Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

25-35 bin arası seçenekler nelerdir?

Semih G.

Önerilen Mesajlar

Focus'la ayrılık vaktimiz ne yazık ki yaklaşıyor. Ancak daha bunu satmadan yerini ne doldurabilir telaşı sardı beni, bugün neredeyse tüm günüm malum sitede geçti. Bakmadığım marka,takılmadığım model,araştırmadığım motor kalmadı desem yeridir. 

-Şimdi bütçe henüz tam netlik kazanmasada 25 - 35bin arası diyebiliriz. Geniş bir skala belki ama 25'ten çok 35'ten az olacağı kesin.

-Benim gönlüm D sınıfında lakin peder beyi kendi tabiriyle ''gemilere'' ikna etmek güç gözüküyor. Aklımda Mondeo MK3, Passat B6 ve Vectra C'ler var. 

-Bir diğer seçenekse yine C sınıfından devam lakin bu seferki hb olmalı. Gerek şehir trafiğinin artarak park yerlerinin gün geçtikçe nesli tükenir hale gelmesi gerekse sedan aracın artık beni tasarımsal olarak sarmaması buna etken diyebiliriz. Buradaki seçeneklerimiz tabiki yine bir Focus lakin F2 yada F2.5, Astra H, Golf 5, Peugeot 308(nedense bu araca daha bir kanım ısındı bilemiyorum) he birde Megane 2 var ki cam tavanlı,xenonlu modeli olmadıktan sonra bakasım gelmiyor buna ama o zamanda fiyatı uçuyor bu ''naylon'' için değmez diyorum.

Yakıt farketmez demek isterdim ama dizel seçince en azından +5bin eklemek gerekiyor tüm modellere,o yüzden tercihimiz benzin/benzin+lpg yönünde olacaktır sanıyorum. En azından model ve donanım olarak bir üste çıkabiliriz diye düşünmekteyim. 

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayacağınızı düşünerekten fikirleriniz almak isterim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'la ayrılık vaktimiz ne yazık ki yaklaşıyor. Ancak daha bunu satmadan yerini ne doldurabilir telaşı sardı beni, bugün neredeyse tüm günüm malum sitede geçti. Bakmadığım marka,takılmadığım model,araştırmadığım motor kalmadı desem yeridir. 

-Şimdi bütçe henüz tam netlik kazanmasada 25 - 35bin arası diyebiliriz. Geniş bir skala belki ama 25'ten çok 35'ten az olacağı kesin.

-Benim gönlüm D sınıfında lakin peder beyi kendi tabiriyle ''gemilere'' ikna etmek güç gözüküyor. Aklımda Mondeo MK3, Passat B6 ve Vectra C'ler var. 

-Bir diğer seçenekse yine C sınıfından devam lakin bu seferki hb olmalı. Gerek şehir trafiğinin artarak park yerlerinin gün geçtikçe nesli tükenir hale gelmesi gerekse sedan aracın artık beni tasarımsal olarak sarmaması buna etken diyebiliriz. Buradaki seçeneklerimiz tabiki yine bir Focus lakin F2 yada F2.5, Astra H, Golf 5, Peugeot 308(nedense bu araca daha bir kanım ısındı bilemiyorum) he birde Megane 2 var ki cam tavanlı,xenonlu modeli olmadıktan sonra bakasım gelmiyor buna ama o zamanda fiyatı uçuyor bu ''naylon'' için değmez diyorum.

Yakıt farketmez demek isterdim ama dizel seçince en azından +5bin eklemek gerekiyor tüm modellere,o yüzden tercihimiz benzin/benzin+lpg yönünde olacaktır sanıyorum. En azından model ve donanım olarak bir üste çıkabiliriz diye düşünmekteyim. 

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayacağınızı düşünerekten fikirleriniz almak isterim

Benzinli auris'lere bakabilirsin. Nissan note ülkemi de değerini bulamamış fiyatları çok uygun. Subaru impreza veya mitsubishi Lancer'de f/p olarak iyi. Benim favorim mazda 3. Malum sitede baldiza araba bakan biri olarak. Micra Yaris arasına sıkmıştım [emoji20]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semih öyle görülüyorki 35 e araç baktığına göre senin araç satışında 50-55 olacağı ön görülürse,15 -20 kredi çek aracın sende kalsın :)

Katılıyorum... Yani eğer hesap kabaca bekir abinin yaptığı gibi ise kendi aracından olma hiç... bulamazsın bir daha kolay kolay, fiyatlar almış başını 4 nala koşuyor... Sen bunu bir düşün :)   @Semih G.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semih öyle görülüyorki 35 e araç baktığına göre senin araç satışında 50-55 olacağı ön görülürse,15 -20 kredi çek aracın sende kalsın :)

Katılıyorum... Yani eğer hesap kabaca bekir abinin yaptığı gibi ise kendi aracından olma hiç... bulamazsın bir daha kolay kolay, fiyatlar almış başını 4 nala koşuyor... Sen bunu bir düşün :)   @Semih G.

