Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Autoshow Da Kafama Takıldı

Teoman S.

Önerilen Mesajlar

Simdi focus st ucmus ama harika.

Skoda Rapid cok hosuma gitti. Guzel olmus..

Kia ucmussss

Citroen biraz kaliteli olmaya baslamis ozellikle DS picassolar..

VW zaten balonn...

Opel standart... Degisiklik yok.

Toyota,Reno,Hundai ugramadim bile..

Fiat Aegean tasarimda Cag atlamis..

Honda enteresan lpg li ler: lpg 400 km, benzin 500 km sehirici toplamda 900-1000km yapiyomus sehir ici kulaga hos geldi..

Kisaca durum bu bence....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fuar hakkında yorumlarımızı vs biz burada paylaşıyoruz

http://www.focusclubtr.com/forum/179-2015-istanbul-autoshow-fotoğrafları/

Şimdi bu konu amacından şaşarsa taşımak veya silmek zorunda kalırız. Bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2015 ocak nisan döneminde 277.000 civarı otomobil satışı var Ve bu satışların %50 den fazlası dizel otomatik. Otomobil satış listesinde Ford 6. Sırada. Bu sıralamada mutlaka filo satışlarının etkisi var. Ama satılan araçların %50 den fazlası dizel otomatik ise bunun da etkisi olacağını düşünüyorum. Bu noktada Ford un tdci powershift i biraz daha ( ki sizin testinizi izlediğim kadarı ile diğer dizel otomatiklerden daha iyi ) ön plana çıkarması gerekir görüşündeYim. Tabii ki üst segment arabaları ile show yapacak. Ama aynı zamanda satışlarına da fayda sağlamalı diye düşünüyorum. Sizce de fuar bunun için iyi bir yer değil mi? Bence bu ticari kaygı değildir. Sizin görüşünüze saygı duyuyorum.

Mayıs ayında araç olayı için de 23 Mayıs ta biri gittiğim diğer telefonla sorduğum 2 bay ide de test aracı yoktu. Aynı zamanda gittiğim bay ide satışa hazır araç da yoktu. Ben bu konuda Ford u suçlamıyorum zaten sadece 308 ve i30 örnekleriniz için cevap yazdım. Kaldı ki hem Ford hem de Koç grubunun ne kadar düzgün çalıştığını bilmekteyim ve saygı duymaktayım. Sadece sevdiğin bir firma için yeri geldiğini düşündüğümden dolayı bir eleştiri yaptım. Bir daha da yapmam zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mehmet Mert Keser, elimden geldiğince ben bilgi paylaşayım ... Öncelikle pazar payı, o bahsettiğiniz 277k'nın yarısı dizel otomatik değil ... elinizdeki istatistiği bir kere daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Peki nedir dizel otomatik'in payı?

... CD segmentinin toplam büyüklüğü Türkiye Otomotiv pazarının %47'si, bir başka deyiş ile satılan 100 araçtan 47'si CD segmentinde. CD'nin içindeki otomatik pazar payı'da yaklaşık %25 ... yani epey bir rakamdan bahsediyoruz (hala) bu segmentte aslan payları ise VW ve Peugeot/Citroen yani PSA tarafınca paylaşılıyor ... daha doğrusu paylaşılıyordu.

Yukarıda bahsedildiği gibi bu ay (Mayıs) ortasında -kapalı lansman- yapıldı, yani sadece Otosan çalışanları / Bayi Personeli vs. katılımı ile, basın veya halk davet edilmeden Antalya'da TDCI PS'nin tanıtımı yapıldı. Lansman biter bitmez de bu forum'da yayınlanan test devreye alındı. (belki de ilk testtir Yakup'un yapıp yayınladığı ... emin değilim) neden yeri göğü yıkmadık peki?

üretim kısıtımız var ... Yukarıda bahsedildiği gibi Nisan - Mayıs - Haziran üretiminde 3x1.500:4.500 araç talep ettik ancak sadece 3x500:1.500 araç alabildik ... elde olmayan araç için ortalığı yıkmanın ve de insanları delirtmenin ne alemi var?

Şöyle düşünün ... bir kaç milyon harcayıp haberi duyurduk ... siz de bayi'ye gittiniz ... kapıda test aracı var ama o kadar ...  araba ne zaman gelecek? (şu an sipariş verene genelde Temmuz ilk yarısı diyoruz) 60 gün sonra ... siz o durumda kalkıp "madem elinizde araç yok, beni niye heveslendirdiniz?" demez misiniz?  (kendi adıma ben derim) ...an itibarı ile belli bir çevre, yani otomotiv meraklıları ve eski focus müşterileri TDCI PS'in geldiğini biliyor ... gelen 1,500 araç bu dar müşteri frekansını bile tam olarak karşılayamıyor ... kuZu bollaşşın, Temmuz üretimi araçlar Ağustos sonunda dökülecek hale gelsin o zaman görün nasıl reklam yapıyoruz  :)  

...yanlış düşünmüş, yanlış pozisyon almış olabiliriz ... mümkündür ... ama bu karar alındı (yukarıda belirttiğim etik nedenler ile...) ve uygulanıyor ... Sonuç : Temmuz üretimi banttan çıkana kadar sessiz - sedasız ve sakin şekilde Focus Dizel PS satacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mehmet Mert Keser, elimden geldiğince ben bilgi paylaşayım ... Öncelikle pazar payı, o bahsettiğiniz 277k'nın yarısı dizel otomatik değil ... elinizdeki istatistiği bir kere daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Peki nedir dizel otomatik'in payı?

