Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III silecekler

özer aygül

Soru

Merhabalar,

Daha önce yazıldı mı ya da farkeden arkadaşlar oldu mu bilmiyorum ama ben yeni farkettim.

2012 focusumda karlı ve soğuk havalarda silecekleri akşamdan kaldırıp bırakırım (kapalı otoparkımız olmadığından)

Araç çalışmazken silecekleri kaldırmaya çalışırken sileceklerin camın yüzeyinde elle çok rahat hareket ettiğini farkettim bu silecekler kalkık iken de böyle idi Hatta Sanırım silecekler normalde kapalı iken sol silecek üstte, sağ silecek altta duruyor. Bu durumu değiştirip ve silecekleri biraz açık vaziyette cam üzerine bırakıp aracı çalıştırdığınızda silecekler önce tam olarak açılıyor ve sonrasında default şekle sıfırlanıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
8 saat önce, Özer Aksu said:

Bende Sahsuvaroglu ford da değiştirdim silecekleri orjinal silecek takıldı ancak silecekler in sağ ve sol ucunda sticker şeklinde sarı oklar var çıkarmadım çıkarmak gerekiyor mu ne anlama geliyor 

Kağıt bir parça ise sökülecek. Altı siyah oluyor, Yakup'un söylediği gibi zamanla sarı bir nokta ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 27.01.2012 at 11:46, Bora A. said:

Bunu daha önce yazmıştık...Bilinen bir konu....Silecekler,araç tam stop halindeyken elle hareket ettirilebiliyor ama..Araç çalışırken yada kontak park konumundayken yapmaya kalkmayın,silecek motoru dişlilerini arızalandırabilirsiniz....öte yandan maalesef Focus 2 lerde olan bir özellik Focus 3 lerde yok...Focus 2 lerde camınız kirlendiğinde su fışkırtıp sileceği çalıştırdığınızda silecekler camı silip aşağı inerdi,1-2 saniye sonra kendiliğinden bir daha çalışırdıki camda akan bir su varsa onuda temizlerdi..Focus 3 lerde bu yapılmamış,silecek suyunu fışkırtıyorsunuz,silecek çalışıyor,sonra kapanıyor.Yukardan aşağı sızan suyu yeniden elle çalıştırıp siliyorsunuz...

Ben de uzun zamandır kullanıyorum ama halen sildikten sonra su akması olayına rastlamadım, eskisi gibi silecek su fışkırıp temizledikten sonra durup 1-2 sn sonra tekrar çalışmasına gerek kalmıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sevgili abilerim, benim aracım 2012 Ford Focus 3 Titanium + Smart paket benim birkaç sorunum var bu sorunları forum sitemizde arattım ancak aradığım yanıtı henüz bulamadım.

Soru 1 - Cam sileceklerini çalıştırdığımda temizliyor ancak kenarlardan 1 karış kadar bir boşluğu temizlemiyor ve temizlemediği gibi ortadaki çamuru kiri pasıda kenarlara atıyor off road arabalarındaki camlara dönüyor ön cam ve görüş mesafemide kısıtlıyor bu sileceklerin bir ayarı var mı ?
Soru 2 - Pek eski sevgili kız arkadaşım çamurlu bir yere yaslanmış ardından arka koltuğa bir güzel oturdu koltuğum inanılmaz kirlendi 2 defa farklı kuaförlerde yıkattırdım ancak hala beyaz bir iz duruyor bir tavsiyeniz var mı ?

Şimdiden çok teşekkür ederim, esenlikler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Ercan Çelik yazdı:

Benim de bir sorum  olacaktı kontağı kapatık sılecek kolunu aşağı çektiğimde silecekler servis konumuna gelmiyo sebebi ne olabilir acaba 

Çok kısa bi süresi var, geç kalıyor olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.