Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kaput Altı Motor Kapağı

Osman Türkol

Soru

Sayın forum üyeleri ,geçen gün aracımın Ford Etis den VIN numarası ile neler varmış diye bakarken ilgimi çeken bir detaya rastladım.Motor kapağı-Kaput altı diye bir parçadan bahsediyor.Acaba diyorum bu parçayı var mı? yok mu? diye anmamız lazım.Yada vardı da Gümrükte söküp yedek parçamı diye bize satmak istiyorlar.

http://i.hizliresim.com/j4MgLn.jpg

kusura bakmayın konuyu mk 2 ye açmışım konu mk3 tür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Standart benzinliler de yok genelde.

"Yok genelde" sözü insanı kıllandırıyor şimdi Yakup.

"Bazılarında var,bazılarında yok." anlamını çıkarıyorum. Ve "Neden benim arabamda yok?" diye üzülüyorum.

Üzülmeli miyim onu da tam bilmiyorum. Kapak olsa ne olur olmasa ne olur? Milletin varsa benim de olsun ama...

Vallahi gider sorarım şimdi.

Söyleyin yahu:"Var mı yok mu? Olmalı mı Olmamalı mı?"

Öff.

Kim açtı bu başlığı yahu? Ne güzel arabamdan memnun memnun duruyordum. Kaşındırmayın ama!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.0'da ki şu

Yav 1.0 göstermeeee. Dalga geçecekler bak hani göremiyos diye :D

Motor görünmeyecek kadar ufak olduğundandır, dikkatli bakmak lazım :D

Hah bende aynısını dedim.Büyük kapak koyalım motor var sansınlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

"Bazılarında var,bazılarında yok."

Bazı dönemler kapak oluyor (ben benzinli'de kapak gördüm) bazı zamanlarda da olmuyor.  1,5EB ile yeni tanıştık, onda vardı (kapak) onun için ses verdim/sordum ... kaPak geri mi geldi? diye ... neyse soracağım ... taBi bir bilen bulursam  :)  

Olmayan motora kapak koymuşlar

1,0 motor A4 kağıt boyutlarında olsa da pek marifetlidir ... sevilesidir.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bazı dönemler kapak oluyor (ben benzinli'de kapak gördüm) bazı zamanlarda da olmuyor. 1,5EB ile yeni tanıştık, onda vardı (kapak) onun için ses verdim/sordum ... kaPak geri mi geldi? diye ... neyse soracağım ... taBi bir bilen bulursam :)

1,0 motor A4 kağıt boyutlarında olsa da pek marifetlidir ... sevilesidir.

Marifetlerini biliyorum Abi'm latife ediyoruz [emoji2][emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

"Yok genelde" sözü insanı kıllandırıyor şimdi Yakup.

"Bazılarında var,bazılarında yok." anlamını çıkarıyorum. Ve "Neden benim arabamda yok?" diye üzülüyorum.

Üzülmeli miyim onu da tam bilmiyorum. Kapak olsa ne olur olmasa ne olur? Milletin varsa benim de olsun ama...

Vallahi gider sorarım şimdi.

Söyleyin yahu:"Var mı yok mu? Olmalı mı Olmamalı mı?"

Öff.

Kim açtı bu başlığı yahu? Ne güzel arabamdan memnun memnun duruyordum. Kaşındırmayın ama!

konuyu ben açtım neden açtım niye açtım en başta yazıyor açtımsa ondan açtım

ben bu soruyu ford a mail yolu ile sordum geri dönüş yaptıklarında buraya da yazacağım.bana satıyorlar sa parasını alıyorlarsa benim kapağımı bana verecekler ve parasını veren herkese verecekler.

serdar günaydın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aaa... bak iyi hatırlattın @Osman Türkol, üstadım, merak ettim bakayım o kapak yedek parça olarak var mı? 

Arkadaştan rica ettim, baktı. Mk3 atmosferiklerde kapak gözükmüyor(*) diğer yandan öyle bir parça Dizel için var (en azından elektronik katalog'da var...) bu kapak için 276TL+KDV diyorlar ...yanlız olay kapak ile bitmiyor. O kapağın (orjinalinde yoksa,yani sonradan takıyorsak) bağlantı parçaları / ayakları vs'de olmalı. Yani kapak sipariş edecek ve 1,6 Atmosferik'e uydurmayı deneyecek olan varsa bu detayı da unutmamalı.

(*) Kesin emin olmak için ViN numarası ile kontrol etmek lazım ama EPC'ye göre Mk3 Atmosferik - Benzinlilerde Kaput Altı Motor Kapağı (Külbütör Kaplaması) yok, bu nedenle paylaştığım resim/teknik çizim Dizel'den alınma. 

