Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıtanıum X Tekno Paket Sesli Komut Çalışma Mantığı

Adem Acar

Soru

İki ay önce focus 3 sedan  tıtanıum x tekno paket alarak aranıza katıldım..aracı almadan önce forumdan çok faydalandım.çoğu konuyu okudum.herkese teşekkürler……

Şimdi aracımla ilgili aklıma takılan,yada yapamadığım özellikler var.yeni konu açıp açmamada kararsız kaldım.ama tam sorunlarımın cevabını forumda bulamadım.öncelikle aracımın tam bilgilerini yazayım

2012 model(15,12,2012 trafiğe çıkışlı) tıtanıum x  (1,6 tdci 115 hp)  tekno paket sedan :

Aklıma takılıp yapamadıklarım;ve yapabildiklerim…

1.sesli komut sistemi ile usb içerisindeki klasörleri değiştiremiyorum.direksiyon üzerinden klasörleri görüp değiştirebiliyorum.ama sesli komut ile mesela 4.klasöre geçemiyorum.bir klasörün içerisinde istediğim parça numarasını söyleyince açıyor.ama şu klasörü aç diyince cihaz lütfen der.usb diyince klasör numarası lütfen der.işte buraya kadar normal(klasör numarası lütfen dediğine göre;klasörleri numarasına göre açabilmesi lazım) 3.klasör diyorum açmıyor.hangi klasörü denediysem açmadı..desteklenmiyor.der……..İstediğim şu: de 8-10 klasör var içerlerindede  20-30 parça var.uzun yolda gidiyorsun…dikkatin dağılmadan sesli komutla:   6.klasör……parça 18 diyip parçayı dinlemek….

2.Yine sesli komutla klimayı açtığımda sadece tek tarafı değiştiriyor(sanırım bu konuyu Yakup bey forumda anlatmıştı daha deneyemedim,olursa o sorunu çözmüş oluruz)

3.Yine sesli komutla radyodaki ön ayarlı yani kayıtlı kanalları değiştiremiyorum…3.kanalı aç,yada power fm aç yada çal desemde açmıyor..sırasıyla     radyo….fm….frekans 96,8 dersem açıyor…..

4.Ses sistemi açıkken hangi aygıtta olursa olsun eşleştrilen telefonun rehberindeki ismi söyleyince arıyor.mesela …..abimi ara diyince arıyor….yalnız rehber telefonnun rehberinde olmalı,sim karttaki isimleri önce soyisim sonra isim algılıyor.birde türkçe harf sıkıntısı verebiliyor…isimleri cihaza tek tek kaydetmem gerekmiyor.direk ismi söyleyince arıyor…

5.Aracı rölantide titreme nedeniyle garantisi henüz bitmeden servise götürdüm.garanti kapsamında motor kulağını değiştirdiler,birde yeni yazılım yüklediler..(ama neyi güncellediler ihtiyaç varmıydı hiç sormadan yüklemişler..)titreme azaldı,,,lakin yazılımdanmıdır bilemedim;otomotik far sensörü ve home flow me bu akşam devreye girmedi .

6.Aracımda ,bu özellikler varmı bilmiyorum:

**araçtan indikten sornra kapılar belirli bir süre sonra klitleniyormu(şuan olmuyor)

**araçta alarm varmı(forumda bazı modellerde olduğu sonradan devreye alınabildiğini okumuştum sanırım)

**belirli bir hızdan sonra kapıları otomatik kilitliyormu.

**yol bilgisayarında iki ayrı menzil ve yakıt bilgisi görülebiliyormu(astra h kasalarda var olan gibi)

Çok uzun oldu biliyorum ,hepsini birden yazayım dedim…özellikle sesli komutla ilgili yardımcı olursanız  sevinirim.

yeni resimler yükleyeceğim....

post-9166-0-27441700-1430481033_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Klimanın sağ ve sol ayarlarını ayrı ayrı yaptığınız için sanırım sesli komut verdiğinizde sadece sizin tarafınızı ayarlıyor. Auto tuşuna basılı tutun klimada. Sonra sizin taraftaki sıcaklık ayar düğmesini çevirin. İki tarafıda ayarlıyormu bakın. Sonra sesli komutla deneyin olması lasım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

otomatik far sensörü ve home flow u yol bilgisayarından tekrar aktif edebilirsiniz yazlım güncellemesinden dolayı aktif değildir.araçta alarm yok belli bir hızdan sonra kapıda kilitlemiyor , iki ayrı menzil ve yakıt bilgisi yok tek var..araçtan inince kapı kilitlenmiyor sadece :Diyelimki kapıları açtınız ama arabaya binmediniz yada yanlışlıkla dışarda anahtar cebinizde iken açtı kapıyı...20 saniye falan sonra oto. kilitliyor yani arabaya binmemek  lazım oto. kilitleme için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevap için teşekkürler.

