Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ti-vct Motor Sesi

Semih G.

Soru

Bu sabah farkettiğim bir ses var motorda. Motor rölantide resmen tır-tır ediyor, gaza basıp bırakıncada hava kaçırma sesine benzer bir pıslama duyuluyor. Kısa bir video çektim,servistende randevu aldım ama içim rahat değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Motordan gelen (tır tır) sesi normal birşey değil fakat gaza basınca gelen pıslama sesi hafa filtresinden kaynaklık eğer sesden memnun degilseniz başka bir java filitresi takabilirsiniz (pıslama sesi nedense benim hep hoşuma gidiyor o yüzden hep ara gaz veririm)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30.08.2016 - 12:55 tarihinde, Semih G. yazdı:

Bu sabah farkettiğim bir ses var motorda. Motor rölantide resmen tır-tır ediyor, gaza basıp bırakıncada hava kaçırma sesine benzer bir pıslama duyuluyor. Kısa bir video çektim,servistende randevu aldım ama içim rahat değil...

Naptın, servise vs uğradın mı?

Ses normal değil, aynı arabadan bizde de var ama böyle bir ses yok tabi... Buradan bir çözüm bulamazsın bence, o yüzden vakit kaybetmeden doğğğru servise...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu ses normalde dump ve circulation valflerinin cikardigi ses benziyor fakat bildigim kadariyla senin arabanda fabrikasyon veya senin sonradan taktigin bir valf yok. Ayni sesi acik hava filtresi veya turevlerindede duyarsin.

Normal disi durumlarda hava emme tarafindan gelen bir ses. Hortumlardan birilerinden kaciyor olabilir.

Cok yormadan kendini servise gidip baktirabilirsin. Bu tip hava kacaklari performansta dusus ve fazladan yakma olaylarina sokabilir. Git goster derdini anlarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis normalde perşembe için randevu vermişti ancak bu sabah sesin dahada arttığını farkedip aramadan sormadan servise geldim ve şuan serviste aracın içeri alınmasını bekliyorum. Herkese değerli fikirleri için teşekkür ederim,gelişmeyi buradan yazarım işleyişe göre

Servisten çıktım, her şeyin normal olduğunu,bu sesin olağan bir şey olduğunu ve motorun saat gibi çalıştığını söylediler her hangi bir şey yokmuş denilene göre

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Olcay Sert yazdı:

eee ses kesildimi peki?

Aynı ses devam,kesilmesi için motorun olmaması lazım :) 

Sağolsun forumdan @Semih O. abinin aracında da kaputu açıp dinledik,aynı ses onda da var. Sanırım servis haklı çıktı,olağan bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni nesil araçlarda idle air valve var mı yok mu bilmiyorum ama ses tamamen rölantiden, harekete geçişte motorun hava emişiyle alakalı olarak, "ver mazutu havayı akalım bea" demesiyle ortaya çıkıyor olsa gerek. O esnada filtre ve hava hortumunda vakum oluşuyor gibi gibi. Daha teknik bir açıklama gelirse bahtiyar olurum tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Bende bir açıp dinleyeyim motoru... Bide bira açayım yanında ohhh mis...

Birayı açarken şöyle güzelce bir ''pısss''lıyor ya aha aynısı hafif hafif gaz verip bırakınca duyuluyor,neyse :içelim: 

Şurda bir elin parmaklarını geçmez zaten ATmosferikler,bir de senden dinleyelim abi motorun tınısını :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.