Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İş için Hafif, Ufak, Kuvvetli Notebook önerisi?

Önerilen Mesajlar

Herkese selamlar;

İşim gereği çok sık seyahat ediyorum ve şu anda kullandığım laptop omzumu koparıyor resmen taşırken. İş için uygun, ufak, hafif, corel, Photoshop gibi programlarıda rahat rahat çalıştırabilecek Macbook Air dışında önerebileceğiniz bir bilgisayar var mıdır a dostlar?

benim aklıma zenbook, thinkpad ve elitebook geliyor ama hangi serisi alınır kullanılır bilemiyorum. Surface 3 pro yu çok araştırdım ama negatif bir kaç yorum da okudum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lenova Yoga'ları çok övüyorlar. Dayım almıştı bir tane memnundu. Diğerlerini bilmiyorum ama Yoga kullanışlılık olarak da, tablet,stand vs. artıları olan bir laptop gibi görünmüştü bana çok kısa incelemem sonucunda.

Programları rahat çalıştırıp çalıştırmayacağına benchmark'lar ile bakılabilir.

Bir de negatif yorum hepsinde az çok var da servis ağı hakkında araştırma yapın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mertcan Çelik said:

Lenova Yoga'ları çok övüyorlar. Dayım almıştı bir tane memnundu. Diğerlerini bilmiyorum ama Yoga kullanışlılık olarak da, tablet,stand vs. artıları olan bir laptop gibi görünmüştü bana çok kısa incelemem sonucunda.

Programları rahat çalıştırıp çalıştırmayacağına benchmark'lar ile bakılabilir.

Bir de negatif yorum hepsinde az çok var da servis ağı hakkında araştırma yapın bence.

Yogalar hep ilgimi çekiyor zaten. kullanışlı da duruyor aslında bugün gidip inceleyeceğim. Ayrıca Lenovo nun servisini çok övüyorlar forumlarda.

2 saat önce, Doğan Kurban said:

İşyerimde lenovo thinkpad kullanıyorum.Çok hafif ve ince bir cihaz. Çift bataryası var. Dahili ve harici olarak. Deneyin isterseniz.

business laptoplar multimedialardan hep daha cazip geliyor bana zaten. Thinkpad IBM den beri devam eden seri ve evde eski birtane var ama hala canavar gibi çalısıyor. İyidir yani iyi. O yüzden olasılık yüksek. Zaten daha çok zenbook, thinkpad ve yoga arasındayım.

Aslında kullandığımız muhasebe programları sorun cıkarmayacak olsa macbook air çok cazip ama işte ona windows kurmak gerekiyor. O da ne kadar saglıklı olur hic bilgim yok :/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İş demeseydiniz sanal olarak işletim sistemi kurup denemenizi önerebilirdim de bir sorun çıkarsa çözüm bulacağınızın garantisi olmayabilir.

Apple'larda dualboot yapanlar var da özellikle sürücüler konusunda sıkıntı yaşanıyordu ben 2-3 yıl önce denediğimde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Mertcan Çelik said:

İş demeseydiniz sanal olarak işletim sistemi kurup denemenizi önerebilirdim de bir sorun çıkarsa çözüm bulacağınızın garantisi olmayabilir.

Apple'larda dualboot yapanlar var da özellikle sürücüler konusunda sıkıntı yaşanıyordu ben 2-3 yıl önce denediğimde.

Sürücü mü kaldı artık canım :D Apple zaten son sürüm windows'a destek veriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Sürücü mü kaldı artık canım :D Apple zaten son sürüm windows'a destek veriyor. 

Benim bundan haberim yok. Direkt uğraştırmadan destekliyorsa iyiymiş, seçeneklere eklenebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Mertcan Çelik said:

Benim bundan haberim yok. Direkt uğraştırmadan destekliyorsa iyiymiş, seçeneklere eklenebilir.

Bootcamp ile senin mac'ine uygun tüm sürücüler içinde geliyor hallet diyorsun hepsi yükleniyor.

Ben kuzenin macbook pro retina'sına windows kurdum, eğer mac ile bir şey yapamazsa mağdur olmasın diye. Macbook'da windows kullanmayı pek mantıklı bulduğum söylenemez.

Şarj iyi gitmeyecek,trackpad yarıda kalacak vs. Windows ile dokunmatik ekranlı bir şey alırdım ben olsam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tip şeylere körü körüne sarılan tiplerden değilim ama mac kullanmaya başladım başlayalı eski tüm dertlerimden kurtuldum. Zaten bir program cross platform değilse vay haline. Bu yüzden şu sorunum var bu sorunum var diyen yakınlarıma öneriyorum. Bir arkadaşım tüm uyarılarıma rağmen Mac mini almadı, geçen "sen demiştin ama" ile başlayan cümleler kurmaya başladı. Uyuyorsa gereksiz macera yaşamamak için alınmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mertcan Çelik said:

@Servet Özkan Genelde bu sorunları kendi hatalarından yaşamış olduğu için çoğunluk, seni bulmuşken sorayım, en büyük ve sık karşılaştığın sorun neydi?

- Virus/Malware ve turevleri. Kisacasi guvenlik problemleri. (Ota boka guncelleme gerlir ama poposu hep aciktir)

- Stabil olmayan islemsel davranislar.

- Kullandikca yavaslama

- Local development sirasinda cross compiling alengirlerinin is yapisimi yavaslatmasi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İntel işlemci kullanmaya başladığından beri kurulabiliyor diye biliyorum windows  Apple ürünlerine. Aslına bakarsanız macbook air tam aradiğim hafiflikte ve büyüklükte ama windowsu kurduktan sonra thinkpad, yoga ya da surface daha mantıklı geliyor. Birde 2 tane usb girisi vardı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Birisine ethernet için aparat taksak, diğerine klavye takımı taksak bitti. Surface leri inceledim biraz, 4 lere ne kadar fiyat istiyorlar öyle :/ ama 750 gr ve kuvvetli donanım var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Arkadaşlar hortlatayım bi konuyu.

Özellikle teknolojiyle yakından ilgili arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

Bu 3 ultrabook arasında kaldım. Hangisi tavsiyedir?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/dell-xps-13-9343-7273slv-ultrabook-fiyati,204103.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-zenbook-ux303ub-dh74t-qhd-dokunmatik-ultrabook-fiyati,196794.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-yoga-900-80mk00cutx-dokunmatik-ultrabook-tablet-fiyati,203086.html

Asus'un menteşeleri konusunda epey negatif yorum var. Kullanıcı varsa değerlendirebilir mi?

Birde Asus pro ve Hp Spectre 360 nasıldır bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.