jpg

20170115_152401.jpgelm nız varken yapabılıcegınız tum ek ozellıklerde burda 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde oğlum bu kış okula başlayacak. Üşümesin diye ptc heater takacaktım arabaya. Almanyada yaşayan bir arkadaşım aldı benim yerime sağolsun kasımda getirecek. Modifiyeli elm 327 yi de aliexpressten aldım. Beklemedeyim çok iyi oldu bu konu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet parça parca var yabancı forumlarda ama ben her aşamasını aktarmaya çalıştım birazdan elm ile aktif edilecek diğer işe yarar özelliklerinde videosunu atıcam onlarda ufak ama güzel özellikler

--14 dakika sonra eklendi--

orta iki hava üfleme kanalından daha sıcak hava geliyor ıç çevrime alıp sadece o ikisini aktif ettiğinizde araç çabucak ısınıyor. Daha onceden arabayı çalıştırıp klimayı açıyordum ısınsın diye sabahları bebeğimizi bırakırken ama rolantide olduğundan ısınmıyordu, şuan arabayı çalıştırıyorum eğer çok sıcak olsun istersem yeni doğduğu dönemlerde arabayı çalıştırıp kapıları şöför sürücü koltuğunun açık camından kilitledikten sonra cam kapama tuşuna dokunuyordum araba kitli camlar kapalı motor çalışıyordu kumandadan açılıyor zaten kapılar hava -10 derece bile olsa 3 dakikada sıcacık oluyor 

--16 dakika sonra eklendi--

buda ufak yaptıgım modıfıyeler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.