Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Dpf Problemi Yaşıyorum

Faruk Pl

Soru

Arkadaşlar , yeni aldığım focus 2 2009 tdci titanium 92,000 km deki aracım , uzun yolda gelirken motor arıza ışığı yaktı ve 140-150 gibi hızlarda cok sık olmasada ara ara gaz kesme sorunu yaşadım, araçta titreme oldu gaz yemiyor gibiydi, 

Servise götürdüğümde

1.dizel partikül filtresinin değişmesi gerektiğini

2. turbo  nun valfinde sorun oldugunu onunda değişmesi gerektiğini söyledi .

3.Dpf sıvısının basınç değerinin sıfır oldugunu ve sıvının boşaltılmış olabileceğini söyledi

4.Aracın performasında sorun olmadığını söyledi ,

Bilgisayara bağlandığında, aşağıda  resimlerini paylaştığım hata kodlarını verdi, 

Servisin  dedigine göre partikül filtresi değişmesi gerekir diyor 8000tl filtre için 

selenoid valf icinde 700 tl   fiyat çıkardı , 

Dpf nin revizyonunu yapan bi kaç firma ile görüştüm , 1500 tl ye revizyon yapılır ve asla sorun çıkmaz diyorlar;

1.sizce revizyon sağlıklı olur mu randıman tutar mı ? 

2.Bu hata kodları tam olarak nedir ? 

Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim arkadaşlar , severek aldığım araçtan soğuma noktasına geldim :(

Teşekkür ederim

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

dpf nin orjinali dışarıdaki parçacılarda sıfır olarak mevcut fiyatının servisten daha uygun olacağı aşikar tavsiyem fordan anlıyan iyi bir usta bulmanız dışarda özel bir serviste orjinal parçaları alıp montaj yaptırmanız ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.