Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Echomaster DRL...

Önerilen Mesajlar

Gündüz farını hem estetik hem de faydalı bulan biri olarak iki şey ekleyeceğim:

1. Hiçbiri OEM Bi-Xenon fardaki modülün yerini tutmuyor, bu far grubunun da uçuk fiyatı düşünülünce klonlarının çıkması beklenebilir.

2. Sonradan monte etmek için çok sayıda LED ünitesi var, ama çoğu ya zayıf ışık veriyor ya da su alıp kısa devre yapıyor. Philips güzel ürünler yapmış, onlar da fiyat olarak pek masum değil. Ama aranırsa bulunabilir, mesela http://www.sahibinde...-61107170/detay, bunu aldıktan sonra biraz el becerisi ve silikonla bunları üçgen panjura monte etmek pek zor olmasa gerek.

Aslında Cem Bey, hocam mı demeliyim yoksa, benim hoşuma giden tamamen ön panjurda delme, silikon çekme gibi işlemlerin olmadan üçgen panjurlar ile birlikte gelmesi. Ayrıca focusfanatics'te buna ait bir tartışma bölümü var, resimler de mevcut.

http://www.focusfanatics.com/forum/showthread.php?t=274353&page=3

Kafamı kurcalayan hep şu far kablolarının kesilmesi, tekrar birleştirsek uç uça çalışır mı farlar eskisi gibi ?

Murat Canik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabii çalışır, bunlar çok basit elektrik işleri, ne olacak ki...

Ayrıca satılan panjurlu sistemlerin de fabrikasyon olduğunu düşünmüyorum, çok çok atölye işidir, yani biraz daha ustaca kesme ve monte etme olayı!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle ilan yazanlara acayip gıcık oluyorum.. Noktaları toplamış toplamış hepsini sona sıralamış.

TEK KELİMEYLE HARİKA GARANTİ BOYASIZ KAZASIZ 4BİN TL MASRAF VARDIR 18JANTBALATAYA KAPAKKAPI KOLU KROMPENCERE RÜZGARLIGIEGSOZRADYO ANTENİ DEGİŞTİLED FARSİSİN ETRAFI KROM KAPLAMASİS FARLAR BEYAZ IŞIKDİREKSİYON DERİ KAPLAMA VİTES KILIFIDA............

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimkiler zaten çıkmış vaziyette. Şu mercek işini bi halledeyim gerisine bakacağım. Sadece siyah mı daha iyi durur yoksa krom halimi dah aiyi durur ona karar verebilmiş değilim. Birde şu dönüş farı olmadan daha iyi duracak galiba. Far daha küçük gözükecek o şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimkiler zaten çıkmış vaziyette. Şu mercek işini bi halledeyim gerisine bakacağım. Sadece siyah mı daha iyi durur yoksa krom halimi dah aiyi durur ona karar verebilmiş değilim. Birde şu dönüş farı olmadan daha iyi duracak galiba. Far daha küçük gözükecek o şekilde.

Kararma olayını soruyorum abicim..

Siyah tabi daha iyi olur :) ST staylaaa - Apaçi Staylaaaa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada farların açılmış hali geldi. Siyaha boyasammı boyamasammı karar veremedim.. :)

Gerçekten kolay karar değil, ben önceleri boyalı farlardan vaz geçmek zorundayım diye üzülmüştüm, ancak yenileri takınca hoş durdu.

Sanırım açık renkte boyalı, koyu renklerde kromajlı far daha hoş duruyor.

Şimdilerde şikayetim yok...

Bakış açıları aynı değil ama fikir vermesi açısından:

farlar.jpg

DRL zaten halojen farda karşıdan gören kara alanı dolduruyor, bir tek yandan baktığında kromajlı alan dikkat çekiyor, ama o da farları daha heybetli gösteiryor.

Tabii diğer bir soru da şu, acaba siyaha mı boyanmalı yoksa araba rengine mi? ;)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanın rengi ile uğraşmam zatende, beni,m çekincem biraz daha farklı. Halojen farların reflektörleri büyük. Dolayısı ile siyah olan kısım farları küçültsede kalan kısım durumu kurtarıyor. Ama xenon farların reflektörleri çok küçük. Boyanınca ufacık gözükecek. Kafamı karıştıran o aslında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih'ten aldığım farların camlarını söktürdüğümü yazmıştım... . Focus III te D3S ampul kullanılıyor. Tabi çok akıllıyız ya ampul almak yerine elektrikci amca dayamış halojen ampulü;.. Ne mi olmuş?

405759_10150554774355238_568540237_8936441_88356809_n.jpg

395353_10150554774580238_568540237_8936442_1165066410_n.jpg

402084_10150554775230238_568540237_8936445_824667557_n.jpg

Adam farı açmadan tesisatını nasıl bu hale getirmiş gerçekten çok merak ettim..

402083_10150554775485238_568540237_8936446_1501980825_n.jpg

Şu parçayı siyaha boyayıp boyamamak konusunda kararsız kaldım. Kararımı verince merceklerini değiştirip kapatacağım farı..

403930_10150554775715238_568540237_8936448_996414709_n.jpg

çok kasap var piyasada çoook... İşin kötüsü sorsan büyük ustadır.. Elektriği ondan iyi kimse bilmez muhtemelen...

Mertol Kip tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.