Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-max'a Kuga Gösterge

Murat Kav.

Soru

Polonyadan bu defa PTT kargo yolu ile gösterge aldım. Yeni sayılabilecek gösterge. Bugün montajı yaptık. C-max'a focus gibi sök-tak olmuyor. Arkadaki klipslerin gireceği bir yer yok. Geri kalan herşey c-max ile aynı olduğu için, klipsleri söktük, ve kalan çıkıntıları falçata ile traşladık. Sonra da montajı yaptık. Şimdilik iyi çalışıyor.

Gösterge ile şu anda makyajlılarda olan, ama makyajsızlarda olmayan bir kaç özellik geldi (dijital hız, saat, çift yol bilgisayarı, 4'lü ekranda kilometre sayacını ondalık vermesi gibi). Bir de pusula var, gittiğin yöne göre altta ilave yön bilgisi çıkıyor (sadece kuzey, güneybatı vs şeklinde)..

01 on.jpg

02 yeni ekran.JPG

03 hepsi.jpg

04 dijital.JPG

05 Saat.JPG

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı gösterge bizlerde var bu fonksiyonlar neden yok anlam veremiyorum . Araca göre gösterge  yazılımı mı olurmuş :ban: güncelleme sonrası bu gibi ufak düzeltmeler gelmesi gerekir . 

- Süre ölçer 

- Dijital Hız

- Pusula bilgisi

- Çift araç bilgisayarı 

- Yakıt ikazı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Özer Aksu said:

Aynı gösterge bizlerde var bu fonksiyonlar neden yok anlam veremiyorum . Araca göre gösterge  yazılımı mı olurmuş :ban: güncelleme sonrası bu gibi ufak düzeltmeler gelmesi gerekir . 

- Süre ölçer 

- Dijital Hız

- Pusula bilgisi

- Çift araç bilgisayarı 

- Yakıt ikazı 

Aslında bu konuda tutucu olunması normal. Yeninin albenisini pazarlama stratejisi gereği yukarda tutmak gerek. Hangi değişiklik neyi etkiler belli olmayabilir. Çevre birimleri birbiri ile ilişkili. Pusula olayı muhtemelen sync'i kullanıyor ve sync öncesi çalışmaz. Koyduk bu GPSM modülünü ne iş yapacak diye düşünürken, bir arkadaşın aklına "bu göstergeye yön bilgisi yazsın" demiş olabilir. Bir de kuga arazi odaklı bir araç ve arazi araçlarında bu aranan bir özellik. Ford yine de bir güzellik yaptı bu özelliği tüm sync 2'li araçlarda standart yaptı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Telefon değil ki adam her sene değiştirsin. [emoji1] Ruslar bu özelliklerin hepsini yuluyorlar geniş ekran göstergeli focus lara . Şöyle bir baktım zor değil mesela senin yazılım numarasini elm in Tools kısmından mevcut ekrana yüklemek mümkün denemedim ama deneyeceğim en kisa zamanda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Özer Aksu said:

Telefon değil ki adam her sene değiştirsin. emoji1.png Ruslar bu özelliklerin hepsini yuluyorlar geniş ekran göstergeli focus lara . Şöyle bir baktım zor değil mesela senin yazılım numarasini elm in Tools kısmından mevcut ekrana yüklemek mümkün denemedim ama deneyeceğim en kisa zamanda

zaten herşey aynı yazılım dışında yazılım bu  bizdeki geniş ekranlara yüklenebilirse herşey çalışır :) lisanslı olarak satılıyormuş programı hayırlısı bakalım bekleyelim görelim :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Özer Aksu said:

Telefon değil ki adam her sene değiştirsin. emoji1.png Ruslar bu özelliklerin hepsini yuluyorlar geniş ekran göstergeli focus lara . Şöyle bir baktım zor değil mesela senin yazılım numarasini elm in Tools kısmından mevcut ekrana yüklemek mümkün denemedim ama deneyeceğim en kisa zamanda

500klık elm varsa hiç bulaşmayın derim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Serkan Karakoca said:

zaten herşey aynı yazılım dışında yazılım bu  bizdeki geniş ekranlara yüklenebilirse herşey çalışır :) lisanslı olarak satılıyormuş programı hayırlısı bakalım bekleyelim görelim :)

Lisans ücreti Vs yok linke tiklayarak  ekranın imaj, kalbrasyon, sw dosyalarini indirip elm ile atıyorsun elmin kısıtlı transferi nedeniyle işlemler uzun sürebilir 

https://www.fordtechservice.dealerconnection.com/vdirs/wds/PCMReprogram/DSFM_PCMReprogram.asp?swproduct=IDS

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Özer Aksu said:

Lisans ücreti Vs yok linke tiklayarak  ekranın imaj, kalbrasyon, sw dosyalarini indirip elm ile atıyorsun elmin kısıtlı transferi nedeniyle işlemler uzun sürebilir 

https://www.fordtechservice.dealerconnection.com/vdirs/wds/PCMReprogram/DSFM_PCMReprogram.asp?swproduct=IDS

uzun sürmesinin (3-4 saat) akü takviyesi gerektireceğini bir kenara bırakırsak, bende ki elm ile sorun yaşadım genelde hata verdi. gösterge kurtarma gibi bir başlık açmıştım orada daha fazla detay vermiş olabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam olarak bu iş nasıl yapılıyor biraz detay verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tam olarak bu iş nasıl yapılıyor biraz detay verebilir misiniz?

Mevcut elm cihazı ile transferi hızı kısıtlı olması nedeniyle saatler sürebilir . Akü takviyesi gerekir . Bu nedenle denemedim . Deneyen de olmadı . Yapılır mı ? yapılır . Riskini almak kaydı ile .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Mevcut elm cihazı ile transferi hızı kısıtlı olması nedeniyle saatler sürebilir . Akü takviyesi gerekir . Bu nedenle denemedim . Deneyen de olmadı . Yapılır mı ? yapılır . Riskini almak kaydı ile .

O zaman en mantıklısı IDS ile yapmak.

İds ile yapabilmek içi illa vcm kablosu mu gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Özer Aksu said:

Ben denedim. kalibrasyon dosyasını atmak kolay, SW dosyasını deneye deneye bi kaç kere atabildim, imaj dosyasını hep sorun çıkardı. Sonuçta yine servise gitmek zorunda kaldım... 500k elm ile mümkün olmuyor yani.

10 dakika önce, Metin Deniz said:

İds ile yapabilmek içi illa vcm kablosu mu gerekiyor.

evet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.