Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İmmobilizer arızalı servis gerekli

Mustafa Karaca

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
8 saat önce, Mehmet Demir said:

arızayı tespit ederler amma doğru amma yanlış, orada yaptırmadan giderseniz teşhis yanlış bile olsa isterler.. bazı servisler ise istemez..

önceki tüm bakımlarınızı yaptırdıysanız yetkili serviste, indirim yaparlar zaten.. veya ön görüşme yapın en doğrusu

teşekkür ederim ilgi ve alakanız için :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımı Ford başer servisine götürdüm 2 gün yattı kesin bir arıza bulamadılar. tüm tesisatı kontrol edildi. sadece abs sisteminden şüphelendiklerini söylediler ama o da %100 değil. abs modülü değişimi de 5000 tl civarında parça fiyatı çıkar dediler.

bende hatanın immobilizer hatası servis gerekli şekliinde olduğunu abs ile nasıl alakası olabilir diye sordum, servis cevabı herhangi bir modül arızalı olursa araç çalışmaz siz immobilizer hatası servis gerekli uyarsını ciddiye almayın şeklinde oldu.

çözüm için ne yapabilirim ne önerebilirsiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anahtarı sildirip tekrar Yücel anahtar da  kodlattım. Çok ilgilendi Allah razı olsun. hemen bir ustayı aradı böyle bir arızayla karşılaşıp karşılaşmadığını sordu. şimdi tekrar takipteyim umarım bir daha bu hatayı almam :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 21.02.2016 at 19:56, Mustafa Karaca said:

Aracımı Ford başer servisine götürdüm 2 gün yattı kesin bir arıza bulamadılar. tüm tesisatı kontrol edildi. sadece abs sisteminden şüphelendiklerini söylediler ama o da %100 değil. abs modülü değişimi de 5000 tl civarında parça fiyatı çıkar dediler.

bende hatanın immobilizer hatası servis gerekli şekliinde olduğunu abs ile nasıl alakası olabilir diye sordum, servis cevabı herhangi bir modül arızalı olursa araç çalışmaz siz immobilizer hatası servis gerekli uyarsını ciddiye almayın şeklinde oldu.

çözüm için ne yapabilirim ne önerebilirsiniz?

Mustafa Bey yaklaşık 2-3 ay kadar önce benim aracımda immobilizer arızası diye bi uyarı verdi , araç çalışmadı daha sonra kontağı 3-4 defa kapatıp açtım yine aynı uyarı 1-2dk sonra kontağı açıp kapattım araç normale döndü çalıştı bugüne kadar sadece bir defa yaptı siz sorunu çözebildiniz mi aceba neden böyle oluyormuş ,aynı sorun yine oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, çağlar çetinkaya said:

Mustafa Bey yaklaşık 2-3 ay kadar önce benim aracımda immobilizer arızası diye bi uyarı verdi , araç çalışmadı daha sonra kontağı 3-4 defa kapatıp açtım yine aynı uyarı 1-2dk sonra kontağı açıp kapattım araç normale döndü çalıştı bugüne kadar sadece bir defa yaptı siz sorunu çözebildiniz mi aceba neden böyle oluyormuş ,aynı sorun yine oldu mu?

Galiba Türkiye de bu sorunu benden sonra yaşayan ilk kişisiniz :) Serviste net bir çözüm bulamadılar , bende bu hafta sonu anahtarları tekrar kodlattım. bundan sonra aynı hatayı alırsam artık başka çözüm yolları arayacağım. siz sadece bir defa mı aldınız bu arızayı? ben bir ara çok sık almaya başlamıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Mustafa Karaca said:

Galiba Türkiye de bu sorunu benden sonra yaşayan ilk kişisiniz :) Serviste net bir çözüm bulamadılar , bende bu hafta sonu anahtarları tekrar kodlattım. bundan sonra aynı hatayı alırsam artık başka çözüm yolları arayacağım. siz sadece bir defa mı aldınız bu arızayı? ben bir ara çok sık almaya başlamıştım.

Evet ben sadece bir kere aldım ,birkaç defa kontağı açıp kapattım herhangi bir değişiklik olmadı daha sonra 1-2 dk bekleyip tekrar kontağı açtığımda herşey normale döndü başka da hiç yaşamadım .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 saat önce, çağlar çetinkaya said:

Evet ben sadece bir kere aldım ,birkaç defa kontağı açıp kapattım herhangi bir değişiklik olmadı daha sonra 1-2 dk bekleyip tekrar kontağı açtığımda herşey normale döndü başka da hiç yaşamadım .

ben kontağı aç kapa yaptığımda hiç düzelme olmadı, aküyü söküp takıyordum bu yüzden. servise götürdüğünüzde bilgisayara bağladıklarında arıza kaydı bıraktığını görüyorlar, siz hiç bilgisayara bağlayıp kontrol ettirdiniz mi? ben ilk eylül ayında yaşadım sonra 1 ay kadar aynı sorun başıma gelmedi ama ocak ayında sürekli aynı sorunu yaşamaya başladım. umarım sizde de öyle olmaz 1 defayla kurtarırsınız. başınıza gelirse siz de aküyü söküp takıp anlık olarak bu dertten kurtulabilirsiniz. eğer servise  yolunuz düşerse bir sorun, belki ordaki ustalar çözüm bulurlar ankara da ki servis de net bir çözüm bulamadılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.