Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

BMW 116D Alınır mı Sizin Yorumunuz Düşünceniz Nedir

Arda Başmak

Önerilen Mesajlar

Senin araba güçsüz bi defa onu aklından çıkar :D alaydın dizel veya ecoboost görürdün aradaki farkı gerçi göremezdin o vakit :zha: 

Bmw1 serisi ile 2-3 bin km yapan biri olarak abartacak yanının olmadığını net şekilde söyleyebilirim.

http://www.focusclubtr.com/topic/4912-2013-bmw-116d-manuel-test-2000-km-sürüş-izlenimi/ 

Aldın mı dolu dolu bmw alacaksın o zamanda aradaki fiyat farkını neden ödediğini düşünmek zorunda kalacaksın bu artık tüm seri premiumlar için geçerli

atmosferik arabamın gücü -güçsüzlüğü- hakkında haklısın ama olay sadece turbo, tork vs değil. en büyük farkı kullanımda arkadan itiş sağlıyor.

ama herkesin araç kullanım zevki ayrıdır tabi ne diyim. adamın parası var bizm çenemiz düştü yine

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen o zevki alarak sürekli sürebilecek misin ? 1.16d nefesi yetmeyince illet edeceksin, dediğim gibi tavuk uzaktan kaz gözüküyor.

Ben zevksiz demiyorum :) Gerçek bir BMW kullanmadıkça anlatmanız zor

1.16d kullanmadım bu arada onuda belirteyim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konunun iki boyutu var:

1. Sürüş zevki o paraya değer mi, yoksa daha ucuz alternatflerle benzeri yakalanabilir mi?
  2. Değer kaybı açısından avantaj sağlar mı?

İkincisinden başlamak gerekirse hemen hiç bir otomobil yatırım amaçlı alınmaz. Söz gelimi en fazla değer kaybedeceklerden biri olan HB 1.6 EB'u ben şu anda dört sene önce aldığım paraya satarım. Bu karlı mıdır? Hayır çünkü yenisini almak için üzerine neredeyse bir o kadar daha koymak zorundayım.  Premium markalarda değer kaybı göreceli az bile olsa bu asla kazanç anlamına gelmez. 

İlkine de gelirsek 

• Marka imajını yaşamak
  • Arkadan itişi dizelin torkuna tesadüf ettirebilirsin "kıçını koparma" eylemini basitçe hissedebilmek 
  • Yüksek ağırlığına ve düşük gücüne rağmen göreceli iyi performansın tadını çıkarmak
  • BMW'nin keskin, izinden sapmayan ve kolay komutlanabilir yol tutuşu ile sürmek arzuları kolayca karşılanır

Buna karşılık

• Alışta ucuz değil
  • Servisler pahalı
  • İç mekan genişliği/ferahlığı soru işareti 

Herkes kendi karar verecek ama benim için hem alışta hem ikamedeki fiyat farkı sunduğu ekstra zevke değer değil, Cenk gibi düşünür ve daha ucuz alternatfilere yönelirdim, başta Golf sonra Focus olmak üzere. 

Bu da okunabilir mesela: http://www.focusclubtr.com/topic/5187-bmw-116d-ile-focus-16-eb-virajlı-bir-yolda-boy-ölçüşseler-ne-olur/?page=1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederek başlamak istiyorum her yorumunuz benim için gerçekten çok önemli,

İlk olarak prim yapma ile başlıyım sormak istediğim değer kaybı fazla olur muydu ama okuduğum kadarıyla prim yaparmı falan yazmışım sanırım gaza gelip bmw için mazeret yaptığım dakikalardaydım. :D İç mekan cok fazla önemli değil küçük bir aileyiz ve fazla yol yaptığımız söylenemez( benzinli daha mantıklı biliyorum ama babamın dizel takıntısı var benzinli imkiansız :D ) D sınıf demiş bi abim sağolsun bencede mantıklı ama şuanda passat var satmaya çalıştığımız babama büyük geldiği için ve uzun yola yazın nadir cıktığımız için büyük arabanın faydası yok pek fazla :) Sürüş keydi dedikleri şey focusta da var sanırım kullandığım tek bmw 2001 530i eniştemin arabası o zamandan beri bmw sevgim sürekli artıyor heves sanırım( heves güzel bişey ama :) ) tabiki o kadar performanslı bir araç cok farklı olucak 116 hp dizel araçla ama oto-park sitesindeki testi izledikten sonra ve focus golf hepsini kullandıktan sonra bmw yi merak etmiyor değilim babamda ılımlı bakıyorken eski kasa yada hangisine tamam derse bakalım :) Abilerim tekrardan teşekkür ettim ve yorumlarınızın merakla devamını bekliyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederek başlamak istiyorum her yorumunuz benim için gerçekten çok önemli,

İlk olarak prim yapma ile başlıyım sormak istediğim değer kaybı fazla olur muydu ama okuduğum kadarıyla prim yaparmı falan yazmışım sanırım gaza gelip bmw için mazeret yaptığım dakikalardaydım. :D İç mekan cok fazla önemli değil küçük bir aileyiz ve fazla yol yaptığımız söylenemez( benzinli daha mantıklı biliyorum ama babamın dizel takıntısı var benzinli imkiansız :D ) D sınıf demiş bi abim sağolsun bencede mantıklı ama şuanda passat var satmaya çalıştığımız babama büyük geldiği için ve uzun yola yazın nadir cıktığımız için büyük arabanın faydası yok pek fazla :) Sürüş keydi dedikleri şey focusta da var sanırım kullandığım tek bmw 2001 530i eniştemin arabası o zamandan beri bmw sevgim sürekli artıyor heves sanırım( heves güzel bişey ama :) ) tabiki o kadar performanslı bir araç cok farklı olucak 116 hp dizel araçla ama oto-park sitesindeki testi izledikten sonra ve focus golf hepsini kullandıktan sonra bmw yi merak etmiyor değilim babamda ılımlı bakıyorken eski kasa yada hangisine tamam derse bakalım :) Abilerim tekrardan teşekkür ettim ve yorumlarınızın merakla devamını bekliyorum :) 

1 almaya karar verdiyseniz makyajsız alma hatasına düşmeyin derim naçizane

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bmw 1.16  nin iç mekanı öyle premium hissettirmiyor ama genel marka imajı çok yüksek.

_bahadır arabanın markası ne?

_BMW♡•••

_Vışşş .... sen ne iş yapıyordun be?

Bence yaşam kalitene gelir düzeyine göre tercih et servise 15 bin bakımında 500 mü 1000 lira mı vermek istersin?yada aradaki fiyat farkı seni rahatsız eder mi?

3 bin lira gelirim olsa bu aradaki fark beni çok rahatsız eder  ama 6 bin olsa şeklim güzel gerisini boşver derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abilerim hepinize çok teşekkür ettim, dizel otomatik imkiansız, dizel manuel makyajlı kasa belki ama iyi haber olarak makyajsız dizel kesinleşti gibi, babam arabaya gereğinden fazla para verdiğimizi söylüyor ve makyajlı kasa ile arada ortalama 15 cıvarı atıyor makyajlı kasa zor gibi bende ısrar etmiyorum şükrederek elimizdeki aracı satmaya çalışıyorum birde sizlere sorum acaba 116d almış birisi satmak isteyip passat ile takas eder mi :D bana çok zor geliyo ama şansımı denemeli miyim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.