Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

BMW 116D Alınır mı Sizin Yorumunuz Düşünceniz Nedir

Arda Başmak

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhabalar,

Sormak istediğim soru küçüklüğümden beri gelen bmw sevgisi sonunda hayallerimin ötesine geçiyor gibi en küçük ve en ekonomik versiyonu ile 116d in hangi kasasını almak mantıklı bildiğiniz gibi makyajlandı.Artık makyajsız versiyonuna eski diyorum sizce eski kasa 2014 model az km li farlı sunroof lu 75-80 aralığına almak mı mantıklı yoksa biraz daha ısrar ve zorlamanın sonucu makyajlı kasayı mı, makyajlı kasada sıfır dizel manuel joy paket sunroofsuz 91 bin tl ye buldum yada otomatik mi önerirsiniz.Araç ilerde prim yapar mı zarar edermiyiz araca en fazla 2 sene binip düzgün kullanıp satarız olumlu olumsuz bütün önerilerinizi merakla bekliyorum teşekkürler şimdiden son olarak toparlıyım.. sizce makyajsız dizel 80 cıvarı mı makyaklı manuel dizel 90 cıvarı mı dizel otomatik mi 100 cıvarı hangisi az zarar ettirir prim yapar teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya Yakup abicim katılıyorum sana bencede cok güzel ömürlük araba olur ama prim yapmazsa pişman oluruz diye korkmuyo değilim cunku kendimi bildim bileli bmw diyorum :sofeer::P

Bir aracın otomatiği varsa hele de premium ise manuel'in pek şansı yok bence, ama makyajlı olmayacaksa zaten seçenek tek.

BMW iyidir zevklidir ama 1 serisi için beklentiyi aşırı yüksek tutmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım hocam teşekkür ettim bencede otomatik ama bakalım .Birde sizce fiyat durumu ne olur kesinlikle tahmin etmenin mümkün olmadığını farkındayım ama etrafımda sıfır vw alıp kar eden cok kişi var acaba bi ihtimal demiyor değilim. Beklenti konusunda da haklısınız bütün testlerini izledim hele makyajlı dizel otomatik testinin birtanesinde gelen tıkırtılardan bahsetmiş biraz soğudum hevesim azaldı yinede beklentim focus cıvarlarında :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kar ediyor derken, sıfır araba alıp kar eden biri varsa helal olsun, yani sattığı paraya aynı arabayı kar ederek alabiliyor öyle mi ? :)

Tıkırtı vs biraz şans işi ona çok takılma boşver :)  

5-6 ay önce bi tanıdığım uzun ısrarlarımız sonucunda golf 7 1.2 comft. aldı sıfır 56 bin tl ye 3 ay 1000 km yol yapıp 59 bin tl ye satmış onu duyduktan sonra sıfır arabaya bakış açım değişti :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kar etmek ise her araba da kar ederdin aynı dönemde :) Hem alış şartları vs de önemli. 

Özetle öyle kar etme olayı kalmadı, BMW 1 serisi dizel otomatik ile kuşkulandığın değer kaybı olmaz bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kar etmek ise her araba da kar ederdin aynı dönemde :) Hem alış şartları vs de önemli. 

Özetle öyle kar etme olayı kalmadı, BMW 1 serisi dizel otomatik kuşkulandığın değer kaybı olmaz bence. 

Anladım abi çok haklısın düşününce :) Önce bi alalım hayırlısıyla da değer fazla kaybederse çürüyene kadar kullanırız :kıhkıh: Çok teşekkür ettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kullanımı çok çok keyifli bir araba... oturum pozisyonu olsun gaz tepkileri olsun vs vs çok başarılı. insanların 1 serisine neden surat yaptığını da anlamıyorum.

Dizel otomatik öncelikli tercihtir ancak ne buluyorsan onu al, pişman olmazsın. mutlaka xenonlu al.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makyajlı çıktığında almak üzere gittim. Büyük hayal kırıklığı yaşadım. İç mekan genişliği benim polo ile golf arasında , kesinlikle golften küçük. İç mekan kalitesi de golf ayarında falan öyle ahım şahım bir şey değil

hani arkadan itiş hastası değilsen, iç mekanına aşık olmamışsan ya da fanatik BMWci değilsen alınacak araba değil. Her durumda golf focus hatta 2-3 beklenebiliyorsa çıkacak astra dizel otomatiği daha iyidir. O kadar da iddialıyım. 

