Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Oto tamircileri ünlü Rönesans tablolarını yeniden yaparsa..

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Ünlü fotoğrafçı Freddy Fabris oto tamircilerini kullanarak ünlü rönesasn tablolarını yeniden yapmış . Ortaya bunlar çıkmış :D 

Leonardo da Vinci "Son akşam yemeği"

auto-mechanics-remake-famous-paintings-0

Michenangelo nun "Adem'in Yaratılışı" 

Rembrabndt ın " Anatomi dersi"

Bundan sonrasın Rembrandt ın portreleri

Autoguide.com  dan afırmadır :D 

http://www.autoguide.com/auto-news/2015/10/auto-mechanics-help-recreate-famous-renaissance-paintings.html

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Havari sayısı tutmuyor olsa da Judas'ı kolayca buldum ... sol tarafta / ön planda ... patates kızartması yiyiyor ve tulumunu kısmen çıkarmış.  Masadaki yemeklere de güldüm ... Hamburger, Patates Kızartması, Elma ... gazlı içecekler ve kahve.

Bu arada elma'nın orjinal resimdeki https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Última_Cena_-_Da_Vinci_5.jpg Mary Magdalene yerine "parlak" bir arkadaşa teslim edilmesi ilginç bir seçim olmuş, bir şeyler mi anlatılmak istenmiş?  :)

...sonuçta başarılı çalışma ....beğenmemek zor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Havari sayısı tutmuyor olsa da Judas'ı kolayca buldum ... sol tarafta / ön planda ... patates kızartması yiyiyor ve tulumunu kısmen çıkarmış.  Masadaki yemeklere de güldüm ... Hamburger, Patates Kızartması, Elma ... gazlı içecekler ve kahve.

Bu arada elma'nın orjinal resimdeki https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Última_Cena_-_Da_Vinci_5.jpg Mary Magdalene yerine "parlak" bir arkadaşa teslim edilmesi ilginç bir seçim olmuş, bir şeyler mi anlatılmak istenmiş?  :)

...sonuçta başarılı çalışma ....beğenmemek zor.

Bu tür çalışmalarda JUdası bulmak çok kolay. Masaya dirsek koyan daima Judastır. Biliyorsunuz adabı muhaşeret gereği yemek masasına dirsekler konmaz. Bu kural Judas öyle yaptığı için konmuştur. Tıp fakültesinde okurken orijinal resimde Judası sormuşlar o zaman bilememiştim.

Bence en ünlü Rönesans tablosu Nicola Poussins 'in ArkadyalıÇobanlar tablosudur. Meşhur "Et in Arcadia Ego" .... Sion Tarikatının Kutsal Kasenin yani Hz İsanın gizli mirasının sakladığı yeri gösteren bir nevi harita olarak da kabul edilmekte. Abi bunu da yeniden yapsa ben daha çok severdim. 

etinarc.jpg

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sion Tarikatının Kutsal Kasenin yani Hz İsanın gizli mirasının sakladığı yeri gösteren bir nevi harita olarak da kabul edilmekte.

Amannn ... boş ver kutsal kase'yi ... Mit bunlar, hem kutsal kase bulunsa ne olacak? İsa'nın çocuğu / genetik mirasçıları varsa ne fark edecek? Fazlası ile abartılmış (overrated) mevzular bunlar. Hem kase'yi yiyiiim ... bulunacaksa ahit sandığını bulsunlar.  https://en.wikipedia.org/wiki/Ark_of_the_Covenant 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amannn ... boş ver kutsal kase'yi ... Mit bunlar, hem kutsal kase bulunsa ne olacak? İsa'nın çocuğu / genetik mirasçıları varsa ne fark edecek? Fazlası ile abartılmış (overrated) mevzular bunlar. Hem kase'yi yiyiiim ... bulunacaksa ahit sandığını bulsunlar.  https://en.wikipedia.org/wiki/Ark_of_the_Covenant 

Benim okuduğum kitapta (Kutsal Kan Kutsal Kase) - ki zaten Da Vinci Şifresinde bizim tezlerimizi taklit etti diye Dan Browna dava açtılar- enteresan tezler var belki okumuşsundur. Kutsal Kasenin bir çeviri hatasını olduğunu iddia ediyorlar. Kutsal Kase yani San Grael in hatalı çeviri olduğunu aslında doğrusunun Hz İsanın soyu anlamında Sang Real (Kutsal kan)  olduğunu iddia ediyorlar. Fakat biliyorsundur şu Sion tarikatı konusunda fena üçkağıda geldiler ve rezil oldular. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...bu Sang Real mevzuundan dolayı Pazar okulunda acaip tartaklanmıştım :) denk gelirse Blog'a yazarım bir gün.  Ben İsa'nın fazla -naif- aynı zamanda da başta Peter olmak üzere bazı havarileri tarafınca fikirlerinin/söylemlerinin saptırılmış olduğunu düşünen gruptanım. Uzun bir konu, senin güzel başlığını kirletmeyeyim ama Sang Real bu gün bulunsa/ispat edilse ne değişir? ...hiç! Birileri ünlü olur, yüksek sosyeteye karışır ... işte o kadar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...bu Sang Real mevzuundan dolayı Pazar okulunda acaip tartaklanmıştım :) denk gelirse Blog'a yazarım bir gün.  Ben İsa'nın fazla -naif- aynı zamanda da başta Peter olmak üzere bazı havarileri tarafınca fikirlerinin/söylemlerinin saptırılmış olduğunu düşünen gruptanım. Uzun bir konu, senin güzel başlığını kirletmeyeyim ama Sang Real bu gün bulunsa/ispat edilse ne değişir? ...hiç! Birileri ünlü olur, yüksek sosyeteye karışır ... işte o kadar. 

Zaten Avrupanın önde gelen ailelerinin bunlar olduğu söyleniyor. Sinclair ler vs ..

Hz İsanın geri dönüşünün mecazi olduğu kendi vücudunda değil soyunun ortaya çıkması ile olacağı söyleniyor. Şüphesiz tüm Avrupa ve Amerikada her şey değişir böyle bir şey olsa . Bu açıdan siyası etkisi azalsın diye de bir şeyler sızdırılmış bile olabilir.

Başlık bizim :) raad olalım :)  Admin beğenmezse toptan uçurur. 

Bu süreçte soy varisiyle Vatikanın etkileşimini izlemek ilginç olabilir (mi)? 

Bu arada @H. Cenk değişik paylaşımlar için teşekkürler.

Kıymetli MadMax in açtığı yolda gitmeye çalışıyorum :)  O burayı hangi arabayı alayım, arabamı nasıl modifiye yapayım, arabadaki sorunu nasıl çözeyimin yanında aynı zamanda bir lifestyle forumu yapmaya da çok uğraşmıştı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu süreçte soy varisiyle Vatikanın etkileşimini izlemek ilginç olabilir (mi)? 

Vatikan Sang Real'i red eder (zaten ediyorlar) o kan bağı hakkında konuşmayı dahi heretik (sapkın) olarak addederler (zaten ediyorlar) ...yani Vatikan'ın tutumunda değişiklik olmaz. Galileo Galilei'den 350 (tam olarak 359) ve Darwin'den 126 yıl sonra özür dileyen bir kurumdan bahsediyoruz. (bkn.boyunları altlarında kalsın) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.