Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3.5 Tıkırtı Sorunu

Uğur Solmaz

Soru

2 ay önce erzurumdan sıfır aldığımız focus 3.5 aracımızın 1 hafta önceye kadar süspansiyonundan takırtılar gelmeye başladığını hissettim .. araç daha 6 bin km de focus kulanan bir kaç arkdaşımın daha bu sorunun kronik olduğunu giderilmeyeceğini söylediler.. sesler çok ince kasis ve bozuk yollarda ince bir tıkırtı halinde geliyor ve son derece sinir bozucu sesler sanki araç 100.000 km de .. ilk kez yeni araç sahibi olduğumdan pek bilgim yok bu konuda daha önce kullanan ve bilen arkadaşlardan bilgi ve yardım edebilcek olan varmı.  ( yeni üye olduğum için forumu tam kulanmayı bilmiyorum umarım bu sefer doğru yerde paylaşmışımdır.. )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sesin nereden geldiği tespit edilip mevcut yerlere belli şeyler sıkarak veya yapıştırarak gidermek mümkün.

Bunlar internet üzerinden yapılacak şeyler değil, servise gidin yardımcı olsunlar :) 

Trim sesi kronik olmasından ziyade şansınıza bağlı değişir :yeah: Klişe laflara bakmayın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uğurcum dediğim gibi bunların klasik yerleri var diye bir şey yok. Her yerden gelebilir, trim sesi diye genel ismi vardır :)

Forumda daha önce yaşayıp çözmüş insanları görmek için arama bölümüne 'tıkırtı,trim,ses, vb şeyleri tek tek yazıp kontrol edebilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet klasik yerleri var ne yazıkki. Örneğin ön camdaki sensörlerin olduğu kısmın muhafazası, şöför tarafında gaz pedalının hemen yanındaki plastik dik kısım, direksiyonda göstergenin tam önündeki kısım. Ses gelirken kontrol edin bunlar olabilir. Birde gözlük kısmında yerine oturtulmayan gözlükde ses yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

mertcan arkadaşım haklı eski aracımda şurada ses var burada ses var derken satınca herşeyi boşalttım, tıkırtısız sürüp teslim etmiştim :)

ön düzen, direksiyon kutusu vb birçok sebepten tıkırtı oldu bu araçlarda ama kesin bir şey söylemek zor..  kışın havalar soğuyunca tıkırtı potansiyelide artar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.