Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Baskı balatalardan gelen koku

Volkan Bilezikçi

Soru

Arkadaşlar merhaba,

Ben bu focus'um ile birlikte ilk defa kendime ait vitesli araç kullanıyorum. Öncekiler hep otomatik vitesli idi, yani şimdiye kadar hep emaneten kısa sürelerde vitesli araç bindim. Vites kavrama olaylarına falan yeni alışıyorum. Bugün başıma bir olay geldi, biraz panikledim. Ana yola çıkan yokuş yukarı bir garaj girişi düşünün. O garajdan ana yola geri geri çıkıyordum, yoldan devamlı arabalar geçtiği için aşağı yukarı yarım dakika kadar arabayı debriyaj ve gaz ile olduğu yerde tuttum. Aslında el freni çekmem gerekiyordu, yani debriyaj ile yapılmaması gereken bir hareketmiş bu. Ama tabi ben bunu balatalarımdan ağır yanık kokusu geldiği zaman anladım. Sonra yola çıktım, ilk anda debriyaj sanki yarım takılı kalmış gibiydi, ayağımla yukarı doğru çekip düzelttim ve yola devam ettim.

Aşağı yukarı 50 km falan yol yaptım, koku bir müddet daha arabanın içine gelmeye devam etti ama şu anda kesildi. Bu işlerden pek anlamıyorum ama psikolojik midir bilmem, debriyaj sanki biraz daha yumuşamış gibi geldi bana. GÖrmeden tahmin etmek mümkün değil tabi ama sizce durum nedir? Servise gÖtürmem gereken bir durum var mı? Araç daha 1200 km'de...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Rahatsız olmalı mıyız onu bilmek lazım. Ben bizzat tıkırtı çıtırtının nereden niye geldiğini ayırt edebilecek kadar bilgiye sahip olmadığımdan normal olup olmadığını sorma ihtiyacı duyuyorum. Gidip servise sorsam yüksek akımdan diycek, gidip çevremdekilere sorsam şehir efsanelerini değerlendirip önüme sunacaklar. Az çok arabadan anlayanlara sormaya çalışıyorum yine de fazla hassasım galiba. İnşallah BMW da görücez de daha çok var gibin.capon iidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle aptal saptal şeylerin yaşandığı bir ülkede Allah boyamıza kaportamıza zarar vermesin. Far, silecek hatta utanmasam camlar, şükredilecek şeyler haline gelecek neredeyse.

Allah kimseye kaza bela vermesin demekten başka yapacak bir şey de yok zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rahatsız olmalı mıyız onu bilmek lazım. Ben bizzat tıkırtı Çıtırtının nereden niye geldiğini ayırt edebilecek kadar bilgiye sahip olmadığımdan normal olup olmadığını sorma ihtiyacı duyuyorum. Gidip servise sorsam yüksek akımdan diycek, gidip Çevremdekilere sorsam şehir efsanelerini değerlendirip önüme sunacaklar. Az Çok arabadan anlayanlara sormaya Çalışıyorum yine de fazla hassasım galiba. İnşallah BMW da görücez de daha Çok var gibin.capon iidir.

Rahat olun ve tabii ki sorun, zaman zaman sorular benim gibi fazla bilmişlere basit gelse ve bir miktar tahammülsüzlük yaratsa bile siz yine de sorun, öğrenmek ve doğruyu uygulamak herkeşin hakkıdır... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizel mazda 57 , Dizel Focus 58 felan.

Tabi ki Focus

Ucuz degil artık mazda da..

Donanım kıyaslamiyorum, benzer sayılırlar fiyat olarak.

Abi ecoboost motor mazda3 te olsa dakka düşünmez onu alırdım. Donanımsa donanım. Motorsa motor. Varsın ikinci eli kötü olsun. Ben neleri neleri sattım onu da satarız elbet. Ama mevcutta benzinli motorları bence yetersiz. Daha doğrusu benim beklentime cevap vermiyor. Şöyle 150hp 200 nm falan bi benzinli turbosu olsa fenamı olurdu? Bak ona 55-60 bin lira verirdim.. üstelik iki yıl bakım beleşmiş. E daha ne olsunki? :D

Ekim ayında 2011 touring dizelini 49 a bırakmışlardı, çok düşündüm ama 2.elinden dolayı cesaret edemedim açıkcası. Aklımda kalmadı değil hani ama nasip kısmet tabi. Bu sınıftaki en kaliteli araçlardan biri bence Mazda 3.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mazda 3 çok tipsiz bence,sağı solu çıkıntı dolu...Servis olayı sıkıntılı...Ankarada bile sadevce 1 yerde (ivedikte) servisi var,bi keresinde gitmiştim,ücra bir yer,arabayı bakım için bıraksanız geri merkeze dönecek araba bile bulamazsınız....Ayrıca mazdanında garip bir donanım anlayışı var,dizelde en ful araba alamıyosun,sunroof seçemiyosun vs vs...ön konsolu da kiaya benziyor...Ben sevmiyorum mazdayı..Ha arka bagaj açma düğmesini gördüğünüzde bile soğursunuz arabadan,garip bir düğme ile açılıyor arka bagaj...Arkada sadece 1 tane geri vites lambası var....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaki tek geri vites lambası çoğu arabada var artık. Hatta sis farının arka solda ve tek olduğunu şiddetle savunanlar da var.

çok konuşulan bu Mazda 3'ü de yakın zamanda inceleme fırsatı bulurum inşallah

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mazda 3 çok tipsiz bence,sağı solu çıkıntı dolu...Servis olayı sıkıntılı...Ankarada bile sadevce 1 yerde (ivedikte) servisi var,bi keresinde gitmiştim,ücra bir yer,arabayı bakım için bıraksanız geri merkeze dönecek araba bile bulamazsınız....Ayrıca mazdanında garip bir donanım anlayışı var,dizelde en ful araba alamıyosun,sunroof seçemiyosun vs vs...ön konsolu da kiaya benziyor...Ben sevmiyorum mazdayı..Ha arka bagaj açma düğmesini gördüğünüzde bile soğursunuz arabadan,garip bir düğme ile açılıyor arka bagaj...Arkada sadece 1 tane geri vites lambası var....

Lem yazdıuklarını gören bentley e falan bindiğini sanacak :kıhkıh:
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.