Kuumllbuumltoumlr%20Kapa.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben bu soruyu ford a mail yolu ile sordum geri dönüş yaptıklarında buraya da yazacağım.bana satıyorlar sa parasını alıyorlarsa benim kapağımı bana verecekler ve parasını veren herkese verecekler.

serdar günaydın

Aracı teslim alırken servise sormuştum, benzinlilerde böyle bir kapak olmadığını söylediler. Ben ikna oldum :kıhkıh:

Ercüment Balcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

serdar günaydın

Osman,kızma dur. Tabii ki sana takıldım,konuyu niye açtığını da biliyorum elbette. Sayende yeni bir şey de öğrendim. İşin şakası o söylediklerim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Osman,kızma dur. Tabii ki sana takıldım,konuyu niye açtığını da biliyorum elbette. Sayende yeni bir şey de öğrendim. İşin şakası o söylediklerim.

anladım hocam.Rahmetli Kemal Sunal ın bir filmi vardı da onu hatırladım 

aaa... bak iyi hatırlattın @Osman Türkol, üstadım, merak ettim bakayım o kapak yedek parça olarak var mı? 

Arkadaştan rica ettim, baktı. Mk3 atmosferiklerde kapak gözükmüyor(*) diğer yandan öyle bir parça Dizel için var (en azından elektronik katalog'da var...) bu kapak için 276TL+KDV diyorlar ...yanlız olay kapak ile bitmiyor. O kapağın (orjinalinde yoksa,yani sonradan takıyorsak) bağlantı parçaları / ayakları vs'de olmalı. Yani kapak sipariş edecek ve 1,6 Atmosferik'e uydurmayı deneyecek olan varsa bu detayı da unutmamalı.

(*) Kesin emin olmak için ViN numarası ile kontrol etmek lazım ama EPC'ye göre Mk3 Atmosferik - Benzinlilerde Kaput Altı Motor Kapağı (Külbütör Kaplaması) yok, bu nedenle paylaştığım resim/teknik çizim Dizel'den alınma. 

Kuumllbuumltoumlr%20Kapa.jpg

Kaan abi çok güzel bilgilenme oldu.Bende merak ettiğim nokta sadece var yada yok yazması etis de orada da yok veya var yazmıyor aynen "motor kapak-kaput altı"deyince acaba dedeim.Sen üstadsın bilgin ölçülmez abi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sen üstadsın bilgin ölçülmez abi

estfrllh ... olur mu öyle şey? zaten kim her şeyi bilebilir ki? (Bkn.dün akşam ne yediğimi zar-zor hatırlıyorum bazen) yanılgı vs. insan'a mahsus.  Bir de üzerine Ford'un taaa ZeteC'ten beri ikide birde fikird eğiştirmesi eklenince (külbütör kaplaması koyma konusunda) dönüp elektronic parça kataloğuna bakmak en iyisi.

Focus MCA'ya geçtiğinde durum ne bilmiyorum (unutmazsam kaputu açıp bir atmosferiğe bakarım) ama katalog F3 Benzinli Atmosferik için söz konusu parça'yı içermiyor. Demek ki en azından bu seriye kaput altı motor kapağı konmamış. Yarın fikir değiştirir gene koyarlar ... o ayrı.

Zaten kimi zaman öyle şeyler yapıyorlar ki ... mesela bir dönem ön çamurluk içini yanmaz - çürümez keçe benzeri malzeme ile kapladılar. Hiç bir bilgi vermediler ... biz olayı araba geldiğinde -Ana! Bu ne be?- diye fark ettik, sonra ZoRT diye onu kaldırdılar, ekstra kimyasal kaplama ile izolasyonu kalınlaştırdılar, (gene haber vermeden) daha sonra baktık ki o izolasyonu da kaldırmışlar, aracın akustik yankı noktalarına yani çamurluk davlumbazından gelen sesin sürücüye / yaşam mahalline ulaştığı ses yollarına yarı yumuşak ses izolatörü süngerler koymuşlar. Kimi zaman (denk geldiğimizde) hafiften atarlanıyoruz elemanlara ... ya bir şey yapıyorsunuz, haber versenize? en azından mail atın da her şeyi olup bittiğinde öğrenmeyelim diyoruz. (he...tamam diyorlar ama yalan dünya)

Neyse ... Arge merkezlerinden birisi Türkiye'ye geldi, onlardan taze bilgi akıyor ... bu sayede daha çok şey öğrenebiliyor, ya da en azından sorduğumuz şeyi bilen birisine ulaşabiliyoruz.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.