Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şubatta İspanya...

Gürkan Çakıroğlu

Önerilen Mesajlar

Eyfele çıkmaya gerek yok, Şanzelizede turlamayı tercih ederim. Mağazalar TR'de aynısı olmasına rağmen pahalı, Yemek yerleri, özellikle fast foodlar çok kalabalık, oturacak yer bile bulunamıyor. Ulaşım metro ile heryere ulaşım mümkün. Dönüş biletinizi uzatıp, Paristen ryanair (biletler çok ucuz) Ankara-sabiha gider gibi, ile barcelona yapmanızı tavsiye ederim. Sadece paris merkeze havaalanı 50 dakika felan sürüyor. Birde havaalanı otobüs bileti pahalı biraz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gidilecek yerler için triptomatic kullanmıştık, şiddetle tavsiye ederim. şu an adı sygic travel olmuş android sonrası ios a da gelmiş. Versay'ı atlamayın kesinlikle, civarında ismini hatırlamadığım kafe-restaurantta oturmuş leziz kuzu pirzolasının tadına bakmıştık, garsona bahşişi unutmayın . Lourve müzesi giriş biletinizi, tren garlarından alabilirsiniz. böylece uzun kuyruğa girme derdinden kurtulursunuz. Ben gare de lest civarı bir apart otel tarzı bir yerde kaldım, gara yakındı. kapalı garajı vardı ondan tercih etmiştim. Odada mutfağı kabı kaçağı da vardı ve temizdi.

STAYCITY SERVICED APARTMENTS PARIS GARE DE L EST

T:+ 33 (0) 1 44 89 66 70

F:+ 33 (0) 1 40 37 55 97

E:[email protected]

Staycity Serviced Apartments Paris
5-7 Passage Dubail, 75010 Paris, France

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa ve bu tip geziler nedense bana hic cazip gelmiyor. 2. Dunya savasi temali Almanyada gezi planlayip sonradan ona da ilgimi yitirip iptal ettim. Cok bir yerini gezmedim ama o tarihin icinde bulunayim, su yapiyi goreyim su muzeyi gezeyim, surasi tam bir doga harikasi diye Avrupadaki ulkeleri gezmek icin efor ve para harcamazdim herhalde. Daha cok Asyayi tercih edebilirdim o kafayi yasayacaksam. Ariza bende galiba :) Bu sene Amerikaya gidebilecek miyim... Ingilterede ziyaret etmem gereken shoplar, gorusmem gereken insanlar var, acaba oraya mi kaysam diye tezatlar icinde dolaniyorum bu sene.

@H. Cenk abi kalacak yerler konusunda tavsiyem AirBnb olur. Acar bakarsin keyfince kalirsin. Daha masrafsiz ve rahat olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

@H. Cenk abi boşver Eyfel'i falan. Ona her önüne gelen (yani parayı veren) çıkıyor zaten.  İlk Sorbonne'a git sen. 68 kuşağının ruhnu içine bi çek şöyle. Ondan sonra gez Paris'i.:D

Oraya gideceğiz zaten oğlana çok çalış da gir bu okula diyeceğiz :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, H. Cenk yazdı:

Temmuzda 4 gece 5 gün için Paris biletimizi aldık.

Bir göz at: 

Yazdığın yerlere Notre Dame, Orsay müzesini eklerim, bir de Seine nehri üzerinde tekne turunu (yemeksiz olanı tabii ki).

Ancak en kalabalık zamanlarına gidiyor olacaksınız. Ve kalabalık bunaltıcı olacak. Ayrıca sıcak ve nemli bir havası da var. 

Nüfus ve tam tarihleri yazarsan konaklamada yardımcı olmaya çalışırım.

Ulaşım genelde yer altından. Bkn. http://parisbytrain.com/paris-metro-first-time-visitor-guide/

Taksi pahalı, ancak havaalanından şehre ulaşım da kişi başı 10-11 € (otobüs veya tren), dört kişi gidince taksi parasına neredeyse denk gelir.

Yeme içme de ciddi pahalı, restoranların çoğu kaliteli ama şaraplı doyurucu menü 45-50€ civarında derli toplu bir mekanda. 

Hele ki güncel döviz kurları ile acıtacak kesin.

Ben genelde uzun kaldığımda market alışverişi yapıp otel odasında hallediyordum yeme-içme işini.

Merkezin her köşesinde farklı ıbir ışıltı, değişik bir sürpriz yakalanır, çok yürünür, çok yorulunur.

Eyfel'e çıkmak şart değil, zaten bir saatin üstünde kuyruk bekleme olunca hemen vaz geçiyor insan. Müze girişleri de erken gitmezseniz uzun kuyruklar oluşuyor. 

Versailles benim için olmazsa olmaz değil.

Disneyland çocuklar için ilginç, oradan oraya sürüklediğiniz sübyanları bir gün Disneyland ile mükafatlandırabilirsiniz. 

Şimdilik bu kadar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...
15 saat önce, H. Cenk yazdı:

Bu yaz İspanya yapmak istiyorum. Temmuz ayında. Ilk veya son hafta.. Aslında şöyle 2 gün Barcelona, 2 gün madrid, 2 gün san sebastian olsa süper olur. Bu tip isteğe özel tur ayarlayan şirket bilen var mı? 

Kendi turunu kendin ayarla, nasıl olsa dört kişilik ailesiniz. 

