Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tpms Sensör (lastik Basınç izeme Sensörü)

Misafir

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Özer üstad bana sordu ... (orjinal ekipman) ben de 

"Alçak gerilim'den hiç anlamam, yani ayrıca modül gerekir mi bilmiyorum ... araçta altyapı belki vardır, belki de yoktur ... orjinal sensörleri ayarlar / kalibre ettiririm ama başka bir şey yapılması lazım mı? Bak işte o bilgi bende yok ... forumda araç elektroniğini yutmuş üstadlar var, onlara bir sorsana" dedim... Özer bey'de başlık açmış, sormuş.

... olay bu yani :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...hıms ...

O zaman bizim elektrikçiler ile konuşayım, daha önce üzerinde fabrika çıkışı TPMS olmayan araca sistem taktıklarını sanmıyorum ama gene de bir şansımı deneyeyim, en kötü senaryo : Sensörleri takar - tanıtım / kalibrasyon deneriz ... oluyorsa ne ala, olmuyorsa sökeriz. 

edit : cevabı aynen iletiyorum.

"CıK! Kasma, ama basınç sensörü isteniyorsa sistemde -kapalı- olan ABS sensörü aracılığı ile (lastik devir sayısı ölçme) lastik basınç kontrolü opsiyonunu açmayı deneriz. 2013'lerde daha önce denedik, oldu ... hiç EB'de denemedik ama büyük ihtimal ile olur ... derler.

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracım elm cihazıyla açılan sistemi kabul etmedi, etmiyorda serdar abimle istişare yaptık sensör mü taktırsam diye o da biraz pahalıya maal olucağı kanısında kaldık ve rafa kaldırdık.Eğer elm ile kabul ederse bence de uğraşmayın derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Murat Kavuk said:

BCM'de dahili alıcı var şeklinde açıklamış Ford'un dokumanı. Ama detay göremedim. Her BCM'de var mıdır, yoksa bu sisteme sahip BCM'ler farklı mıdır göremedim...

tpms.jpg

Murat hocam bu dokuman hazineni bize açsan bizde sevinsek? foogle gibi adamsın maşallah  ? 

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özel bir şey değil. c-max için dokuman ararken görmüştüm. Etis'e girdiğinizde Mekanik Onarımlar ve Elektrik Şemaları diye iki kısım var. Burada aracınızın dokumanlarına 1 saatliği 8 eurodan ulaşabiliyorsunuz. Bunları pdf olarak yazdırmak mümkün. Gerisi el çabukluğuza bağlı :)

etis.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.