Abi haklısınız ancak durumu şöyle özetleyeyim, araç satışından kalan kredi tutarını düştükten sonra  + kirada olan bir evimiz var onun satışıyla birlikte ödeyeceğimiz miktar acil nakit ihtiyacımızı karşılayabiliyor. Ondan sonra kredi yolu açılacak gibi gözüküyor ki onda fazla açılmadan 20-25 civarı bir şey toparlayıp 3-5'te birikmişlerden koyarak hiç değilse 2005-2006 model kısmende olsa bunun yerini doldurabilecek araç bakalım dedik. He bu kısa zamanda olur mu sanmıyorum ama arabanın 1 hafta içinde satılacağı kesin gibi, yakın zamanda burayada ilanını koyarım zaten :) Şimdiden araştırmaya başlamamdaki nedende kafamda 1-2 model belirleyerek bunların bir tablosunu, f/p oranlarını çıkartıp ona göre yol izlemek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi haklısınız ancak durumu şöyle özetleyeyim, araç satışından kalan kredi tutarını düştükten sonra  + kirada olan bir evimiz var onun satışıyla birlikte ödeyeceğimiz miktar acil nakit ihtiyacımızı karşılayabiliyor. Ondan sonra kredi yolu açılacak gibi gözüküyor ki onda fazla açılmadan 20-25 civarı bir şey toparlayıp 3-5'te birikmişlerden koyarak hiç değilse 2005-2006 model kısmende olsa bunun yerini doldurabilecek araç bakalım dedik. He bu kısa zamanda olur mu sanmıyorum ama arabanın 1 hafta içinde satılacağı kesin gibi, yakın zamanda burayada ilanını koyarım zaten :) Şimdiden araştırmaya başlamamdaki nedende kafamda 1-2 model belirleyerek bunların bir tablosunu, f/p oranlarını çıkartıp ona göre yol izlemek.

sen toparla kendini, seneye satayım benim arabayı sana :yemek:

1.5 ekoboz otomatiş aliciiimmm... :smiley2k:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sen toparla kendini, seneye satayım benim arabayı sana :yemek:

1.5 ekoboz otomatiş aliciiimmm... :smiley2k:

ekobüs onun adı bir kere :) 

Valla makyajlının kitapçığında 1.5 ecoboost selectshiftten bahsediliyor ama gelir mi bilmem. bak sen erkenden vazgeç bu işten powershiftten sonra sana çok enayi bir şanzıman gibi gelecek düz yolda bile kafası karışacak bakacaksın 2 vites birden küçültmüş. Biz boşuna mı bunca dizel karşıtlığımıza rağmen tdci+powershift aldık.. Gel sen de 1.5 tdci powershift titanium beyaz HB+bixenon siparişi ver ... Efendim 100bin mi oluyor fiyatı. Yuhhh :) :) O paraya 1.18i alırım . Sizde çocuk da yok rahat rahat sığarsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Corolla HB mantıklı bir seçenek olabilir. Benim ilk aklıma gelen bu olurdu şahsen. Temiz Aurisler 35 bin civarında oralara çıkabilirseniz.

Bunun dışında senin de dediğin gibi Astra H ve Focus 2.5 diğer opsyionlar.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belli olmaz önümüzde ki aylarda bende Mondeo'yu satacağım galiba ev almak için, eğer satarsam sanırım 25bin civarında MK3 mondeo alırım gibi geliyor, seviyorum MK3'leri. Sonrası hedefe Kaan abinin Mustang'i koydum, olmadı MK5 yada MK6 Mondeo ^_^ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla makyajlının kitapçığında 1.5 ecoboost selectshiftten bahsediliyor ama gelir mi bilmem. bak sen erkenden vazgeç bu işten powershiftten sonra sana çok enayi bir şanzıman gibi gelecek düz yolda bile kafası karışacak bakacaksın 2 vites birden küçültmüş. Biz boşuna mı bunca dizel karşıtlığımıza rağmen tdci+powershift aldık.. Gel sen de 1.5 tdci powershift titanium beyaz HB+bixenon siparişi ver ... Efendim 100bin mi oluyor fiyatı. Yuhhh :) :) O paraya 1.18i alırım . Sizde çocuk da yok rahat rahat sığarsınız. 

Abi bırak lpg li şahin zihniyetli adama araba anlatma.gitsin alsın 1.5 ekobüs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belli olmaz önümüzde ki aylarda bende Mondeo'yu satacağım galiba ev almak için, eğer satarsam sanırım 25bin civarında MK3 mondeo alırım gibi geliyor, seviyorum MK3'leri. Sonrası hedefe Kaan abinin Mustang'i koydum, olmadı MK5 yada MK6 Mondeo ^_^ 

kaça satarsın o gemiyi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilemiyorum ya... tam otomatik candır abi. powershift allah için özellikle kalkıştan sonraki vites kararları çok çok başarılı o konuda çok memnunum. hatta bence DSG'den daha mantıklı vites değişimi yapıyor. Ama ilk kavraması zayıf olduğundan hep pedalın altında yumruta varmışcasına basmak durumunda kalıyorum. ama bu sizin ıslık kavrama için geçerli olmayabilir. henüz kullanmadım sizinkileri.

Ama tam otomatikte öylemi... allah ne verdiyse yapıştırıyorsun, ayağın tabanı delip çıkacak neredeyse :) 

bu selectshift ne ola ki ? tam otomatiş değil mi? 

dizel candır tabiki, seninkinin tit, xenonlu falan alsam, seni kalpten götürürüm yada satarsın o arabayı :kıhkıh: 

bu arada 1.16'nın arkasında çok kısa bir yolculuk yaptım.. gerçekten kusucaktım... o araba 4 kapılı ama çok ciddi şekilde sadece 2 kişilik bir araç... arka taraf çok fena... sürekli içeride bir kepçe dolaşıp karıştırıyor gibi! ilk kez içim bir fena oldu arabanın içinde yani...

Sana satacağını sanmam

noldu opsiyon mu koydurdun? sıkıntılı gördüm seni 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.