Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mu Opel Mi

mücahit ş.

Önerilen Mesajlar

Astrayı tavsiye ettim ben.

Bence hastaliklidir dedim çünkü lpg taktırıpta sorun yaşamayan yoktur.elektrik sorunlari bitmez gece yolculukarinda stop lambasinin biri yanmayan ya da farinin biri yanmayan bir araba gorsem ya pug dur yada opel.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra konusunda sizinle hemfikirim.
Ancak Lpg nin uzun vadede sorun yaratmadığı yeni nesil motor varmı ki? Magnezyum alaşım sübap kullanan tüm markalarda var bu sorun, Ford da dahil buna. Lpg de sorun konusu Opel'e özel bir durum değil. Lpg Opel'de kesin sorun çıkartır durumu tamamen şehir efsanesidir bana göre. 1.6T insigniada 150k km sorunsuz lpg kullanan çok kişi var. 20k kmde lpg kaynaklı sorunlarla boğuşan mondeo da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10.10.2016 - 19:13 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Zafer iyi dalmışsın konuya ?

Sanırım Focus comfort olması hasebiyle 2,5, Astra da H olmalı...

Comfort boş kalıyor maalesef Focuslar içinde.

Focus 3 te de comfort donanım var ama çok az sayıda geldi.TR ye focus 3. ilk geldiği zamanlar satışa sundular geri kaldırdılar.Özellik olarakta bomboş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Focus 3 te de comfort donanım var ama çok az sayıda geldi.TR ye focus 3. ilk geldiği zamanlar satışa sundular geri kaldırdılar.Özellik olarakta bomboş.

Arka camlar manuel :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz şans işi 2011 astra h essentia vardı denildiği gibi. Bir sanrufu yoktu (dizel) 4 sene sıkıntısız bindim bakımdan başka 1 lira masrafım olmadı. 4 senenin sonunda aldığım paraya sattım. Gözüm focustaydı Aldım ford oldum lord.

Erol Süzer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 2 (6 sene), focus 3 (1,5 sene), focus 2,5 (1 sene) kullandım hepsi ghia-titanium donanım ve dizel.

toplamda 1,5 sene de astra H 2011 essentia comfort cdti easytronic kullandım.(ve hala kullanıyorum)

sizin sorunuz ford mu opel mi ise, kesinlikle ford.

Ama sorunuz astra H comfort paketli mi , focus comfort mu ise cevabım astra H dir.

Sorunsuz sıkıntısız ve sessiz bir araç, işletme maliyetleri focustan düşük. (dizel için) ve en önemlisi işçilik, malzeme ve ses yalıtımı olarak döneminin focusundan iyi bir araç. dizel için düşük devirde cansızlık problemi var, kalkışlarda araç gitmek istemiyor resmen 2.500 devir civarı kendine geliyor. Easytronic dur kalk trafikte çok komforsuz fakat dizel otm. ve benim bütçeme uyan tek araç buydu :) 

Geçen hafta 150 bin bakım+4 balata değişimi parça işçilik hepsi toplam 380 tl tuttu.

öğrenmek istediğiniz birşey olursa sorabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iç malzeme kalitesi opelde daha iyi, çoğu yeni aracın torpido'da bile kullanmadığı yumuşak malzeme astra h'de kapılarda bile kullanılmış.  yoldaki darbeleri emme opelde daha iyi çukurlarda lokurtu gelmez. yedek parça bulunabilirliği daha iyi

ama kasa olarak bence focus daha güzel. 

--2 dakika sonra eklendi--

bu arada renkler ney ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.