klimayı akşam deneyeceğim,inş. olur.

otomotik far sensörü yol bilgisayarından açık zaten kontrol ettim.ama nedense iki gündür çalışmayınca güncellemedenmi diye işkillendim.

akşam onuda bir daha deneyicem inş.

diğer özelliklerin olmaması kötüymüş.açık kalan kapı kapansa iyiydi.ben araçtan indikten sonra tabi.

sesli komutla usb klasör değişimi konusunda bilgisi olan varmı.......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevap için teşekkürler.

klimayı akşam deneyeceğim,inş. olur.

otomotik far sensörü yol bilgisayarından açık zaten kontrol ettim.ama nedense iki gündür çalışmayınca güncellemedenmi diye işkillendim.

akşam onuda bir daha deneyicem inş.

diğer özelliklerin olmaması kötüymüş.açık kalan kapı kapansa iyiydi.ben araçtan indikten sonra tabi.

sesli komutla usb klasör değişimi konusunda bilgisi olan varmı.......

açık kalan kapı kilitlenseydi zaten arabada anahtarsiz giriş olurdu..anahtarsiz giriş dışında kapıyı inince kilitleyen araç görmedim ben ne bilecekki araba indigimizi anahtarsiz giriş olmasi lazim ancak anahtarı içinde ,dışında ayırt edecek çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ya,şimdi düşününce haklısın........biraz acel ettim sanırım

*Bu arada klima kontrolü tamam...otomatik moda uzun süre basınca hallodu:

şimdi sesli komutla **sıcaklık 22 **   dediğim zaman iki tarafıda aynı sıcaklıkta klimayı açıyor...taki sağ tarafın sıcaklığını manuel elle değiştirene kadar.sıcaklığı sonradan elle değiştirmek isterseniz sol taraftan yapınca ikisi birden değişiyor....ama yolcu farklı sıcaklık isterse iş değişiyor.

*Far sensörü bilgisayarda aktif hale getirmeme rağmen devreye girmedi,,,tabi beraberinde otomotik uzun far ve home flow da olmuyor.....

*Sesli komutla radyoda iken ismi kaydet diyip bulunduğun kanalın adını söylersen istasyon adı olarak kaydediyor.......ve istasyon power fm diyince o kanalı açıyor.(istasyon ismini ne isterseniz o şekilde kaydedebiliyor.ben oğlumun ismini Efe diye kaydettim ve o istasyonu açabiliyor.)

*Ama sesli komutla usb içerisindeki klasörleri değiştiremiyorummmm.klasör isimlerini harf ve rakam denedim olmadı,albüm ismini değiştirip sınıflandırdım olmadı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

usb içindeki klasör adının kontrolleri pek kullanışlı değil. şuan tam emin olmamakla beraber klasörlerinize fordaudi01, fordaudi02..... şeklinde isimler vermeniz ve sesli komutlarınızda bu şekilde seslendirmeniz gerekiyor. sistem bana uymayıp, benim sisteme uymam gerekiyorki ben sevmedim ve klasörleri direksiyonda veya media üzerinde yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

..İstediğim şu: de 8-10 klasör var içerlerindede  20-30 parça var.uzun yolda gidiyorsun…dikkatin dağılmadan sesli komutla:   6.klasör……parça 18 diyip parçayı dinlemek….

8-10 klasör ve içlerinde 20-30 parça var ise, hangi numarada hangi parça var nasıl bilebiliyorsunuz. Onun yerine "parça <<parça adı>>" deseniz, daha kolay olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Günaydın

parça...parça adı...     derken :bütün klasörlerin içerisindenmi istediğim parça adıyla bulacak....  mesela  6.klasörde Tarkan kış güneşi var.  bende 2.klasördeyim nasıl çağırabilirim....

8-10 klasör için :1. klasörde yoğun trafikte dinlediğim karışık parçalar var

4.klasörde uzun yolda dinlediğim 80-100 parça var .

2.kasörde yabancı karışık parçalar  var.gibi......

işin ilginci klasör numarısını sorduğuna göre klasörleri ayırabiliyor....ama hangi mantığa göre

klasörleri pc den rakam ..harf...Ford 1,Ford 2 ..... şeklinde adlandırdım ama ;klasör ismini çağırınca gelmiyor...

birde media playerden albüm adlarını 1,2,3,diye değiştirip albümlere göre klasörledim yine olmadı....

