Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Performans

Muharrem Uğurelli

Soru

Herkese merhaba,

Siteye dün üye oldum ve böyle bir sitenin var olmasını görmek çok sevindirdi beni.. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese çok teşekkürler :)

Bende 21 eyülde Focus 3 1.6 sedan (benzinli) aldım ilk kez bir ford kullanıcısı olmuş durumdayım..

Dün akşam yaşadığım bir durumu paylaşmak istedim. akşam saatlerinde üsküdarın malum dar ve yokuşlu sokaklarında park yeri ararken 20 mt uzunluğunda ve çok da dik olmayan bir yokuştan (PTT yokuşu bilenler için) geçmem gerekti ve arabalar park ettiği ve silme geçmek gerektiği için yavaş yavaş yukarı doğru geçiyordum. tam araçlardan kurtuldum yokuşu geçeyim hemn dedim ve gaza biraz yüklenmemle araç önce kısa bir patinaş çekti ve tak stop etti (10 yıldır araç sahibiyim ve hep manuel araçlarım oldu ) ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım neyse olur böyle şeyler diyerek tekrar marşa bastım ve yüksek devirde kalkayım dedim ama nafile az bi öe gitmeden sonra araç stop ediyor tam 4 kez denedim ve focus kendini toplaymadı bir türlü epey moralim bozuldu yani :) en sonunda silme geçtiği yerm yokuşu geri geri inmek zorunda kaldım ve hafif düzleşinde yokuş basıp çıkabildim.

sizce focus benim 98 model opel vectra ile dur kalk yaparak çıktığım yokuşu gerçekten çıkamayacak kadar cılızmıdır bu arada araçta yalnızdım ve yük falanda yoktu

ya da henüz motor açılma falan gibi bir durum olduğu için mi böyledir araç 1000 km de (bayramda istanbuldan kırıkkaleye gittiğim için oda)

maralimi düzeltecek yorumlarınızı bekliyorum :D arabamdan bu kadar çacuk soğumak istemiyorumm :S

Herkese tekrar teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yokuş olayının alışmakla alakalı olduğunu düşünüyorum bende. Babam hala (6 seneyi gecti) klimayı kapatıyor dik yerlerde basta klima kapaliyken bile epey stop ettiriyordu ancak ben gaza biraz daha fazla basarak kalkıyordum aynı yerde. Çok dik yerlerde el freninden destek almak daha sağlıklı tabii.

Böyle yazmıştım ama bugun gıcık oldum, araba gaz yemiyor gibi oldu stop etmesine fırsat vermeden tekrar debriyaja basıp daha fazla gazla kalktım ama yine zor zar ağır ağır kalktı araba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mrb arkadaşlar bende de benzinli 1.6 125 ps style var yokuşlarda kalkmama sorunu yaşamadım ama düz bir yolda 2. viteste çok yavaşladığım zaman araç devirden düşüyor titremeye başlıyor ve 1. vites istiyor sizce normal midir bu ?

Tabi ki normal :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mrb arkadaşlar bende de benzinli 1.6 125 ps style var yokuşlarda kalkmama sorunu yaşamadım ama düz bir yolda 2. viteste çok yavaşladığım zaman araç devirden düşüyor titremeye başlıyor ve 1. vites istiyor sizce normal midir bu ?

Bence de normal ama her ihtimale karşı iki soru:

1. Kullandığın başka araçlarda bu sorunu yaşamadın mı?

2. Titremeye başladığında devir rölantinin altında mıydı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence de normal ama her ihtimale karşı iki soru:

1. Kullandığın başka araçlarda bu sorunu yaşamadın mı?

2. Titremeye başladığında devir rölantinin altında mıydı?

Cem abi öncelikle cevabın için tşk ederim daha önceki kullandığım araçlarda bu sorunu yaşamadım ayrıca titreme başladığı zaman devir rölantinin altına düşüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem abi öncelikle cevabın için tşk ederim daha önceki kullandığım araçlarda bu sorunu yaşamadım ayrıca titreme başladığı zaman devir rölantinin altına düşüyor

Aracın devri düşünce bir alt vitese gecmek gerekir. Vites küçültme işlemini neye göre yapıyorsunuz merak ettim? Devir düşünce vites küçültmezseniz her araba titrer, hatta bir noktada stop eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracın devri düşünce bir alt vitese gecmek gerekir. Vites küçültme işlemini neye göre yapıyorsunuz merak ettim? Devir düşünce vites küçültmezseniz her araba titrer, hatta bir noktada stop eder.

Tabiki devri düşen aracın titremesi normal ama benim öğrenmek istediğim çok yavaşta olsa hareket halinde olan bir aracın 1. vites istemesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese Merhabalar,

Benim aracım Focus 3 HB TDCI Titanium+Plus / (km 950), Dün akşam aynı problemi, aynı yerde tekrar yaşadım. 1. vitesle yavaşça çıkmak istediğim rampada (yol çok bozuk ve dik, yaklaşık 100 metre) araç yavaş yavaş devirden düşüyor, sonunda duruyor. Çalıştırıp ancak aşırı gaz + debriyaj ile zor çıktım. Bundan önceki aracım Focus 2.5 TDCI Titanium idi. aynı rampada araç hiç zorlanmazdı. Gayet rahat bir şekilde çıkardı aynı rampayı.

Yakup bey'de aracımın yazılımının güncel olduğunu söyleyince benimde canım sıkıldı. Bakalım zaman ne gösterecek bilmiyorum, umarım bu problem beni çok severek aldığım aracımdan soğutmaz.

Özgür Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese Merhabalar,

Benim aracım Focus 3 HB TDCI Titanium+Plus / (km 950), Dün akşam aynı problemi, aynı yerde tekrar yaşadım. 1. vitesle yavaşça çıkmak istediğim rampada (yol çok bozuk ve dik, yaklaşık 100 metre) araç yavaş yavaş devirden düşüyor, sonunda duruyor. Çalıştırıp ancak aşırı gaz + debriyaj ile zor çıktım. Bundan önceki aracım Focus 2.5 TDCI Titanium idi. aynı rampada araç hiç zorlanmazdı. Gayet rahat bir şekilde çıkardı aynı rampayı.

Yakup bey'de aracımın yazılımının güncel olduğunu söyleyince benimde canım sıkıldı. Bakalım zaman ne gösterecek bilmiyorum, umarım bu problem beni çok severek aldığım aracımdan soğutmaz.

Bakımda yine de yazılımı yeniden yükletin, sıfırlamak işe yarayabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese Merhabalar,

aynı olay bende de mevcut, 2 hafta önce Kalkan (Antalya)'da yokuşu çıkamadım. 2 kere stop ettim. aracımın km.si 11000. çok moralim bozuldu.araba gaz yemiyo ve stop ediyor. ilk kalkışta 2000-3000 devire çıkyor, 1-2 metre hareketin ardından devir düşüp stop ediyor garip bi durum maalesef...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.