Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Dizel - Soğuk Hava - Gaz Sorunu

Kadir Hakan

Soru

Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz ay style dizel hb focus alarak hem focus ailesine hem de foruma katıldım. Lakin geçtiğimiz bir ay içerisinde söyle bir sıkıntı yaşadım. Aracı ilk çalıştırdığımda (bu ara ankarada havalar çok soğuk) motor ısınana kadar araca gaz verdiğimde devirde titreme oluyor.

Daha iyi açıklamak gerekirse; öncelikle aracın rolantisi 800-900 devir civarı. Araç soğukken hafif gaz verdiğimde, yani deviri 1100-1200 civarına çıkardığımda, devir kadranı 900 ile 1200 arasında gezinmeye başlıyor. Yani araç kendi kendine gaz kesiyor, sonra tekrar gazı alıyor. Biraz daha yüksek devirlere çıktığımda sorun ortadan kalkıyor. Aracın motoru ısındığında da sorun olmuyor. Fakat bu titreme durumu, özellikle motor ısınana kadar 1.viteste düşük hızlarda gittiğim zaman arabanın tekliyormuş gibi hareket etmesine yol açıyor.

Servisle konuştum, soğuk havalardan dolayı böyle olduğunu aracımda bir sıkıntı olmadığını söyledi. Hatta benim gibi özellikle doğu ve güneydoğu anadoludan servisi arayan insanlar varmış. Bana pek inandırıcı gelmedi açıkcası. Aranızda bu veya buna benzer bir sıkıntı yaşayan biri var mıdır?

İyi Günler Dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim arabamda böyle bir sorun yok. Bugün -4 derecede çalıştırdım ve yola çıktım. Ne tekleme ne de benzeri birşey yaşamadım. Şu servislerin bu modeller böyle söylemine acayip uyuz oluyorum.. Kafalarına angrybirds'teki şişko kuşu gönderesim geliyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Ali Rıza Tekin: Enjektörde problem olsa, bu problem yüksek devirlerde veya motor ısındıktan sonra da devam etmez miydi? 1200 deviri geçince veya motor ısındıktan sonra bu problemle karşılaşmıyorum.

@Ykp_Cgty: Aynen öyle. öncelikle hafiften gaza basarak deviri 1100-1200 arasına getiriyorum. Sonra ayağım sabitken, araç kendi kendine 900-1200 arası oynamaya başlıyor.

@Cem Boneval: Kullanıma şöyle yansıyor. Aracın motoru ısınmadan dur kalk yaparsam, özellikle trafikteyken (yani 1.viteste ve düşük hızlarda) silkeleme yapıyor.

Cevap yazan herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Ali Rıza Tekin: Enjektörde problem olsa, bu problem yüksek devirlerde veya motor ısındıktan sonra da devam etmez miydi? 1200 deviri geçince veya motor ısındıktan sonra bu problemle karşılaşmıyorum.

@Ykp_Cgty: Aynen öyle. öncelikle hafiften gaza basarak deviri 1100-1200 arasına getiriyorum. Sonra ayağım sabitken, araç kendi kendine 900-1200 arası oynamaya başlıyor.

@Cem Boneval: Kullanıma şöyle yansıyor. Aracın motoru ısınmadan dur kalk yaparsam, özellikle trafikteyken (yani 1.viteste ve düşük hızlarda) silkeleme yapıyor.

Cevap yazan herkese teşekkürler.

Zaten benim yazmak istediğimde buydu. Yazdığım gibi enjektörlerin tamamında sorun yoktur, sadece 1 tanesi kaçırıyordur. Sanayi ağzında (enjektör işiyor) denir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçenlerde Kastamonu'da sıcaklık - 18 dereceydi, bu güon - 4 derece, hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım,

Birde enjektör karırıyor diyelim, ısınıncada kaçırması gerekmez mi, yani bildiğimden değilde düz mantık benimkisi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçenlerde Kastamonu'da sıcaklık - 18 dereceydi, bu gÜon - 4 derece, hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım,

Birde enjektör karırıyor diyelim, ısınıncada kaçırması gerekmez mi, yani bildiğimden değilde dÜz mantık benimkisi.

Isınınca da kaçırıyordur muhtemel. Ama ısınınca hissedilmiyor yada ısınan motor belkide tek enjektorden kaynaklanan sorunu tolere ediyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle bilgisayar destekli tanılama sistemine bağlayarak arıza aramalarını isteyin, birşey bulunmazsa yazılım güncellemesi talep edin.

Servis ikna olmazsa biraz zor ama gece aracı orada bırakıp ertesi sabah servis şefi ile birlikte çalıştırın, yazdığınız gibi oluyor ve normal deniyorsa Otosan'a başvurun.

Gelişmelerden de bizi haberdar edin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Akşam bende denedim, benimde devir dalgalanması oluyor, sıcak motor ile denemedim, bilmiyorum, ama soğukta zaten zor çalışıyor motor, ben önemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bakıp göreceğiz, ileride konu hakkında net bilgilere ulaşabiliriz belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sorun bende de var soğuk motor 2.vites devir rolantinin biraz üstü araç silkelyerek ierliyor biraz daha gaz verip devri yükseltirseniz düzeliyor fakat bazan şehir içine bunu yapamıyorsunuz önünüzdeki trafik nedeniyle ve vitesi 1 e alıp daha yüksek devirde kullanmak gerekiyor. hepsini topladığımızda ciddi bir şekilde konforsuz bir kullanım oluyor hem sürücü hem yolcular için. Ve ayrıca araçtaki yolcularda sürücü acemi mi acaba sorusu oluşuyor.Durum aynen hani acemi iken vites değiştirme ve kalkışlarda ayağınızı debreyajdan sert çektiğinizde araç stop etmezse silkelenerek ilerler ya aynen öle oluyor. en yakın servis 60 km mesafede olduğundan fırsat bulup gidemedim. İlk gittiğimde ben de fikirlerini alacağım sanki yazılım güncelleme sorunu çözer diye düşünüyorum ben de

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sorun bende de var soğuk motor 2.vites devir rolantinin biraz üstü araç silkelyerek ierliyor biraz daha gaz verip devri yükseltirseniz düzeliyor fakat bazan şehir içine bunu yapamıyorsunuz önünüzdeki trafik nedeniyle ve vitesi 1 e alıp daha yüksek devirde kullanmak gerekiyor. hepsini topladığımızda ciddi bir şekilde konforsuz bir kullanım oluyor hem sürücü hem yolcular için. Ve ayrıca araçtaki yolcularda sürücü acemi mi acaba sorusu oluşuyor.Durum aynen hani acemi iken vites değiştirme ve kalkışlarda ayağınızı debreyajdan sert çektiğinizde araç stop etmezse silkelenerek ilerler ya aynen öle oluyor. en yakın servis 60 km mesafede olduğundan fırsat bulup gidemedim. İlk gittiğimde ben de fikirlerini alacağım sanki yazılım güncelleme sorunu çözer diye düşünüyorum ben de

bendeki de tamamen aynı sorun!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.