Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

ön Camın Kırılması Ve Değişirken Aracıma Verilen Zarar

Bedirhan Doğan

Soru

Değerli arkadaşlarım, abilerim hepinize merhaba. Geçtiğimiz hafta okuldaki şeref yoksunu iki öğrenci aracımın ön camını kırdı.

Aracı servise teslim ettim, 4 gün sonra cam geldi. Kırık olan camı sökerken aracın ön göğsünün tam cam ile birleşim noktasını zedelemişler ve yaklaşık 5 cm kadar yontulmuş. 

Aramızda şöyle bir diyalog geçti:

-Ustacım burası nasıl böyle oldu?

-Valla hocam camı sökerken oldu.

-Olmamış böyle, bunu bir şekilde düzeltemez miyiz?

-Hocam yapacak birşey yok.

- Madem öyle teslim almıyorum aracı, o göğüs düzelecek dedim ve ayrıldım. 

Otosanı aradım ve durumu anlattım, göğüs değişimi talep ettim. Sırf ustanın ukala tavrına ifrit olduğum için yaptım bunu. Haklı olduğumu düşünüyorum. Dur bakalım otosan ne diyecek. Sizce uğraştığımı değer mi arkadaşlar?

DSC_0285.JPG

IMG-20160607-WA0003.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun. Tam olarak neresi hasarlı tam anlayamadım, görünür yerde mi? 

Kesinlikle haklısınız. 'Değiştirmeye gerek var mı?' sorusuna gelince bence yerine bağlı, rahatsız edici ise uğraşılabilir gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Bedirhan Doğan said:

Teşekkürler Yakup Bey. Tam olarak ön camdaki şasi numarası yazan yerin hizasında 5 cm kadar yontulmuş. görünüyor ve rahatsız oluyorum evet.

Ayrıca burun kıvırma olursa eğer, hediye bakım vs isteyin :) TDCI için mantıklı olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Mertcan Çelik said:

Şimdi sonuna kadar haklısınız da, Tr şartlarında cam değiştirirken orayı yontan adam komple göğüsü değiştirirken nereyi yontar/yolar/yamultur diye düşünmeden edemiyorum :(

Geçmiş olsun

Valla siz de haklısınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam geçmiş olsun. 1 ay sonra gözünüze bile gözükmez siz hediyeler bakım indirimleri falan almaya çalışın bence de. Çünkü eminim uzuuuuuuun bir süreç olacak. 

Kutluhan A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Kutluhan A. said:

Hocam geçmiş olsun. 1 ay sonra gözünüze bile gözükmez siz hediyeler bakım indirimleri falan almaya çalışın bence de. Çünkü eminim uzuuuuuuun bir süreç olacak. 

Kutluhan kardeşim, mevzu biraz da adamlara kasap olmayı bıraktırmak aslında. Adam gibi olsun diye yetkili servise götür, arabayı yontup versinler. Üstüne üstlük mahçup bile olmasınlar. Mesele bu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Usta'nın tavrı hiç hoş olmamış.Düzgün bir tavır takınsa belki canın sağolsun bile denip geçilebilecek bir hasar.Bence göğüs'ün değişimine gerek yok zaten 1-2 hafta sonra unutursunuz bile.Şuan çok taze olduğu için gözünüze batıyordur.Bakım indirimi yeterli olur.

Benim merak ettiğim konu öğrencileriniz kasten mi kırdı camınızı:blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bedirhan geçmiş olsun.

Tamamen haklı olmakla beraber sakın değişim yoluna gitme derim.

Mertcan'ın dediği gibi başka sorunlar yaşayabilirsin. Diğer taraftan servisteki elemanlarında bir ders alması gerek tabiki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fotoğraftan verilen zarar çok net anlaşılmıyor.

Ben de grubun çoğunluğu gibi zararın tazmini talebinin doğru, değişimin ise kendince sakıncalı olacağını düşünüyorum.

Geçmiş olsun.

Tabii ustayı uyarmak konunun bir yanı iken, cam kıracak kadar saldırgan öğrencilerin varlığı diğer ve daha elim yanı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun... Gerekenler yazılmış... Çok göze batacak yerde değil....

Bence de göğüs değişimindense hediye bakım vs işine bakmak daha mantıklı... 

Yalnız şunu yapan öğrenci(ler) yarının ebeveyni olacak, bu ülkede birlikte yaşayacağımız yeni bireyler yetiştirecek

ve onlara rol model olacak...  Asıl ürküten o...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Cihan Buğdaycı said:

Usta'nın tavrı hiç hoş olmamış.Düzgün bir tavır takınsa belki canın sağolsun bile denip geçilebilecek bir hasar.Bence göğüs'ün değişimine gerek yok zaten 1-2 hafta sonra unutursunuz bile.Şuan çok taze olduğu için gözünüze batıyordur.Bakım indirimi yeterli olur.

Benim merak ettiğim konu öğrencileriniz kasten mi kırdı camınızı:blink:

Zaten benim içime dert olan da ustanın küstahlığı... Adam özür dilese, canın sağolsun deyip çıkacağım.

Öğrencilerle bir sıkıntım yoktu, orada hangi araç olsa o aracın camını kıracaklardı.

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Bedirhan geçmiş olsun.

Tamamen haklı olmakla beraber sakın değişim yoluna gitme derim.

Mertcan'ın dediği gibi başka sorunlar yaşayabilirsin. Diğer taraftan servisteki elemanlarında bir ders alması gerek tabiki...

Gürkan Hocam teşekkür  ederim. Otosandan gelecek cevaba göre bir karar vereceğim artık.

1 saat önce, Cem Boneval said:

Fotoğraftan verilen zarar çok net anlaşılmıyor.

Ben de grubun çoğunluğu gibi zararın tazmini talebinin doğru, değişimin ise kendince sakıncalı olacağını düşünüyorum.

Geçmiş olsun.

Tabii ustayı uyarmak konunun bir yanı iken, cam kıracak kadar saldırgan öğrencilerin varlığı diğer ve daha elim yanı. 

Teşekkür ediyorum Cem Abi. Malesef öğrencilerimizin bir kısmının insan olmakla ilgili sıkıntıları var. Nedenini anlayamadığımız birşey onların ahlaki gelişimini bloke ediyor, engelliyor. 

46 dakika önce, Bayram Işık said:

Hocam geçmiş olsun, muhtemelen kesici bir cisimle kırılan camın yapıştırıcısını kazırken kesmişler. Ustanın hatasını kabul etmesi lazım. Komple göğüs değişimi bence de mantıklı değil.

36 dakika önce, Ahmet A. said:

Geçmiş olsun... Gerekenler yazılmış... Çok göze batacak yerde değil....

Bence de göğüs değişimindense hediye bakım vs işine bakmak daha mantıklı... 

Yalnız şunu yapan öğrenci(ler) yarının ebeveyni olacak, bu ülkede birlikte yaşayacağımız yeni bireyler yetiştirecek

ve onlara rol model olacak...  Asıl ürküten o...

39 dakika önce, Ramazan V. said:

Sanki araya levye sokup kazımışlar gibi. Benim ön cam da değişmişti ama böyle bişey olmamıştı nasıl becerdilerse artık.

Teşekkür ediyorum arkadaşlar. 

Bedirhan Doğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.