**buarada otomatik far sensörü araç bilgisayarından birkaç kez açıp kapayınca dün akşam çalıştı.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Günaydın

parça...parça adı...     derken :bütün klasörlerin içerisindenmi istediğim parça adıyla bulacak....  mesela  6.klasörde Tarkan kış güneşi var.  bende 2.klasördeyim nasıl çağırabilirim....

Hangi klasörde olduğunuz önemli değil. Sesli komut tuşuna tıkladıktan sonra, "PARÇA" dedikten sonra şarkının adını söylerseniz, o şarkıyı bulur çalar. Gerçi yine de yanlış bir şey söylemiş olmayayım, sizde BVC modülü var, belki bazı komutlar farklı olabilir. Bunun yanında, klasör yerine ALBUM kullanıyorum ben. Sesli komut ile "ALBUM" ve album adını söylerseniz, sadece o albüm içindeki şarkıları çalar. Bizdeki sync modülü klasör moduna biraz uzak. Varsayılan ayar olarak album kullanıyor. Klasöre manuel geçmek gerekiyor. Bir de bu dediklerimin düzgün çalışması için, şarkıları USB'ye atmadan önce şarkıların isim ve albüm bilgilerinin windows'da düzgün girilmesi gerekiyor. Bir de sayıdan çok emin değilim ama 256 olması lazım, şarkı sayısı bu rakamı geçtiğinde bazı komutlar (mesela sesli ALBUM arama) çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Murat bey, cevap için teşekkürler.

iki gündür uğraşıyorum.lakin sizin dediğiniz gibi olmuyor...

parça diyip,şarkının adını söyleyince mümkün değil der.

albüm diyince hiçbir tepki vermiyor..(halbuki albüm isimlerinide tek tek belirledim,hepsini açık olarak usb koydum olmadı,,,,albüm adları ile aynı olacak şekilde klasörlere ayırıp usb attım yine olmadı)

bende parça diyince ...parça numarası lütfen ...şarkı ismi söyleyince tepki vermiyor....ama  parça 46 dersem hemen açıyor......o klasördeki 46.parçayı açıyor...

klasör içerisinde parçalarda gezinmek kolay...ama klasörleri sesli komutla değiştiremiyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

albüm diyince hiçbir tepki vermiyor..(halbuki albüm isimlerinide tek tek belirledim,hepsini açık olarak usb koydum olmadı,,,,albüm adları ile aynı olacak şekilde klasörlere ayırıp usb attım yine olmadı)

bende parça diyince ...parça numarası lütfen ...şarkı ismi söyleyince tepki vermiyor....ama  parça 46 dersem hemen açıyor......o klasördeki 46.parçayı açıyor...

klasör içerisinde parçalarda gezinmek kolay...ama klasörleri sesli komutla değiştiremiyorum....

Şarkı adının başında numara var mı?Usb içinde yani

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabi araç zaten otomatik olarak numara veriyor.

pc deyken  klasörlerin içerisinde sadece şarkı adları var:  kolpa beni aşka inandır....gibi

ama usbyi araca takınca klasörlerin içerisindeki parçaları numaralandırıyor.....1.emre aydın eyvah.....2.kolpa beni aşka inandır....gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizde BVC modülü olduğu için bu komutlar yok sanırım. Bizde de klima kontrol olayı yok ses ile. Normal de ben parça adını söyleyince, her nerede olursa olsun parçaları bulup getirebiliyor. Sanatçı adını söyleyince de, o sanatçının geçtiği tüm şarkıları listeleyip çalmaya başlıyor. Hangi klasör altında olduğunun önemi olmuyor.

PqPvnN.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Haklısın bendeki sync değil sanırım...(sms ler sesli okumuyor zaten).....klimayı ise sesli komut ile çaılştırabiliyorsun.

parçaların ismini sanatçıyı ve albüm adını dediğiniz yerden değiştirdim...ve bütün parçaları klasöre koymadan usb attım

dediğim gibi ordaki parça ismini söyleyince açmıyor(ama parça numarası diyince 15,16,29 gibi o klasördeki parçayı açıyor.)

sanatçı ismini ve albüm adını söyleyince hiçbir tepki vermiyor.

farklı bir şekilde klasör algılayışı var ama nasıl anlayamadım....çünkü klasör diyince **klasör numarası lütfen*   demezdi..

ya forumu gereksiz işlerimle çok oyaladım değil mi.....bas düğmeye dinle müziğini git olmazmı......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.