Kapora cebimde gittim vermem lan o parayı deyip döndüm. Yalnız dıştan efsane çekici oldu. 2 far değişkliği bir arabaya bu kadar mı sınıf atlatır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makyajlı çıktığında almak üzere gittim. Büyük hayal kırıklığı yaşadım. İç mekan genişliği benim polo ile golf arasında , kesinlikle golften küçük. İç mekan kalitesi de golf ayarında falan öyle ahım şahım bir şey değil

hani arkadan itiş hastası değilsen, iç mekanına aşık olmamışsan ya da fanatik BMWci değilsen alınacak araba değil. Her durumda golf focus hatta 2-3 beklenebiliyorsa çıkacak astra dizel otomatiği daha iyidir. O kadar da iddialıyım. 

Kapora cebimde gittim vermem lan o parayı deyip döndüm. Yalnız dıştan efsane çekici oldu. 2 far değişkliği bir arabaya bu kadar mı sınıf atlatır. 

abi iyi diyorsunda... bu arabanın gidişi, yol tutuşu şanzımanı performansı vs vs iç mekandaki eksikliklerinden çok daha önde değil mi sencede? ben biraderin 1.16 sını kullandıktan sonra benim focusa 2 hafta alışamıyorum, sanki slow motion bir modda gidiyormuşum gibi geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bmw 1 116i almada (atm motor)  :)  bir kere bulaştı bir daha tırmanıştan sonra görmedim.. (devrek-mengen arası) belki sapmıştır bir yere kendimi kandırıyorum..  :)  ama otomatiğine bilader binmişti 5 kişi ile, gitmiyor demişti, teknik özelliklerine baksan çok iyi halbuki

neyse dizel i alınabilir ama 2 yıl sonra satacaksan niye alıyorsun, 2000 tl kar etmek için mi, alacağın diğer arabada %90 2000 tl zamlanacaktır.. yukarıda arkadaşlar bunu demek istiyor, kar mar derken.. vw e bakma konya da sanayiciler sıraya girip alıyor vw ni 3 ay sonra, sonra 15 km de deyip sıfırın listesi 75.000 olan arabaya 80 istiyorlar, beklemek istemeyen süper zekalılarda alıyor.. adam esnaf.  :)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi iyi diyorsunda... bu arabanın gidişi, yol tutuşu şanzımanı performansı vs vs iç mekandaki eksikliklerinden çok daha önde değil mi sencede? ben biraderin 1.16 sını kullandıktan sonra benim focusa 2 hafta alışamıyorum, sanki slow motion bir modda gidiyormuşum gibi geliyor :)

Senin araba güçsüz bi defa onu aklından çıkar :D alaydın dizel veya ecoboost görürdün aradaki farkı gerçi göremezdin o vakit :zha: 

Bmw1 serisi ile 2-3 bin km yapan biri olarak abartacak yanının olmadığını net şekilde söyleyebilirim.

http://www.focusclubtr.com/topic/4912-2013-bmw-116d-manuel-test-2000-km-sürüş-izlenimi/ 

Aldın mı dolu dolu bmw alacaksın o zamanda aradaki fiyat farkını neden ödediğini düşünmek zorunda kalacaksın bu artık tüm seri premiumlar için geçerli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önden çekişe alışana arkadan itiş kullanmak kolay değil. Onu yazdım sürüşüne hasta olduysan al. yanlayacaksan al (ki o zaman da turbo benzinli almak lazım) . Ama alışık olmayan zorlanır arkadan itişle. Yol tutuş da aynı kapıya çıkar . Bizim için önemli olan sürüş dinamikleri direksiyon hissi vs dir. Golf focus astra kesinlikle 1 serisinin gerisinde değil bu konularda..

Arkadan itiş dolayısıyla daha sessizdir ama golf focus astra da çok sesli arabalar değiller. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.