Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dış sıcaklık anında değişmiyor

Serkan Uyanık

Soru

Merhaba arkadaslar

Mca 2015 focusum var ne zamandir sorayim diyorum

arabam dis sicakligi anlik guncel gostermiyor misal en son örnek ;

disarisi -5 idi ben kapali garaja girdim ertesi gun arabayi çalistirdigimda halen ekranda -5 degerini gösterdigini gördüm 10 dk sürdükten sonra deger degisti bu ilk olmuyor hergun ayni aksam arabayi stop ederken ne gorunuyorsa ertesi gun ayni deger ayarlardan bikac defa fabrika ayarlarina cektim degisen olmadi

Sizlerde durum ne sadece bende ise bi servise gideyim belki yazilimsaldir

Eski 2005 focusta cok hassasti  anlik aninda deger degisiyor idi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Araçlarda kullanılan sensörler ne tür bilmiyorum ama bu durum genel mantıkta son derece normal. Sensörlerde genelde dirençlerin sıcaklığa bağlı iletkenlik değişkenliklerinden faydalanılıyor. Yani sensörün sıcaklığı, dolayısıyla direnci değiştikçe sıcaklık kademeli olarak değişecektir. Örnek olarak civalı bir termometreyi de buz dolu kovaya daldırınca anlık olarak kesin sonucu alamıyorsunuz, beklemeniz gerekiyor. Malzemelerin ısı iletkenliğiyle alakalı bir durum.

Benim araç da öyle. Garajdan çıktığımda 12-13 gösteriyor, işyerine varasıya kadar ancak dış sıcaklığa inebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Seyir halinde degistigini goruyorum ama hantal baya 

Benim asil derdim gece arabayi park ediyorum -5. ertesi gun gunluk guneslik kontak aciyorum yine ayni bi 30 dk sonra degisiyor

Bozuk degil hatalida olcmuyor sadece anlik bilgi okumuyor eski focus gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Yakup Çağatay said:

10 dakika mı 30 dakika mı ?

Diğer kullanıcılara sormuşsunuz bunun bize özel olup olmadığını anlamak için bu zamanı netleştirmeniz iyi olacak

Bazen 1 2 saat ayni kaldigi oluyor hergun yasadigim icin sure rastgele yazdim

Hassas termometreyle olctum  belki sicaklik degismemistir diye ama arabanin gec okudugu ortaya cikiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracı çalıştırdıktan sonra  1-2 dakika içinde değerler değişiyor bende. kar yağışı esnasında üsküdardan tuzlaya gittim. (45 km) e-5 te yol boyunca tuzlaya yaklaştıkça -1 den -3 düştü. dönüş yolunda ise -3 ten 0 a kadar kademeli çıktı. anlık değişim bu ise bende sorun yok galiba sizinkiside böyleyse sorun yoktur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Son 1-2 gündür farkettiğim bir mevzu var. Dış sıcaklık sürekli yanlış gösteriliyor göstergede, dün öğlen gibi sıcaklık yaklaşık 17-18 derece iken ben -12 olarak görüyordum :D 

Bu sabah -15 olarak gözüküyordu,2-3km gidene kadar anca -11'lere düştü. Konuya şöyle bir göz attım ama bir neden/çözüm yok gibi. 

Servislik bir mevzu mu yoksa şöyle sağ aynayı v.s kurcalasak ulaşır mıyız bir şeylere?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 dakika önce, Semih G. yazdı:

Son 1-2 gündür farkettiğim bir mevzu var. Dış sıcaklık sürekli yanlış gösteriliyor göstergede, dün öğlen gibi sıcaklık yaklaşık 17-18 derece iken ben -12 olarak görüyordum :D 

Bu sabah -15 olarak gözüküyordu,2-3km gidene kadar anca -11'lere düştü. Konuya şöyle bir göz attım ama bir neden/çözüm yok gibi. 

Servislik bir mevzu mu yoksa şöyle sağ aynayı v.s kurcalasak ulaşır mıyız bir şeylere?

Seni @Teoman Saraç abiye havale ediyorum. Baktın mı sensöre, soketine?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.