Araba kiralar. 

San Sebastian pek mantıklı değil, okyanus kıyısında kalabalık kum plajı olan bir tatil beldesi ve diğer destinasyonlara çok uzak. Aynı güzel plaj Valencia'da da var. 

Ben olsam Madrid, Toledo, Valencia ve Barselona yapardım. 

"Özel" tur kendi turundan pahalıya gelir. Tarihleri ver sana hemen program ve rezervasyon önerileri yapayım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Evet efendim daha önce hiç araba kiralamamış biri olarak birkaç nokta sormak istiyorum.  İspanyada 6 günlüğüne araba kiralayacağız. Madrid havaalanının websitesinde birkaç rent a car var. Europcar hertz sixt falan bilindik firmalar. En uygun fiyatlısı goldcar. Bir de benim internette bulduğum ofisi olmayan ama terminalde deski olan Firefly var. Bunları daha önce kullanan var mı ? Önerir misiniz. Yani ofisi olanlarda goıldcar açık ara ucuzu avisten falan.. Firefly ise süper ucuz.. Yoksa daha fazla verip bilindiklere devam mı edeyim. 

Bir de mesela firefly'da aynı araba ön ödemeli yakıtta daha ucuz. Bu daha mı mantıklı ? Yoksa dolu depo alıp dolu depo bırakmak mı ? Bu konuda bilgisi olan var mı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk abi hidden cost olmayacağı garantisi var mı?(sonradan ilave sigorta falan diyip ücretler artıyor)

Daha önce hep yüzyüze kiralama yaptım. Ocak sonu 4 tam gün Lizbon da olacağız ancak henüz araba olayına karar vermedim. Cem abinin tavsiyelerine bakalım kiralama için...

Bu arada Portekiz’i bilen arkadaşlardan tavsiye de alalım.

--0 dakika sonra eklendi--
33 dakika önce, H. Cenk yazdı:

dolu depo alıp dolu depo bırakmak mı ?

Bu en iyisi sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Cenk abi hidden cost olmayacağı garantisi var mı?(sonradan ilave sigorta falan diyip ücretler artıyor)

Daha önce hep yüzyüze kiralama yaptım. Ocak sonu 4 tam gün Lizbon da olacağız ancak henüz araba olayına karar vermedim. Cem abinin tavsiyelerine bakalım kiralama için...

Bu arada Portekiz’i bilen arkadaşlardan tavsiye de alalım.

--0 dakika sonra eklendi--

Bu en iyisi sanırım.

Firefly ın sahibi Hertz imiş . Thrifty yi aldıktan sonra sahip olduğu Advantage ı kapatarak Firefly ı oluşturmuş. Daha bütçeye yönelik alt marka olarak. Goldcar ın da sahibi  Europcar imiş. Goldcar 2017 başında kurulmuş. Bence ikisinde de sıkıntı olmaz. 

Goldcarda Doblo var. Şovenistlik yapıp onu mu kiralamalı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Firefly ın sahibi Hertz imiş . Thrifty yi aldıktan sonra sahip olduğu Advantage ı kapatarak Firefly ı oluşturmuş. Daha bütçeye yönelik alt marka olarak. Goldcar ın da sahibi  Europcar imiş. Goldcar 2017 başında kurulmuş. Bence ikisinde de sıkıntı olmaz. 

Goldcarda Doblo var. Şovenistlik yapıp onu mu kiralamalı ? 

Muafiyetsiz yani tüm güvence paketleri ile kaça geliyor?

Şubat başı için Madrid e baktığımda 700 tl gibi çıkıyor 6 gün.

Portekiz 3 gün 350 tl ye geliyor.

--1 dakika sonra eklendi--

Enterprise/Alamo fiyatları ve TK miles da kazandırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Muafiyetsiz yani tüm güvence paketleri ile kaça geliyor?

Şubat başı için Madrid e baktığımda 700 tl gibi çıkıyor 6 gün.

Portekiz 3 gün 350 tl ye geliyor.

--1 dakika sonra eklendi--

Enterprise/Alamo fiyatları ve TK miles da kazandırıyor.

ben temmuza bakıyorum. 6 gün için compact car 164 €, sınırsız km ekleyince 195 falan oluyor (günlük 150 km sınır var ben hesaplıyorum en az 1300 yapacağım). 1000 TL nin altında görünüyor. 

ful to ful: dolu alıp dolu veriyosun. Dolu depo için senden bir depozito alıyorlar ve bu normal yakıt istasyonlarından pahalı ancak bu arabyı teslimde ful depo verince bu parayı geri alıyorsun. Bazıları burada eksik yakıt deyip hem para kesiyor hem işlem ücreti alıyormuş. 

pre-purchase: depodaki yakıtı ödüyorsun ama litresi dışarıya göre pahalı. Arabayı bıraktığında hiç bir şey geri almıyorsun. Boş depo bırakmaya çalışmak lazım. aman yolda kalma :) uzun mesafe kullanan uygun olabilir. 

pre-purchase refunds: depodaki yakıtı ödüyorsun ama litresi dışarıya göre pahalı. Bıraktığında kalan yakıtın parasını bir kaç gün sonra geri alıyorsun. 

pre-purchase partial refunds: Üstteki gibi ancak ilk alımda 10-40 € arası işlem ücreti alıyorlar. Yakıt parasını geri alıyor bu işlem ücretini geri alamıyorsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.