Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Nokian Weatherproof 3PMSF Sertifikalı 4 Mevsim Lastik

Burhan Bakar

Önerilen Mesajlar

Yeni Nokian Weatherproof,Michelin Crossclimate den sonra 3PMSF Sertifikası alan bir diğer 4 Mevsim Lastik,yaz kış lastik değiştirmenin dezavantajlarını(balans,sökme takma,sök tak ücreti,saklama,zaman kaybı,stres,lastiğe janta verilen zarar vs) düşündüğümüzde ki bunları hemen hemen herkes düşünüyor,gelişen teknolojiyle yakın zamanda kar sporları dışında ayrıca kış lastiği kullanımı sona erecektir.

Beni esas heyecanlandıran ve şaşırtan ve konuyu açmama sebep olan auto express in test sonuçları,tabi aleyhte test sonuçları mevcut fakat lastiğin 3PMSF sertifikasını içermesi ve kış lastiğinin mucidi olan Nokian tarafından üretilmesi benim açımdan çok pozitif önyargı oluşturan bir durum,lastik hakkında firmanın yazdığı klasik bilgilerden çok bahsettiğim test sonuçlarına dikkatinizi çekmek istiyorum,Nokian bu test sonuçlarını kendine referans gösteriyor ve testte ilginç bir şekilde kış lastiğinde zirve olan Continental ContiWinterContact ts 850 den daha iyi olduğunu iddia ediyor

AutoExpress-all-season-tyre-test-2015.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana inanması zor geldi, farklı testlerdeki sonuçları beklemekte yarar var. 
Örneğin benzer tabloid yapıdaki AutoBild testine aynı başarıda değil. 

Sonuçta dört mevsim lastiklerin performansında belirgin düzelme var, bu bir gerçek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi daha önce paylaştığın sonuçlara bakmıştım,iyi bir kış lastiğinden üstün olmasının imkansız olduğunu düşünüyorum,malesef bir çok taraflı test mevcut ama orta ayarda bir markanın kış lastiğine eşdeğer bir 4 mevsim lastik çıktığı anda almayı düşünüyorum ve bu lastik şuan çıkmış olabilir,3-5 hafta daha beklemek lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burhan hocam çok fena kafayı taktın sen bu işe, al ikinci jant lastik takımını kurtul, kendine eziyet etmeyi bırak, kuş gibi ol, özgür ol, şuan benim kış lastiklerim orjinal 17" titanium jantlarının üzerinde hazır duruyor ya o kadar rahatım ki anlatamam, bu duygu anlatılmaz yaşanır :D

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gelişen teknolojiyle yakın zamanda kar sporları dışında ayrıca kış lastiği kullanımı sona erecektir.

gelişen teknolojiden ziyade, global ısınmaya bağlı yağmayan kar bu 4 mevsim lastikleri ön plana çıkarıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burhan hocam çok fena kayayı taktın sen bu işe, al ikinci jant lastik takımını kurtul, kendine eziyet etmeyi bırak, kuş gibi ol, özgür ol, şuan benim kış lastiklerim orjinal 17" titanium jantlarının üzerinde hazır duruyor ya o kadar rahatım ki anlatamam, bu duygu anlatılmaz yaşanır :D

Hakan seninle aynı fikirdeyim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan abi saklama ve tuzlu olması şuan için sıkıntı,yoksa katılıyorum hatta 19'' alırım jant almayı kafaya koysam :)Ayrıca hatunun gazabına uğrarım öyle bişey yapsam:ranting2:

gelişen teknolojiden ziyade, global ısınmaya bağlı yağmayan kar bu 4 mevsim lastikleri ön plana çıkarıyor :)

Aklıma gelmemişti ama haklısınız,çalıştığım ilçede vaktiyle kışları kar kalkmıyormuş ama geçen kış bile abartılı bir kar yağışı olmadı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan abi saklama ve tuzlu olması şuan için sıkıntı,yoksa katılıyorum hatta 19'' alırım jant almayı kafaya koysam :)Ayrıca hatunun gazabına uğrarım öyle bişey yapsam:ranting2:

Dur ben azcık zehirleyim seni , 19" şıklığı, ayağına da 235-40-19 Goodyear F1 Asymmetric2  ohh miss ^_^

maxresdefault.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
34 dakika önce, Cem Boneval said:

Hocam bu yazıyı incelemiştim, lastiği alıp kullananların yorumlarını merak ettim 4 mevsim lastik düşünüyorum benim için kullananların yorumlarıda önemli:)  Crossclimate 195 50 15 aracıma uygun ebatlarda üretmiyor sanırım o yüzden ona bakmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 arkadaşıma aldırdım ama kar ve buzlanma olmadığı için şimdilik yorum yok..

CC den daha fazla dişli olduğu ve az daha hesaplı olduğu için arkadaşlara nokian almalarını söyledim.. işin birde başka boyutu var, kış lastiği yaz lastiği gibi değil.. zaman geçtikçe ve dişler aşınıp kısaldıkça esnekliğini kaybedip performansını olumsuz etkiliyor.. 3. kış bariz azalıyor tutunma buzlu yollarda(buz tutmuş karı kastediyorum).. bu yeni 4 mevsimler ne yapacak, bence çuvallayacaklar 3. kış...çünkü yazında arabaya takılı kalacaklarından iyice harap olacaklar. kış lastiğinin 3 kışta verdiğini 2 kışda versin, öpüp başa koymak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.