Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Echomaster DRL...

Önerilen Mesajlar

Neler yapılacak?

- Mercekleri yenileri ile değiştirilecek,

- Motorları manuel olarak kontrol edebileceğim servo motorlar ile değiştirilecek,

- Farın elektrik tesisatı komple elden geçirilip tak çalıştır hale getirilecek,

- Temzilenecekse temizlenecek boyanacaksa boyanıp kapatılacak,

- Mal elektrikcimizi kırdığı farın konnektörü sağlam olanlar ile değiştirilecek..

En son kapatılıp arabaya takılacak.. Sonra sıkılınıp tekrar satılıp yeni bir maceraya girişilecek.. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu parçayı siyaha boyayıp boyamamak konusunda kararsız kaldım. Kararımı verince merceklerini değiştirip kapatacağım farı..

403930_10150554775715238_568540237_8936448_996414709_n.jpg

Boya bence, en azından bir de boyanmış halini görelim. :kıhkıh:

Ayrıca ST gelmeden satarsan ilk ve tek olur, değeri artabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ankara da şaşmaz sanayi sitesinde garage tuning bu işi yapıyor en son pilibis marka olanı 600 tl di simdi ne kadardır bilmiyorum

fiyattan ziyade yapılan işçiliğin ve alınan sonucun o paraya değip değmediği... nasıl birşey yapıyorlar DRL için?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıkçası ürünü bana gösterdiler çalıştırdılar da ancak şuan için erken diye düsünüyorum en az 6 ay sonra yaptırabilirim ve oldukça da şık duruyor

hmmm, telefonu filan var mı buranın?

bir de elektrik aksama zarar verecek şekilde birşeyler yapmıyorlardır değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sistemi direk aküden bağladıklarından zaten aracın arıza ikazı çalışmıyor

O zaman hiç sönmez ki :kıhkıh:

Kontak tetikli bir besleme gerekiyor, ama uygun şekilde yapıyorlardır eminim.

Alt panjurdaki sistemlerde iki sorun var, ikisi de kullanılan LED ünitesi ileilgili:

1. LED'lerin montaj açısı panjur kanadının eğimi ile uyumlu olacak ve direkt gidiş yönünde ışık verecek şekilde konumlanabilecek, aksi halde yanlara doğru aydınlatıyor ve uyarıcı nitelikte parlaklığa ulaşamıyor

2. Ucuz üniteler kısa sürede su alıp bozuluyor. Philips'ler ünite olarak iyi ama çok da ucuz değiller.

Şöyle görünüyor:

FIIICB.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten kolay karar değil, ben önceleri boyalı farlardan vaz geçmek zorundayım diye üzülmüştüm, ancak yenileri takınca hoş durdu.

Sanırım açık renkte boyalı, koyu renklerde kromajlı far daha hoş duruyor.

Şimdilerde şikayetim yok...

Bakış açıları aynı değil ama fikir vermesi açısından:

farlar.jpg

DRL zaten halojen farda karşıdan gören kara alanı dolduruyor, bir tek yandan baktığında kromajlı alan dikkat çekiyor, ama o da farları daha heybetli gösteiryor.

Ya bu görüntü kafamı çok karıştırıyor aslında. Daha doğrusu ben halojen farların tasarımını daha çok beğeniyorum. Mercekli bixenonlar pörtlek gözlü kurbağa gibi geliyor bana. Eğer çerçeveyi siyaha boyarsam, bu pörtlek kurbağalık daha öne çıkacakmış gibi geliyor. Aynı zamanda dönüş farları sanki eklenti gibi duracak. Şu mercedeslerdeki çakma farlar gibi sanki. öte yandan mercek ve uzunlar tek ve en büyük açık renk parça olduğu için far daha küçük gibi gözükecek. Şu dönüş farı ile uzunlar aynı parçanın üzerinde olmuş olsalardı ya da en azından parça ile bölünmemiş olsalardı karar vermem çok daha kolay olacaktı. Eğer DRL leri halojen farın içine yerleştirebilmiş olsaydım hiç kasmazdım bunlarla.. :claps:

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol Bey, eğer boyar da arabada duruşunu beğenmezseniz, Bi-xenon arayan biri olarak ve arabam da açık renk olduğundan farlara her zaman talip olurum. Farları kullanmayı düşünüyorsanız eğer, fikrim hiç boyatmamanız yönünde. Focus 2 makyajlı kasalardaki siyah zeminli, sürüşe duyarlı farlardaki mercek, büyük duruyor ve koyu renkli araçlarda çok daha iyi duruyor bana göre. Ancak Focus 3 biXenonlar sanki merceği daha küçük gibi geliyor bana, belki de konumundan, far tasarımından kaynaklanıyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu parçayı siyaha boyayıp boyamamak konusunda kararsız kaldım. Kararımı verince merceklerini değiştirip kapatacağım farı..

403930_10150554775715238_568540237_8936448_996414709_n.jpg

çok kasap var piyasada çoook... İşin kötüsü sorsan büyük ustadır.. Elektriği ondan iyi kimse bilmez muhtemelen...

Araç lacivertte olsa bu parçayı mat siyaha boyarsanız ST deki farlar gibi olur merakla bekliyorum yaparsanız tabi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol Bey, eğer boyar da arabada duruşunu beğenmezseniz, Bi-xenon arayan biri olarak ve arabam da açık renk olduğundan farlara her zaman talip olurum. Farları kullanmayı düşünüyorsanız eğer, fikrim hiç boyatmamanız yönünde. Focus 2 makyajlı kasalardaki siyah zeminli, sürüşe duyarlı farlardaki mercek, büyük duruyor ve koyu renkli araçlarda çok daha iyi duruyor bana göre. Ancak Focus 3 biXenonlar sanki merceği daha küçük gibi geliyor bana, belki de konumundan, far tasarımından kaynaklanıyordur.

Mercek çapları aynı. Bunun merceklerini değiştirmek için ararken onları da kontrol etmiştim.

Boyamaya karar verdim. Boyayıp elektrik tesisatını düzelttikten sonra takar bakarım beğenmezsem satarım gider.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siyaha boyadım. Gayette güzel oldu bence. Boyamama karar veren görüntü şudur.. :)

2012-ford-focus-five-door-hatchback-european-spec-photo-366813-s-1280x782.jpg

Acaba sinyalleri siyaha boyayıp şu an dönüş farı olan lambaları sinyale çevirsemmi düşünüyorum. Böylelikle daha güzel bir far görüntüsü olabilir. Ama ona henüz karar vermiş değilim.

Ya da ikinci alternatif sinyalin ön camına film çekip onu koyulaştırabilirimde. Onsuz daha güzel olacak gibi sanki..

428374_10150570421660238_568540237_8981471_1384869876_n.jpg

419694_10150570331415238_568540237_8981307_1570253361_n.jpg

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.