Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...

sabah lastiğimin aniden patlaması ve durana kadar geçen zamanda lastiğin içten aşınması nedeniyle lastik değişimi şart oldu ayrıca 42.000 km deler 50.000 km de değiştireyim diyordum,  lastik seçimi için yardımcı olurmusunuz 215*55*16 malum bizim buralarda kış olmadığı için dört mevsim veya yazlık artık nasıl seçiliyorsa brigstone, goodyear, conti vs, üzerindekiler goodyear efficentgrip.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sabah lastiğimin aniden patlaması ve durana kadar geçen zamanda lastiğin içten aşınması nedeniyle lastik değişimi şart oldu ayrıca 42.000 km deler 50.000 km de değiştireyim diyordum,  lastik seçimi için yardımcı olurmusunuz 215*55*16 malum bizim buralarda kış olmadığı için dört mevsim veya yazlık artık nasıl seçiliyorsa brigstone, goodyear, conti vs, üzerindekiler goodyear efficentgrip.

Geçmiş olsun ben ankarada 4 mevsim michelin crossclimate modelini kullanıyorum genel olarak memnunum tek sıkıntı diş yapısından dolayı sesi biraz fazla size goodyearın vector 4 seasons gen2 modelini tavsiye ederim daha sessiz olur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Muğla'nın hava durumuna hakim değilim ama yazın da sıcağı malum ben olsam iyi bir yazlık alırdım.

Örneğin: http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-performance-215-55r16-93w.html

Bu pahalı gelirse kesinlikle bunu alırdım

C5 http://kolayoto.com/continental-conti-premium-contact-5-205-55r16-91v-14688.html

4 mevsim olacaksa da kuru ve ıslakta daha iyi olan michelin crossclimate olsun diğer lastiklere ekonomik olması dışında yanaşmayın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Muğla'nın hava durumuna hakim değilim ama yazın da sıcağı malum ben olsam iyi bir yazlık alırdım.

Örneğin: http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-performance-215-55r16-93w.html

Bu pahalı gelirse kesinlikle bunu alırdım

C5 http://kolayoto.com/continental-conti-premium-contact-5-205-55r16-91v-14688.html

4 mevsim olacaksa da kuru ve ıslakta daha iyi olan michelin crossclimate olsun diğer lastiklere ekonomik olması dışında yanaşmayın :) 

215te niye cpc5 değil?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

ya sağlam zam gelmiş yada biz ucuz almışız. 1350 diye hatırlıyorum.

Aynen size göre oldukça artmış. Bende geçen sene kışlık aldım, bi kaç ay sonra çok artmıştı. Borsa gibi sanki :D arada coşuyor bazı modeller.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

conti cpc-5  215x55x16 380 tl yeni tarih

goodyear egp 215x55x16 375 tl yeni tarih

goodyear özellik ve fiyat olarak daha ağır basıyor.

Bodrum da en düşük alabildiğim fiyatlar

205 alın... neden 215'e daha fazla para veresiniz ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

205 alın... neden 215'e daha fazla para veresiniz ki

üzerinde kötü durduğu daha önceki konularda konuşulmuş Mert ondan 205 hiç bakmadım, yanlış anlamış olabilirmiyim acaba :blink:dediğin gibi 205 çok daha uygun.

öndeki focusta 205 var yan görünüşta bişey anlaşılmıyor ama arkadan baktığımda öndeki focusun lastikleri ince duruyor, yol tutuşu etkilermi acaba.

IMG_7513.JPG

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

üzerinde kötü durduğu daha önceki konularda konuşulmuş Mert ondan 205 hiç bakmadım, yanlış anlamış olabilirmiyim acaba :blink:dediğin gibi 205 çok daha uygun.

öndeki focusta 205 var yan görünüşta bişey anlaşılmıyor ama arkadan baktığımda öndeki focusun lastikleri ince duruyor, yol tutuşu etkilermi acaba.

tamamen ön yargı... 205 ile 215'i uzaktan görüpte "aaaa bu 205, ne kadarda çirkin, ne kadarda kötü" diyecek biri varsa alnından öperim yani. 

205 al abi, yazık günah, aynı lastik sonucunda. çok para verme. 3-4 ay kullanacaksın altı üstü :claps:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

tamamen ön yargı... 205 ile 215'i uzaktan görüpte "aaaa bu 205, ne kadarda çirkin, ne kadarda kötü" diyecek biri varsa alnından öperim yani. 

205 al abi, yazık günah, aynı lastik sonucunda. çok para verme. 3-4 ay kullanacaksın altı üstü :claps:

Mert 3-4 ay derken anlayamadım :) üzerindekiler 25 aylık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.