Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.5 Tdci çınlama Benzeri Ses (eksoz Genlesme Sesi?)

H. Cenk

Soru

Uzun zamandır olan bir ses.  Performansa etkisi yok, Bu sabah bakıma gittim. Servis danismanina söyledim. Tabii anlamamış kapanışta almaya gittim. Biz ses duymadık dedi. Servis teknik elemanini çağırttim. Sesi gösterdim duydu. Arabayı sabah calistirdigimda YOLCU tarafı on cami açarsam kapalı garaj içinde ve tunellerde yavaş hızlarda dışarıdan yansıyarak duyulan bir ses . Sanki bir tel boşta duruyor ve çın çın bir yere çarpıyor. Arabayı gaza basmadan bırakırsan pek duyulmuyor gaza basarsan duyuluyor. Ben sanzimandan şüpheleniyorum. Fakat usta Bunun eksoz genlesme sesi olabileceğini söyledi. Eksoz manifoldu , motor çalışınca ısınmaya başlayınca genlesip bu sesi yapabilir dedi. Sıcakken oluyor mu dedi. Vallahi dikkat etmemişim. Genelde ilk çalıştırmada ilk 3-5 dk da duyuyorum.  Şimdi kapatıyoruz, başka bir gün getirin bakalım , siz de bu arada sıcakken bakın duyuluyor mu dedi. 

Acaba 1.5 tdcı + powershift sahipleri bu şekilde bir deneyip bana bildirebilir mi bu ses onlarda da oluyor mu diye. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
44 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

...yok yahu., millet artık onu yemiyor :)  yoksa "bu modeller bööle!" diye ağzını yaya yaya cevap vermeyi bilmez miyiz?

Deme deme oyle deme. :)

--8 dakika sonra eklendi--
40 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

Gerekiyorsa tabi ki ... sonuçta ses arama başladıysa o kaynak ya bulunacak, ya da bulunacak.

Ben genelde kendim yapiyorum bu tip arama arastirma islerini. Bir musteri dusun ki sorunu bulmus cozumu ogrenmis servise gitmis sorun bu bunu yapmamiz gerekiyor ahada parcalar desin. Dusununce aslinda iyi bisey servis icin.

Trim tingirtisi yasayan ve yasayabilecek insanlar icin buraya not dusuyorum:

Bir tanesi kisin kullanmadigim ama yerine tam oturtamadigim gunes gozlugunun gozluk bolmesinde cikardigi ses.

Ikincisi gogus kisminin pedallar tarafindaki gaz pedalinin oldugu kisimdaki duvar kismindaki uzantisi.

Ucuncusu on camda sensorlerin bulundugu kisimin siyah pilastik kaplamasinin birlesim noktasi

Dorduncusu ise aks korugunun tutmamis bosta duran kelepcesi.

Besincisi sok tak derken gevsemis olan bijon somunlarinin (bana gore hic bir faydasini gormedigim) dandik kapaklari.

Simdi diyeceksin ki ya sen cok hassassin, ya yeni bir tur manyaksin, ya da senin araban azer bulbul olmus. Belki hic birisi belkide hepsi.  Fakat insan bi odaklanirsa hic gereksiz sekilde tatsiz bir his yaratabiliyor. Focus Mk3 de toplam 160bin km sonucunda bunlari yasadim. O yuzden kendi gobegimi kestim, sessiz soluksuz biniyorum bizim duldule. Kafam raad.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.08.2016 - 20:44 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Uzun zamandır olan bir ses.  Performansa etkisi yok, Bu sabah bakıma gittim. Servis danismanina söyledim. Tabii anlamamış kapanışta almaya gittim. Biz ses duymadık dedi. Servis teknik elemanini çağırttim. Sesi gösterdim duydu. Arabayı sabah calistirdigimda YOLCU tarafı on cami açarsam kapalı garaj içinde ve tunellerde yavaş hızlarda dışarıdan yansıyarak duyulan bir ses . Sanki bir tel boşta duruyor ve çın çın bir yere çarpıyor. Arabayı gaza basmadan bırakırsan pek duyulmuyor gaza basarsan duyuluyor. Ben sanzimandan şüpheleniyorum. Fakat usta Bunun eksoz genlesme sesi olabileceğini söyledi. Eksoz manifoldu , motor çalışınca ısınmaya başlayınca genlesip bu sesi yapabilir dedi. Sıcakken oluyor mu dedi. Vallahi dikkat etmemişim. Genelde ilk çalıştırmada ilk 3-5 dk da duyuyorum.  Şimdi kapatıyoruz, başka bir gün getirin bakalım , siz de bu arada sıcakken bakın duyuluyor mu dedi. 

Benim sorunum çözüldü. Pazartesi akşamı emanet mondeo verdiler benim arabayı incelemek üzere aldılar. 

Bu sabah getirip benim arabayı verip kendi arabalarını aldılar. Disk koruması ile disk arasına taş mı girmiş ne ses ondan çıkıyormuş taşı çıkarmışalr geçmiş. Sağolsunlar arabayı bir de yıkamış pırıl pırıl yapmışlar. Pek güzel olmuş kesin nazar değer şimdi akşam gittiğimde bir yere çizilmiş bulurum :( 

Enetersan bir şey oldu bu arada : Bu sabah kapalı garajda emanet mondeonun çamurluğunda çizik gördüm. Ulan bu vardıysa bana söylerlerdi. Burada mı oldu dedim. Yan komşunun passatını inceledim iz yok. Ulan gündüz sağ taraf duvara sıfır park etmiştim nerede oldu bu ? Canım sıkıldı. Şahsuvaroğlunun görevlisine utana sıkıla söyledim. Yalnız bende bir sorun var. Bu arabanın çamurluğu çizilmiş ama ben bir yere sürtmedim artık neyse cezamız ödeyelim dedim. Yok o vardı dedi :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.