... CD segmentinin toplam büyüklüğü Türkiye Otomotiv pazarının %47'si, bir başka deyiş ile satılan 100 araçtan 47'si CD segmentinde. CD'nin içindeki otomatik pazar payı'da yaklaşık %25 ... yani epey bir rakamdan bahsediyoruz (hala) bu segmentte aslan payları ise VW ve Peugeot/Citroen yani PSA tarafınca paylaşılıyor ... daha doğrusu paylaşılıyordu.

Yukarıda bahsedildiği gibi bu ay (Mayıs) ortasında -kapalı lansman- yapıldı, yani sadece Otosan çalışanları / Bayi Personeli vs. katılımı ile, basın veya halk davet edilmeden Antalya'da TDCI PS'nin tanıtımı yapıldı. Lansman biter bitmez de bu forum'da yayınlanan test devreye alındı. (belki de ilk testtir Yakup'un yapıp yayınladığı ... emin değilim) neden yeri göğü yıkmadık peki?

üretim kısıtımız var ... Yukarıda bahsedildiği gibi Nisan - Mayıs - Haziran üretiminde 3x1.500:4.500 araç talep ettik ancak sadece 3x500:1.500 araç alabildik ... elde olmayan araç için ortalığı yıkmanın ve de insanları delirtmenin ne alemi var?

Şöyle düşünün ... bir kaç milyon harcayıp haberi duyurduk ... siz de bayi'ye gittiniz ... kapıda test aracı var ama o kadar ... araba ne zaman gelecek? (şu an sipariş verene genelde Temmuz ilk yarısı diyoruz) 60 gün sonra ... siz o durumda kalkıp "madem elinizde araç yok, beni niye heveslendirdiniz?" demez misiniz? (kendi adıma ben derim) ...an itibarı ile belli bir çevre, yani otomotiv meraklıları ve eski focus müşterileri TDCI PS'in geldiğini biliyor ... gelen 1,500 araç bu dar müşteri frekansını bile tam olarak karşılayamıyor ... kuZu bollaşşın, Temmuz üretimi araçlar Ağustos sonunda dökülecek hale gelsin o zaman görün nasıl reklam yapıyoruz :)

...yanlış düşünmüş, yanlış pozisyon almış olabiliriz ... mümkündür ... ama bu karar alındı (yukarıda belirttiğim etik nedenler ile...) ve uygulanıyor ... Sonuç : Temmuz üretimi banttan çıkana kadar sessiz - sedasız ve sakin şekilde Focus Dizel PS satacağız.

Kaan abi ben reklamı kesiyim mi :) Anlat anlat bitiremiyorum buralarda :) Filo alim yapariz belki diyorduk. [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan abi ben reklamı kesiyim mi Anlat anlat bitiremiyorum buralarda Filo alim yapariz belki diyorduk.

...reklam yapmak istersen yap tabi üstadım, o konuda sorun yok ... sadece -reklam- yaptığın arkadaşını anında kuZu sahibi edemeyebiliriz, bekletiriz ... bizim çekincemizin, elimizi korkak alıştırmamızın nedeni de yukarıda belirttiğim gibi işin arz ayağında kısa kalmamız.  Yoksa ne hayallerimiz vardı :) gazetelerin arka sayfalarını düz beyaz  çıkalım, sayfanın ortasına da sadece "Ford Focus Dizel Otomatik" yazalım ... başka resim, bilgi koymadan öyle yayına çıkalım diye uçuyorduk ama araç temini sıkıntıya girince .... sonrası malum. 

...gelen 1,500 araç şimdiden bitti gibi, yani daha reklam vermeden ürüne talep var, bizim arz'ı düzenlememiz lazım (acilen) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...reklam yapmak istersen yap tabi üstadım, o konuda sorun yok ... sadece -reklam- yaptığın arkadaşını anında kuZu sahibi edemeyebiliriz, bekletiriz ... bizim çekincemizin, elimizi korkak alıştırmamızın nedeni de yukarıda belirttiğim gibi işin arz ayağında kısa kalmamız.  Yoksa ne hayallerimiz vardı :) gazetelerin arka sayfalarını düz beyaz  çıkalım, sayfanın ortasına da sadece "Ford Focus Dizel Otomatik" yazalım ... başka resim, bilgi koymadan öyle yayına çıkalım diye uçuyorduk ama araç temini sıkıntıya girince .... sonrası malum. 

...gelen 1,500 araç şimdiden bitti gibi, yani daha reklam vermeden ürüne talep var, bizim arz'ı düzenlememiz lazım (acilen) 

yok satıyorum diosun :) iyice vosvosa döndünüz bakıyorum  :sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.