Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Makyajlı Octavia Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

7 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Daha önceki bir yazısında @Yakup Çağatay'ın haberini verdiği gibi inşallah daha geniş iç hacme sahip bir Focus geliyordur da Focus'a binen tüm yorumcuların nerdeyse tümünün klişe cümlesi olan "Octavia kadar geniş bir yaşam alanı sunamıyor." ifadesinden kurtuluruz bir an önce. Octavia'nın başka tutar dalı yok zira. Bu iç hacimle Focus bana fazlasıyla yetiyor o da ayrı. 

20-30 mm kadar ancak artar arkası bence.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

20-30 mm kadar ancak artar arkası bence.

Bu kadarı Octavia vs Focus iç mekan kıyaslamasını sonlandırmaya yeter mi acep?

Sırf bagajı olsun diye üretilmiş ve hatrı sayılır derecede satılmış Albea ve Linea diye kalça çıkığı arabalar var bu ülkede. 

Adamlar sanki Sicilya mafyası, arkaya iki yetişkin ceset sığar mı diye araba bakıyorlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haha hocam.. yazdiklarin maalesef dogru ama hakikaten öyle..

Eski bir linea sahibi olarak yaziyorum.. bagajda bile baya fark var ama hadi neyse dersin bagaj idare eder..

Ama ic hacim harbiden zayif hocam focusta.. tek sevmedigim yani focusun.. idare edilmez mi edilir.

Istanbul trafiginde genis ve dolu bi dsg goz kirpmiyor desem yalan olur.. uzu  yoldada uzer surus zevki olarak :)

Para yeteri kadar olacak sehir ici sehir disi aracin olacak... saygilar

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 saat önce, Abdussamed Acar yazdı:

Hacim ve kullanışlılık olarak gayet iyi ancak bence en ciddi zaafı kabin içi ses yalıtımı... VW grubu ses yalıtımı konusunda daha iyi olmak yerine sanki geri gidiyor...

Bu Skoda ve Seat için doğru bir tespit. Ancak onu da iyi yaparlarsa bu sefer orijinal VW'ler satılmaz.

Tabii maliyeti düşürme çabalarını da unutmamak gerek. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vag drubu araçları fotojenik bulmuyorum zaten görsel olarak da beni etkilemiyorlar. Ama resimlerde göründüğünden daha güzeller. Octavia alınası bir araba görsellik gibi bir kaygın yoksa alınır bence. O fiyata daha iyi alternatif yok bence. hem bagaj hem konfor hem donanım...

Arkadaşımda leon var benim golfe göre daha donanımlı olmasına rağmen her binişinde golfün malzeme kalitesine ve kalite hissine iltifat ediyor. Yani aradaki fiyat illaki birşeyleri değiştiriyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mekanik özellikleri bakımından VW sahibi olmak isteyip, maliyeti biraz düşürmek adına iç malzeme kalitesinden kısmen ödün vererek benzer teknik özellikteki araca daha uygun maliyetlerle sahip olmak isteyen önemli bir miktardaki müşteri potansiyelini iyi değerlendiriyor vw grubu. Bence başarılı bir strateji. Ülkemizde kabul edelim ya da etmeyelim ciddi anlamda bir alman araç ilgisi ve sevgisi var. Adamlar bu durumu gayet güzel alternatifler oluşturarak iyi yönetiyorlar.

Yeni Octavia' ya gelirsek bence ön far tasarımı hiç olmamış, diğer kısımlar klasik olarak octavia çizgilerini içeriyor. Gayet sade ve olgun. İlk çıkan araçlarda bana genellikle agresif değişiklikler hiç başarılı olmamış gibi görünür. Daha sonra trafikte dolaşan araç miktarı çoğalıp görünürlük artınca göz aşinalığından mıdır nedir aslında fena da olmamış(bazen de gayet iyiymiş) şeklinde düşüncelerimde evrilme meydana gelebiliyor. Focus' un ön ızgara tasarımı da aynı şekilde ilk olarak hoş gözükmedi şimdi ise özellikle krom olanı gayet hoş geliyor. Aynı durum bu sefer Octavia' nın farları konusunda olacak mı bakacağız. Ön ızgaranın biraz küçültülmesi hoş olmuş. Bir de şu gösterge saatlerinin tasarımı neden hiç değişmez vw grubunda anlamıyorum, neredeyse 2000 lerin başından beri aynı tasarımı kullanıyorlar. Gayet güzel olan araç bilgisayar ekranının iki tarafındaki sıradan tasarımı beğenmiyorum...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bu Skoda ve Seat için doğru bir tespit. Ancak onu da iyi yaparlarsa bu sefer orijinal VW'ler satılmaz.
Tabii maliyeti düşürme çabalarını da unutmamak gerek. 

Vw dede durum iç açıcı değil ki, Rüzgar sesinde 2009 Passat şu an kullandığım 2016 dan iyiydi...

Subjektifte olsa bende şöyle bi kanaat oluşmaya başladı, araçlar hafifledikçe motor dışındaki kabin sesleri artıyor...
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hafta sonu gittim gördüm. Önden  bence yeni tasarım daha iyi görünüyor. 

İçerdeki sadece multimedya değişmiş ki çok dikkatli bakmadan anlaşılmıyor. İşte smartlink falan gelmiş olmuş.

Zaten bayiide bir sürü makyajsız var onları satmaya çalışıyorlar. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 3 yıl sonra...

Benim 2018 Focus tdci+PS trendX focusu, 2019 Octavia tdi+dsg style ile değiştirdiler. 10 gündür kullanıyorum.

Sürüş keyfi, direksiyon tepkileri, gaz tepkileri, atiklik, viraj kabiliyeti vs. gibi tüm sürüş dinamikleri ile ilgili olarak Focus'un yanına yaklaşamaz. Ancak bunlar dışındaki herşeyde Octavia daha iyi.

Octavia hakkında sorusu olan olursa cevaplarım.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
7 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Sürüş keyfi, direksiyon tepkileri, gaz tepkileri, atiklik, viraj kabiliyeti vs. gibi tüm sürüş dinamikleri ile ilgili olarak Focus'un yanına yaklaşamaz.

Bir çoğumuz için bitti Octavia :zha:

• Beğen 1
  • Haha 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
30.10.2020 - 10:57 tarihinde, Burçin Denizalp yazdı:

Focus'u almadan önce gözüm octavia'daydı.

Ama Focus'u aldıktan ve kullandıktan sonra hakkaten Octavia'ya dair bir isteğim kalmadı artık.

Aynen benimde param ona yetiyordu. Bi ara gittim geldim. Aklımda kalan "Bolero ekran"  böylece gördük bolero'yu 😁

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.