Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Autoshow Da Kafama Takıldı

Teoman S.

Önerilen Mesajlar

Dolaşırken focus ta bu 2 durum dikkatimi çekti.

1- Hadi bu sensörü kenara koyman anlarım orayada dikkat etmen içindir.

2- Ama park lambasını neden 45 derecelik açıyla koydu? Acaba önündeki metalden bir özellikmi alıyor? Park lambası dedim ama kısalar olamaz heralde; mercek var sonuçta yanında.. Uzunlarda olmaz sanırım ama Kısacası anlamadım :D

DNGMSPk.jpg

bIs50lz.jpg

AJbq2WW.jpg

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- Çevre görüş sensörü ( tüm yanal kısım için) ve dikine park için orada olması şart.

2- Kuga - Statik dönüş farı yani direksiyon hareketi ile iç tarafı göstermesi için. Kimi araçlarda sis yanar hani ondan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de Autoshow da aklıma Takılar oldu. İlki neden Ford dizel otomatik arabası için derin mavi , şeker kırmızı veya şöyle cezbedici başka bir renk koymadı. Bence bu kadar uzun süre sonra dizel otomatik getireceksin onu şöyle afilli afilli tanıtmayacaksın. Bence burada bir hata var. Daha hiç tv reklamı görmedim. Fuar da da daha gösterişli bir tanıtım beklerdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de Autoshow da aklıma Takılar oldu. İlki neden Ford dizel otomatik arabası için derin mavi , şeker kırmızı veya şöyle cezbedici başka bir renk koymadı. Bence bu kadar uzun süre sonra dizel otomatik getireceksin onu şöyle afilli afilli tanıtmayacaksın. Bence burada bir hata var. Daha hiç tv reklamı görmedim. Fuar da da daha gösterişli bir tanıtım beklerdim.

Fuar'a gitme amacınız kompakt bir aracın dizel otomatiğini incelemek ise haklısınız ama sanmıyorum insanların bunun için gittiğini :D Sonuç olarak bu araba zaten satışta ve herkes sürebiliyor & inceleyebiliyor; orada sipariş geçilecek bir durumu da yok. 

Otomobilin stok durumu oturunca reklamları göreceksiniz eğer ihtiyaç duyarlarsa tabi :yeah: 

Ben misal o arabaya bakmadım bile :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fuar'a gitme amacınız kompakt bir aracın dizel otomatiğini incelemek ise haklısınız ama sanmıyorum insanların bunun için gittiğini :D Sonuç olarak bu araba zaten satışta ve herkes sürebiliyor & inceleyebiliyor; orada sipariş geçilecek bir durumu da yok. 

Otomobilin stok durumu oturunca reklamları göreceksiniz eğer ihtiyaç duyarlarsa tabi :yeah: 

Ben misal o arabaya bakmadım bile :zha:

Evet haklı olabilirsiniz. Ama Autoshow girişinde 100 kişiye sorsanız Focus Dizel otomatik üretiyor mu diye sizce kaçı evet yeni başladı kaçı Hayır der. Sizce yeniden üretime başladığınızı duyurmanın en güzel yolu bu olmaz mı? Mesela ben Focus ta dizel otomatik yok diye sitesine bile bakmamıştım. Bir arkadaşım söyledide baktım. Ancak Ford un düşüncesi zaten araç üretimi kısıtlı yavaş yavaş duyuldu ise daha haklı olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eee o zaman neden 'Oyun şimdi başlıyor ' . Daha başlamasına var demek ki. Mesela MUSTANG için Reklam vs izliyoruz da en çok arzulanan dizel otomatik için en ufak birşey yapmıyoruz. Benim daha önce Fiesta m vardı. Dizel otomatik almak için sattım. Opel ve Ford hariç neredeyse tüm otomotiv bayilerini gezdim. Çünkü Ford ve Opel in dizel otomatik yok diye biliyordum. Hani en azından üretimin başladığını falan duyurular onlar için daha iyi olmaz mı sizce de. Bunu da fuarda gösterseler. Mesela Renault Kadjar için yaptığı kadarını.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgilendirme konusunda haklısınız. Örnek Opelde astra sedana bakarken bir bey geldi iç hacim ve teknikten konuştuk Ford Dizel dedim haberim yok dedi :D yani lansman ya da reklam eksik. Şuda olabilir arz talep ten dolayı karşılamazsa VW durumuna düşebilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eee o zaman neden 'Oyun şimdi başlıyor ' . Daha başlamasına var demek ki. Mesela MUSTANG için Reklam vs izliyoruz da en çok arzulanan dizel otomatik için en ufak birşey yapmıyoruz. Benim daha önce Fiesta m vardı. Dizel otomatik almak için sattım. Opel ve Ford hariç neredeyse tüm otomotiv bayilerini gezdim. Çünkü Ford ve Opel in dizel otomatik yok diye biliyordum. Hani en azından üretimin başladığını falan duyurular onlar için daha iyi olmaz mı sizce de. Bunu da fuarda gösterseler. Mesela Renault Kadjar için yaptığı kadarını.

