Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Mk3.5 Klima Hava Akışı Yönlendirme Sorunu

Zınar Turgut

Soru

Merhaba arkadaşlar.

2015 model Focus Trend X aracımda klime yönlendirmelerinin sorunlu olduğunu farkettim.

Tek bir konuma yönlendirdiğimde sorun yok ama;

Ön cam + Ayak boşluğuna yönlendirince; ön cama,

Ayak boşluğu + Gösterge Paneline yönlendirince; ayak boşluğuna,

Gösterge Paneli + Ön Cama yönlendirince; ön cama,

3 yönü birden aktif edince yine ön cama ve birazda olsa ayak bölümünü soğutuyor.

Ben genelde uzun yolda Ön cam+ Ayak Boşluğu şeklinde kullanıyorum ve haliyle sadece ön cama verdiğinden dolayı maalesef verim alamıyorum.

Bodrum'da Servise uğradım. Bana bunun normal olduğunu, araçta nem ölçer olduğunu ve nem nerde fazla ise oraya yönlendirme yaptığı (!) söylendi. 

Bu araçta otomatik klima olmadığını, bu aracın otomatik olarak böyle bir işlevi yerine getiremeyeceğini ve bunu ilk defa duyduğumu söylememe rağmen servisten kimse yardımcı olamadı.

Cuma ve cumartesi günü İzmir'de olacağım ve aracı aldığım Çetaş servisine uğrayacağım fakat öncelikle sizden de bir bilgi edinmek istedim.

Böyle bir sorunu yaşayan var mı aracında yoksa gerçekten bu Focus'un bir özelliği mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

klepelere bakmak gerekebilir. 

... servis'e gittiğinizde danışmana tam olarak ne demek istediğinizi anlatın, gerek duyarsanız onu araca bindirip hava akımını yönlendirmekte nasıl zorlandığınızı gösterin, sıkıntıyı giderirler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aslında benimde klima ile ilgili düşüncelerim pek olumlu değil. aynı araçtan bendede var,daha öncesinde 2006 astram vardı.onun soğutması focustan daha iyiydi. otokoça gösterdiğimde havaların çok nemli ve sıcak olduğunu soğutma konusunda nispeten sorunlar olabileceğini söylediler. kendilerine eski aracımda bu tip sorunla karşılaşmadığımı söylediğimde sessiz kaldılar. bende en kısa zamanda tekrar baktırmak üzere kaan abiyi ziyaret gidesim var. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı araçtan bende de mevcut fakat bende olağan dışı bir durum söz konusu değil.

On panel kısmı ufleyicileri ufleyici dügmesinden kapalı olabilir mi acaba aklıma ilk bu geldi.

Soğutma şiddetini seevisteki teknik ekibe ölçtürün.Doğru dereceyi veriyorsa sorun yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Kaan Yagizer said:

klepelere bakmak gerekebilir. 

... servis'e gittiğinizde danışmana tam olarak ne demek istediğinizi anlatın, gerek duyarsanız onu araca bindirip hava akımını yönlendirmekte nasıl zorlandığınızı gösterin, sıkıntıyı giderirler. 

Zaten servis teknisyeni arkadaş kendisi binip test edip senaryoyu yazdı.

Nem ölçer hikaye tabiki de ama genel bir sorun olabilir kaanatindeyim.

7 saat önce, Galip Kandemir said:

Aynı araçtan bende de mevcut fakat bende olağan dışı bir durum söz konusu değil.

On panel kısmı ufleyicileri ufleyici dügmesinden kapalı olabilir mi acaba aklıma ilk bu geldi.

Soğutma şiddetini seevisteki teknik ekibe ölçtürün.Doğru dereceyi veriyorsa sorun yoktur.

Tek taraflı yönlendirmede problem yok ama çoklu yönlendirmelerde problem yaşıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

küçük sıkıntılar var maalesef..

geçenlerde kitlendi sandım..göğüse verdim havalandırmayı, hiç bir yerden çıkmıyordu hava..

zaten her sabah kontağı açınca %90 gıj gık diye hareketlenip duruyor.. klima motoru kitlendiğini bildiğim foccus larda var, umarım başımıza gelmez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Mehmet Demir said:

küçük sıkıntılar var maalesef..

geçenlerde kitlendi sandım..göğüse verdim havalandırmayı, hiç bir yerden çıkmıyordu hava..

zaten her sabah kontağı açınca %90 gıj gık diye hareketlenip duruyor.. klima motoru kitlendiğini bildiğim foccus larda var, umarım başımıza gelmez

Ocak ayinda geldi basima :)

Klima Motoru garantiden degisti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Benzer sorunu bir süredir yaşıyorum. Yön ne tarafı seçersem seçeyim, hep kafasına göre başka yöne veriyor ve az veriyor.

AC'yi açsam da, sıcak soğuk ayarını bir tık oynatınca ses yükselip soğuk üflemeye başlıyor.

Çözüme ulaşan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim ki focus 3 ve 3 gün önce ön ızgaranın sağından hava gelmemeye başladı.. sonra tekerleği döndürünce diğerine göre boşta gibiydi. söktüm teyp bölümünü. kırmızı yerler bir birine geçmeli, sarı tırnak kırılmış...  sordum ızgara bölümü 2200 tl imiş.. bende çok ince bir telle hallettim..

focushavalandrma.thumb.jpg.1b607d2d7fe4c3cab0078faea6fe255a.jpg

IMG_20230707_153052.thumb.jpg.95ddf00fb86ac38471a34aec058a8d97.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.