Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Tdci Turbo

Ahmet tunçer

Soru

Merhaba arkadaşlar focus 2 2007 model sedan dizel bir aracım var geçen istanbul dönüşü gaza baya bir bastım ve 220 kadar çıktım neyse ertesi gün tekrar çalıştırdım aracı gaza bastığım zaman aracın kalorifer lerinden üfleme sesi geliyor ama içeri hava falan gelmiyor turbu hortumlarından şüphelendim ve bütün hortumları kontrol ettim ve ettirdim hiç bir sorun yok acaba turbo sökülmesi mi gerekiyor yada başka tavsiyeleriniz varsa lütfen yardımcı olun ankara'da sağlam usta tanıdığınız varsa ona da gösterebilirim şimdiden teşekkür ederim bu arada araba çekişinde %10 luk düşme performansı var ve duman atmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
14 dakika önce, Ahmet tunçer said:

Merhaba arkadaşlar focus 2 2007 model sedan dizel bir aracım var geçen istanbul dönüşü gaza baya bir bastım ve 220 kadar çıktım neyse ertesi gün tekrar çalıştırdım aracı gaza bastığım zaman aracın kalorifer lerinden üfleme sesi geliyor ama içeri hava falan gelmiyor turbu hortumlarından şüphelendim ve bütün hortumları kontrol ettim ve ettirdim hiç bir sorun yok acaba turbo sökülmesi mi gerekiyor yada başka tavsiyeleriniz varsa lütfen yardımcı olun ankara'da sağlam usta tanıdığınız varsa ona da gösterebilirim şimdiden teşekkür ederim bu arada araba çekişinde %10 luk düşme performansı var ve duman atmıyor.

Arabada amfi var mi? Aux da kalmis olabilir mi? Teybi amfiyi full kapatin. Saka gibi gelecek ama ayni sesi yapiyor.

Bunun haricinde size buradan pek bir tahmin veremez kimse. Bakmak gormek lazim.

Ya turbo mil kesiyordur, yada emis borularindan birisi cikmistir. Servise gosterin kafaniz rahat olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Servet Özkan said:

Arabada amfi var mi? Aux da kalmis olabilir mi? Teybi amfiyi full kapatin. Saka gibi gelecek ama ayni sesi yapiyor.

Ya turbo mil kesiyordur, yada emis borularindan birisi cikmistir. Servise gosterin kafaniz rahat olsun.

Valla kardeşim heryerini gösterttim arabanın eksozda yapabilir dedi eksozcuya da gösterdim onda da sorun yok adam en son turboyu açıp bakmamız lazım falan dedi

Valla kardeşim heryerini gösterttim arabanın eksozda yapabilir dedi eksozcuya da gösterdim onda da sorun yok adam en son turboyu açıp bakmamız lazım falan dedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Servet Özkan said:

:D:D:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Ahmet tunçer said:

Yetkili servise gidin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 12.05.2016 at 17:08, ismail orçan said:

f2 tdci 220 yapabiliyormu diyerekden konuya giriyorum yapabiliyorsa bizdeki 110luk tdci niye 200-205den sonra gitmiyor...

Kardeşim bendeki de 110luk tdci aracı aldığımda çip vardı çipli hız denemem de son ibreyi yani 240 ı gördü ayriyeten daha ayağımın altında gaz vardı çipi söktürdüm 220 düz yolda görüyorum bu arada başka tavsiyesi olan arkadaşlar var mı?

Ahmet tunçer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

emin misiniz kaloriferden geldiğine. aynı üfleme sesi benim aracımda da geliyordu. önce kaloriferden gelen üfleme sesi sandım. meğerse aracı çok zorlamaktan turbo hava emiş plastiği çatlamış oradan çıkan basınçlı hava ön kaputa alttan çarpıyormuş. bende farkedemedim. daha sonra çatlağı bulduk kaynak yaptırdık dikiş tutmadı değiştirdik bizde. parçanın fotoğrafını aşağıya yüklüyorum. bu parçaya kesin baktır yüzde 80 problem bu parçada.

FOCUS-TURBO-HAVA-EMIS-PLASTIGI-16-TDCI-20052010_13561_large.jpg

jVMpL.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Alper Karakuyu said:

emin misiniz kaloriferden geldiğine. aynı üfleme sesi benim aracımda da geliyordu. önce kaloriferden gelen üfleme sesi sandım. meğerse aracı çok zorlamaktan turbo hava emiş plastiği çatlamış oradan çıkan basınçlı hava ön kaputa alttan çarpıyormuş. bende farkedemedim. daha sonra çatlağı bulduk kaynak yaptırdık dikiş tutmadı değiştirdik bizde. parçanın fotoğrafını aşağıya yüklüyorum. bu parçaya kesin baktır yüzde 80 problem bu parçada.

FOCUS-TURBO-HAVA-EMIS-PLASTIGI-16-TDCI-20052010_13561_large.jpg

jVMpL.jpg

3 dakika önce, Ahmet tunçer said:

şu körüklü boruyu kontrol ettim ama gözle görülür bişi yok diğer hortumuda kontrol etttim onda da gözükmüyor araba boluda şuan gelsin daha özenle kontrol etcem dediğiniz bölgeleri götürdüğüm tamirciler sözde kontrol ettiler hortumlar sağlam turbo değişmesi lazım falan dediler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ahmet tunçer said:

şu körüklü boruyu kontrol ettim ama gözle görülür bişi yok diğer hortumuda kontrol etttim onda da gözükmüyor araba boluda şuan gelsin daha özenle kontrol etcem dediğiniz bölgeleri götürdüğüm tamirciler sözde kontrol ettiler hortumlar sağlam turbo değişmesi lazım falan dediler

ok o parçanın heryerine iyice bakın.  inş. o parçadır problem çıkaran 100 liraya halledersiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Alper Karakuyu said:

ok o parçanın heryerine iyice bakın.  inş. o parçadır problem çıkaran 100 liraya halledersiniz

Sizin baktıgınızda gözle görülüyormuydu?

araç geldi ve o uğultu yani üfleme sesi daha da arttı gaza bastıgımda ancak kaputu açtıgımda bir yağ sızması oldugunu gördüm acaba bu yapabilir mi turbo ile alakası varmı yok mu bilemiyorum.

20160518_225642.jpg

20160518_225648.jpg

20160518_225659.jpg

20160518_225722.jpg

20160518_225725.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Ahmet tunçer said:

Sizin baktıgınızda gözle görülüyormuydu?

araç geldi ve o uğultu yani üfleme sesi daha da arttı gaza bastıgımda ancak kaputu açtıgımda bir yağ sızması oldugunu gördüm acaba bu yapabilir mi turbo ile alakası varmı yok mu bilemiyorum.

20160518_225642.jpg

20160518_225648.jpg

20160518_225659.jpg

20160518_225722.jpg

20160518_225725.jpg

Benimde gaza bastıkça üfleme iyice artırıyordı ve o parça bildiğin çatlağı bariz belli oluyordu. Sizin o parça sağlam görünüyor alt tarafında çatlak yoksa tabi. Yağ birikintilerine gelince enjektörden kaynaklanıyor. Oring ve pulları değişecek basit ve maliyetsiz birşey üfleme sesinin orayla alakası yok.

Bu arada dediğim parça sert plastik olduğu için el yordamıyla altında çatlak olup olmadığı anlaşılmaz.alt tarafında oyuntunun içinde çatlak olma ihtimali yüksek o parça sökülmeden anlaşılmaz. Sökün o parçayı öyle bakın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.