Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Debriyajdaki Bu Parca Nedir.

BulentGulsahin

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
5 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Debriyajdaki bu parca nedir acaba 

debriyajin yumusamasi icin bu parcanin debriyaja bastikca  girip cikan yerine gres yaği sursek olurmu

image.png

Sürün tabi, gıcırtı yapıyorsa gider.

Yaş ve meslek itibariyle affınıza sığınarak, yay'a yağ sürerek torsiyonunu değiştirmeyeceğinizi bizden duymanız çok acı değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Sürün tabi, gıcırtı yapıyorsa gider.

Yaş ve meslek itibariyle affınıza sığınarak, yay'a yağ sürerek torsiyonunu değiştirmeyeceğinizi bizden duymanız çok acı değil mi?

Estafurullah ama yazdiklarinizdan hicbisey anlamadim desem

isaretli plastik nedir..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, BulentGulsahin yazdı:

Estafurullah ama yazdiklarinizdan hicbisey anlamadim desem

isaretli plastik nedir..?

Tahmin etmiştim anlamadığınızı :)

Yay yerinden kayıp çıkmasın diye konulmuş şapka. Muhtemelen sıkışma esnasında ses çıkmamasını, yayın hizada durmasını ve gerektiğinde yayı çıkarmaya ve kolayca yerine takmaya yarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Tesekkur ederim aciklama icin. :-))

aracim sifir pedal yumusak ama daha önceki aracim jetta nin debriyaji daha yumusakti varmi bi caresi icin sormustum

Sıfır focusların debriyajlarının ne derece yumuşak olduğunu biliyorum. Eğer aracınızın debriyajının sert olduğunu düşünüyorsanız, bence gidip bayideki başka arabalara basıp deneyin. Eğer sizinkiyle aynıysa sorun yok, değilse aracınızı gösterin. Şayet sıfır halinden daha yumuşak bir debriyaj beklentisi beni çok şaşırtır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Sıfır focusların debriyajlarının ne derece yumuşak olduğunu biliyorum. Eğer aracınızın debriyajının sert olduğunu düşünüyorsanız, bence gidip bayideki başka arabalara basıp deneyin. Eğer sizinkiyle aynıysa sorun yok, değilse aracınızı gösterin. Şayet sıfır halinden daha yumuşak bir debriyaj beklentisi beni çok şaşırtır.

Hocam benim aracimin debriyaji sert degil ama anlatmak istedigim vw debriyaji ford tan daha yumusak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Hocam benim aracimin debriyaji sert degil ama anlatmak istedigim vw debriyaji ford tan daha yumusak. 

Sizin arabanızın debriyajı sert değil ama daha yumuşatmaya çalışıyorsunuz? :)

VW nin özellikle Jettanın debriyajı tarihte fordun debriyajından yumuşak olmadı bence. 

Neyse, sizin arabanızın debriyajının sert olmadığını ve bir sorununuz olmadığını öğrendiğime göre bu gereksiz muhabbetten izninizle uzaklaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

jettayı bilmiyorumda fordun debriyajı kullandığım diğer manullere göre genelde sertti. Mesela puntonunki bin kat daha yumuşak alışkanlıkla basınca ayağım tabanı delip yere değecek sanıyorum.

Sıfırkende öyleydi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu yay, siz bastıktan sonra pedalın geri gelmesini sağlar. Genel debriyaj sertliklerinin kaynağı bu yay olmasa da, hissedilen sertlikte etkisi olabilir. Yağlamanın özellikle yeni araçta bir faydası olmayacaktır.  

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Sizin arabanızın debriyajı sert değil ama daha yumuşatmaya çalışıyorsunuz? :)

VW nin özellikle Jettanın debriyajı tarihte fordun debriyajından yumuşak olmadı bence. 

Neyse, sizin arabanızın debriyajının sert olmadığını ve bir sorununuz olmadığını öğrendiğime göre bu gereksiz muhabbetten izninizle uzaklaşıyorum.

Öncelikle tarihte vw debriyaji ford tan yumusak olmadi demissiniz ezbere degil bi vw kullanin sonra yorumunuzu alayim 

ha istanbuldaysaniz sirket aracim var jetta getireyim test edin. 

--1 dakika sonra eklendi--
9 saat önce, Ozan Kar yazdı:

jettayı bilmiyorumda fordun debriyajı kullandığım diğer manullere göre genelde sertti. Mesela puntonunki bin kat daha yumuşak alışkanlıkla basınca ayağım tabanı delip yere değecek sanıyorum.

Sıfırkende öyleydi...

Servet beyede anlatmak istedigim buydu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Öncelikle tarihte vw debriyaji ford tan yumusak olmadi demissiniz ezbere degil bi vw kullanin sonra yorumunuzu alayim 

ha istanbuldaysaniz sirket aracim var jetta getireyim test edin. 

Her iki araci da epeyce bir sure kullandim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.