Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Range ve yakit tuketimi

Efe Ergüz

Soru

Araci kullanirken yakit uyari isigi yandi range i bulamadim isik yanarken range i kapatiyor mu birde benim aracim 7.5 litre falan yakiyor bu olagan mi arac daha 400 km de falan ilk servise akdar bu tuketim devam eder mi

arac 115 hp 1.6 tdci

Efe Ergüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ortalama tüketim aracı aldığımdan beri hep 5.3 lt diye yazıyor. Ben şehir içinde 200 TL lik yakıt ile çok rahat yaklaşık 900 km yol yapabiliyorum. Araç şu anda 1700 km de. Herhalde 5000 km den sonra yakıt tüketimi daha da düşecektir. Öyle söyleniyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ortalama tüketim aracı aldığımdan beri hep 5.3 lt diye yazıyor. Ben şehir içinde 200 TL lik yakıt ile çok rahat yaklaşık 900 km yol yapabiliyorum. Araç şu anda 1700 km de. Herhalde 5000 km den sonra yakıt tüketimi daha da düşecektir. Öyle söyleniyor...

Darısı başımıza diyorum ama araç motorları aynı bu fark kullanımdan oluşuyor heralde
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım focus 3 style plus 1.6 benzinli ilk km lerde çok yakıyordu. 15000 bakımından sonra fark edilecek şekilde düştü. Şu an bir depoyla yaklaşık 580 - 600 km yapıyorum ( şehir içi ). Ekranda görünen ortalama yakıt tüketimi 7.4 bence benzinli için gayet makul..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım focus 3 style plus 1.6 benzinli ilk km lerde çok yakıyordu. 15000 bakımından sonra fark edilecek şekilde düştü. Şu an bir depoyla yaklaşık 580 - 600 km yapıyorum ( şehir içi ). Ekranda görünen ortalama yakıt tüketimi 7.4 bence benzinli için gayet makul..

Yogun trafik degilse 0.5 litre daha düşebilir suan 8.8 yakıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İstanbul'da yoğun olmayan trafik kalmadı sizin de bildiğiniz gibi :) Ama dediğiniz gibi şehir dışına çıktığımda aradaki farkı görebiliyorum.

Siz yokuş kalkışlarında (el frensiz) kalkamama veya Stop etme sorunu yaşıyor musunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar bir sorum olacak: Diyelimki seyir esnasında ortalama tüketim 6.2 gösteriyor. Ben 6.1 e düşmesini beklerken 6.19 danmı yuvarlıyor 6.15 denmi yuvarlıyor yoksa tam 6.1 e düşüncemi gösteriyor yada hizlaninca 6.25 oluncami 6.3 oluyor yoksa 6.29 dan hemen sonrami? (yada 6.21 oluncami)

Alper E. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar bir sorum olacak: Diyelimki seyir esnasında ortalama tüketim 6.2 gösteriyor. Ben 6.1 e düşmesini beklerken 6.19 danmı yuvarlıyor 6.15 denmi yuvarlıyor yoksa tam 6.1 e düşüncemi gösteriyor yada hizlaninca 6.25 oluncami 6.3 oluyor yoksa 6.29 dan hemen sonrami? (yada 6.21 oluncami)

Yuvarlamadan emin değilim ama 0.2 ila 0.4lt fazla gösterdi. İki sefer hesapladım. Uzun yolda bir daha deneyip doğruluğunu test etmeyi düşünüyorum. Mesela en son 6.514 harcama varken 6.8lt gösteriyordu :)

Android telefonlar için Oto yakıt hesaplama programı var. Standart gittiğin km, aldığın lt yakıt, birim fiyat giriyorsun hesabı yapıyor. Güzel tarafı ardından hesabı kayıt etmesi.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yuvarlamadan emin değilim ama 0.2 ila 0.4lt fazla gösterdi. İki sefer hesapladım. Uzun yolda bir daha deneyip doğruluğunu test etmeyi düşünüyorum. Mesela en son 6.514 harcama varken 6.8lt gösteriyordu :)

Android telefonlar için Oto yakıt hesaplama programı var. Standart gittiğin km, aldığın lt yakıt, birim fiyat giriyorsun hesabı yapıyor. Güzel tarafı ardından hesabı kayıt etmesi.

Benzer bir uygulamada iOS da var. İsmi Gas Cubby. Yarın veya öbürgün depoyu fulleyip bakıcam. Araç bilgisayarıyla ne kadar fark çıkacak bakalım. 0.3 litre fark büyük bir değer benim gözümde.

Alper E. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Megane 3'lerde az gösterip çok yakıyor genelde. Bu daha iyi çok gösterip az yakıyor. (0.3-0.4 lt farktan bahsediyorum) Bence çok önemli değil, sonuçta pompa farkı, hava sıcaklığı vs gibi konularda etkili olabiliyor. 0.3-0.4lt'yi geçmezse çok yanıltıcı olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.