Mehmet bey sizce bu dediklerinizi sadece biz mi düşünebiliyoruz :) Adamlar daha basın lansmanı bile yapmadı.(yaparlar mı bilmiyorum o ayrı konu)

Sizin haberiniz yoktu çünkü siz araştırmadınız biz 2 senedir burada yazıyoruz eğer siz focus almak isteseydiniz bunu araştırırdınız. Daha web sitesine girmeden satın alan arkadaşımız var aramızda. (aldıktan sonra katılan)

Focus'a dizel otomatik geleceğini ilgili herkes biliyordu özetle :)

Otosan boşuna reklam yapan firma değil, genel olarak kendine güvenmediği şeylerde şa şa yapan firma değil en azından dışardan görünen o.

Örnek verelim; 308 ve i30 dizel otomatik reklamları döndü fiyatı çıktı ama 308 test aracı 1 ay sonra yeni i30 test aracı 2 ay sonra geldi nerdeyse. Şimdi hangisi mantıklı ?

Not: Ve şuan hepiniz duymuş bulunuyorsunuz bu da bir reklamdır değil mi ? :):zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Bey sizce fuar da dizel otomatiğin üretiminin başladığı Türkiye ye girişinin başladığı ve ilk etapta sınırlı sayıda olacağı vs. detaylı anlatılmaz mı? Kaldı ki herkes fuara sadece konsept otoları görmek için gitmiyor. Tüm markalar orada olduğu ve inceleme yapıp geleceğe dair karar vermek için giden de çok kişi var bence. Mesela 2016 nisan da Türkiye de satışa sunulacak olan Honda Hrv de 2016 Skoda Superb de orada. Hem de oldukça göz önünde. Benim demek istediğim de bu. Bu arada Superb nin arkası da çok hoş olmuş yeni arka farları ile

Ayrıca kendi internet sitesinde Focus tdci powershift Mayıs ta Türkiye de diyorlar. Mayıs ta satışa hazır kaç araç vardı acaba . Bunu i30 ve 308 örneğini için söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Bey sizce fuar da dizel otomatiğin üretiminin başladığı Türkiye ye girişinin başladığı ve ilk etapta sınırlı sayıda olacağı vs. detaylı anlatılmaz mı? Kaldı ki herkes fuara sadece konsept otoları görmek için gitmiyor. Tüm markalar orada olduğu ve inceleme yapıp geleceğe dair karar vermek için giden de çok kişi var bence. Mesela 2016 nisan da Türkiye de satışa sunulacak olan Honda Hrv de 2016 Skoda Superb de orada. Hem de oldukça göz önünde. Benim demek istediğim de bu. Bu arada Superb nin arkası da çok hoş olmuş yeni arka farları ile

Ayrıca kendi internet sitesinde Focus tdci powershift Mayıs ta Türkiye de diyorlar. Mayıs ta satışa hazır kaç araç vardı acaba . Bunu i30 ve 308 örneğini için söylüyorum.

Mehmet bey yeni bir araç değil ki bu Makyajlı focus'a sadece motor ve şanzıman seçeneği eklendi.

Yineliyorum; bu araç tanıtıldığında dizel otomatiği gelecek dendi (Kasım 2014) ve ilgili & meraklı herkes zaten biliyordu diyorum.

Buarada Mayıs ayında zaten Focus tüm bayilerde var hem test hem satış için, ne demek istediğiniz ki orada ? Burada hatalı bir şey yok.

Bakın ben 17 mayıstan önce bu arabayı sürmüşüm

Geçen hafta sonu ise tüm tüketiciler (istisna bayiler hariç) bu araca bindi ve sürüyor. 

Sonuç olarak orada 2 adet normal Focus 1 adet ST Focus var ve Ford'un ciddi bir yeni ürün gamı ortada iken tutup focus dizel otomatik demesi kusura bakmayın sadece ticari kaygılı reklam olurdu. (Bence de bu saçma olurdu)

Mustang, Edge, Vignale, Mondeo gibi seçenekler varken dizel otomatiği ciddi derecede fazla takmış durumdasınız.

Skoda dediğiniz markanın ÜST noktası Superb zaten, bilmem kıyaslayabildik mi ?

Superb örneği ile bunu bir tutamıyorum bir otomobil ilgilisi biri olarak kusura bakmayın sadece fikrimi iletmeye çalışıyorum.

Hr-V de aynı şekilde hiç bir farkı yok.

Benim fikrimin son noktası budur :) 

Size keyifli forumlar tekrardan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.