Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

škoda Octavia Dizel Otomatik Mi? Yoksa Ford Focus Mu? Sorusunun Cevabi (kendime Göre Anlattim)

İsmail Atar

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar öncelikle başlıktan anladığımız gibi kendime göre anlatacağım isterseniz başlayalım kısaca + larını gösterelim

ŠKODA NIN +LARI

Konfor

LED arka Farklar

Otomatik açılan ve kapanan bagaj kapağı

vs.

FORD UN ARTILARI

Daha gelişmiş Teknoloji

LED arka stop lambası (5 kapı)

Şık görünüm

Otomatik açılan bagaj

şimdi genelleyelim

KONFOR ve rahAtlık

OCTAVIA+++          FOCUS+

Teknoloji

OCTAVIA++                 FOCUS+++

Gelişmis navigasyon,trafik görüntüleme yol calismalarini görüntülerini gösteren standart navigasyon

OCTAVIA+++               FOCUS-

Geri Görüş kamerası ve koltuk ısıtma sistemi(standart)

OCTAVIA+++        Focus-

Şeritte kalma sistemi çapraz trafik vs

OCTAVIA+           Focus+++

Opsiyonel Xenon farlar

OCTAVIA-           Focus +++

4×4 isterseniz OCTAVIA Combi

Kusura bakmayın kısa oldu sadece kendi görüşümüz yani

OCTAVIA12+  FOCUS10+

SADECE KENDI GÖRÜŞÜMDÜR!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben pek bir şey anlamadım. Xenon octavia'da standart (üst donanımda). Navigasyon octavianın donanım listesinde hiç yok (özel talep ile getiriyorlar biliyorum ama epey bir para istiyorlardı). Kamerada aynı şekilde. Sizin liste biraz karışmış gibi görünüyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şahsen ben almayı değil aldıktan sonraki bakım maliyetlerinide düşünürüm. skoda parçalarının şerbetli olduğu bilinen bişey. focus bakım maliyeti olarak skodadan daha iyi. konfor ve donanım olarak arasında ne kadar fark var tam bilemem ama dağlar olmadığı kesin. piyasada focus daha fazla. halk tarafından daha çok tutuyor.

Serkan erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Semih G. said:

Octavia +40 yaş ve +2 çocuklu aileler için biçilmiş kaftan benim gözümde,onun dışında tercihim Focus'tan yana olur artısıyla eksisiyle...

Semih gömdün bizi direk kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Semih gömdün bizi direk kardeşim :)

Gömmek değil be abi, geniş geniş ferah ferah binilecek, "baba" arabası benim gözümde. Eh hepimiz o yolun yolcusuyuz eninde sonunda bizde tadacağız "arkada bebeler tepişsin,bagajda bebek arabasıyla hanımın alışveriş poşetleri sığışsın,kalan boşluklarada bizim alet edavatı koyarız" durumunu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Semih G. said:

Gömmek değil be abi, geniş geniş ferah ferah binilecek, "baba" arabası benim gözümde. Eh hepimiz o yolun yolcusuyuz eninde sonunda bizde tadacağız "arkada bebeler tepişsin,bagajda bebek arabasıyla hanımın alışveriş poşetleri sığışsın,kalan boşluklarada bizim alet edavatı koyarız" durumunu :)

E doğru tabi yol oraya gidiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Murat Kavuk said:

Ben pek bir şey anlamadım. Xenon octavia'da standart (üst donanımda). Navigasyon octavianın donanım listesinde hiç yok (özel talep ile getiriyorlar biliyorum ama epey bir para istiyorlardı). Kamerada aynı şekilde. Sizin liste biraz karışmış gibi görünüyor..

Hocam yurtdışında standart değil xenon ama navigasyon standart düzeltebilirim isterseniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.