Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön takımlardan ses geliyor.

Ahmet Meşe

Soru

Herkese selamlar.

Foruma yeni üye oldum. Focus III ümü Eylül de Bursa dan aldım. Focus III trend 1.6 125 hp. Param ancak buna yetti. Bazen bir üst donanım olan style alsamıdım acaba diye de hayıflanmıyor da değilim. Genel olarak arabamdan memnunum ancak bozuk yollarda ve kasislerde ön takımlardan çok ses geliyor sanki. Lüleburgazda yaşıyorum burada yollar berbat ötesi. Normal yollarda pek fazla bi ses sorunu yok aslında ama bozuk yollarda çok tıkırdıyo sanki.

Bu konuda bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap ve yorum beliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

hava soğudukça arttığı kesin. Ben aracı aldığımda ortalama sıcaklık 6-7 derece idi çok nadir kasislerden geçerken ses çıkartıyordu. Şimdi havalar daha da soğudu ve bu ses sürekli gelir ve rahatsız edci bir hal aldı. ben daha önce dediğim gibi 15000 bakımına kadar beklemeyi düşünüyorum. Hem yaz gelince ne yapacak bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hava soğudukça arttığı kesin. Ben aracı aldığımda ortalama sıcaklık 6-7 derece idi çok nadir kasislerden geçerken ses çıkartıyordu. Şimdi havalar daha da soğudu ve bu ses sürekli gelir ve rahatsız edci bir hal aldı. ben daha önce dediğim gibi 15000 bakımına kadar beklemeyi düşünüyorum. Hem yaz gelince ne yapacak bakalım.

çok büyük ihtimalle eriyip kaybolan buzlar misali kaybolacaktır. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet arkadaşlar herhalde o sorun bulundu en azından ben öyle olmasını temeni ediyorum araç serviste seslerın burçlardan geldiğini yağsız oldugu için ses cıkardıgını degıstıreceklerını soyledılr 2 saat sonra bıtecek inş o ses bıter bende rahatlarım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir ay kadar önce ses için servise gitmiştim. Sesle ilgili herhangi bir sorun tespit edilememiş, ancak sağ ön aks keçesinin yağ sızdırdığı tespit edişmişti. Dün sonunda servise tekrar gidebildim. Parça gelmiş değiştirdiler. Bu arada muabbet bir usta vardı, ona tekrar sordum bu ses olayını. Beraber bir de test sürüşüne çıktık. Bozuk yoldaki tıkırtıları dinledi. Bunlar normal herhangi bir sorun görünmüyor dedi. Parça değişimi esnasında da tekrar kontrol ettirmiştim. Görünürde de bir sorun yoktu.

Son durum bu. Bakalım ilerde bişey çıkacak mı. Servislere bu sorundan gidip değişik parçları değişen arkadaşlar var. Ancak sorun devam ediyor takip ettiğim kadarı ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben en son gittiğimde yağladık demişlerdi daha da arttı. kasislerden yavaş da geçsem dışardakilerin dikkatini çekecek kadar ses çıkıyor. herkes dönüp bakıyor. arabanın tabanı sürttü sanıyorlar :kıhkıh:

yusuf ses cidden o kadar çıkıyormu benımkınde lakırdama vardı
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet abartmıyorum. çok ses geliyor. dışardakiler arabanın yere sürttüğünü sanıyor. yumuşak kasislerde de çok ses yapıyor. 50-60 km hızla geçilebilen büyük yumuşak kasislerden bile 30-40 km. hızla geçerken ses belirgin şekilde çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet abartmıyorum. çok ses geliyor. dışardakiler arabanın yere sürttüğünü sanıyor. yumuşak kasislerde de çok ses yapıyor. 50-60 km hızla geçilebilen büyük yumuşak kasislerden bile 30-40 km. hızla geçerken ses belirgin şekilde çıkıyor.

Serviste duyamıyorlar mı bunu, ya da gittiniz bir izahat verdiler siz de yazdınız ben mi okumadım ya da okuduğumu unuttum?

Madem bu kadar rahatsız edici bir ses, niye katlanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

serviste de çok güzel duyuluyor ancak ilkinde bulamadılar, sonra bir prça sipariş edelim dediler. ben de siz sipariş ededurun ben gidiyorum dedim. servis uzak müsait bir günde tekrar randevu alıp gideceğim. şimdilik 15000 bakımını bekliyorum. ellerinde yedek parça o zaman da hazır olmazsa başka bir çaresine bakacağız artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.