Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Ranger Hakkında Herşey

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

yeni ranger muhteşem bugün test edeyim dedim 4x2 XLT modelini direksiyonun hasaslığı muhteşem çok seri bir araç az kalsın kaza yapıyordum fena tırstım resmen ama hak ediyor parasının son kuruşuna kadar ;)(: not : düz vites test etmeye çalışıtığım vede gerçektende çok yüksek performansı var benim gözümde ;)

Serkan Tezgörür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Sunulacak ama sadece 3.2 motor 200 ps, 6 ileri otomatik ve 4x4 :)

Fiyatı henüz yok bunun..

Baz donanım XL 2.2L 150 ps Manuel 4x2 49.900 Nakit Fiyatı

Üst donanım XLT 2.2L 150 ps Manuel 4x2 56.900 Nakit Fiyatı

Üst donanım XLT 2.2L 150 ps Otomatik 4x2 59.900 Nakit Fitatı

4x4 fiyatları ve wildtrack henüz yok

Aldın mı wildtrack alıcan :P bütün destek sistemleri onda var :P

WildTrack gelmiş..

Katalog:  ranger.pdf

150 ps versiyondan 6 bin lira pahalı. Birde 150 ps'e E5 motor eklenmiş fiyatı da WildTrack gibi olmuş..

Amarok! un buna benzer modeli 79 bin lira..Ranger fiyatı iyi konmuş

post-1-0-16000600-1371198077_thumb.png

ranger.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şimdi net bilgi vereyim.

4x2 2.2 Ranger 1 yıllık vergisi 1.249,00 TL  >> 2014 için 1.298 TL

4X4 2.2 Ranger 1 yıllık vergisi 3.443 TL  >> 2014 için 3.578 TL

4x4 3.2 Wildtrack 1 yıllık vergisi 4.799,00  TL  >> 2014 için 4.987 TL

Mantık şu;

4x2 olursa Panel Van olarak geçiyor 1900cc altı ve üstü diye ayrılıyor.

4x4 olursa Arazi Taşıtı vb olarak geçiyor 3.200 cc gibi (3.000 cc - 3.500 cc) hesaplıyorsuuz 7.300 oluyor eğer ki aracın kasko bedelinin %5'i bu değerden düşük ise bir alt dilimden vergi ödüyorsunuz  yani 2.500cc - 3.000 cc :yeah:

Lüks modellerde %5 bundan fazla olacağı için böyle çözüm bulunmuş FAKAT bu indirim için başvurmanız gerekiyor :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Şuraya bak istersen

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Şimdi ben yaklaşık bir, bir buçuk ay önce arayışa başladım babam yeni bir işyeri (yapı market) açtı. nalbur tarzı kum-çimento işine

girmiyceği için çok hafif iki boya tenekesi, belki 10 kutu fayans vs. neyse taşıyabilmek için bir pick-up uygun olur diye düşündük. Ve bu iş için bir şoför eleman vs. tutmayacak. E insan da kendi malına zarar vermiyceği için hem şık bir araç olsun istedik hem de güçlü.

Ticari araç olcağı için bir de ortağı var. Çok fazla yük olmaz onlara. Listem yoktu en başta tek favorim Ford Ranger'dı neden mi çünkü FORD (özellikle wildtrak çok şık). :kıhkıh:   neyse sonra Balıkesir, Yalova, İstanbuldaki bilimum plazalar hepsine sordum. 2014'e kadar gelmiycek dediler. Wildtrak özel siparişle gelicek o da 12 ay+45gün nakliyat süresi (fabrikası Güney Afrikadaymış). Sonra biraz üzüldüm Ford neden böyle bir hata yapıyor diye ama onların da ticari kaygıları vardır kendilerince sanırım. 

Daha sonra bir listem oldu. Listeme Toyota Hilux ve Volkswagen Amarok girdi. Dediğim gibi çok zorlanmıyacağı için. dayanıklılık vs. pek önemli değil ama karşılaştırmalarda baz aldım tabii ki. Bir tek Yalova'da bu aracı dağa taşa vurucam. Bu da senede 10 kere maksimum 15 çok yormaz diye düşünüyorum. 

Şimdilik bir umut bekliyorum. Teyakkuzdayım Otokoç belki karar değiştirir. Sizin de başka tavsiyeleriniz olursa duymak isterim tabii ki.

Bir de broadway motors'a sordum onlar biz getiririz ama tek araç 115 bine gelir. 9 kişi daha bulursanız 100 bine düşürürüz dediler. Kalsın dedim. Ayrıca Broadway Motors Dodge markasının yeni Türkiye distrübütörü olacakmış.

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Wildtrak modeli satış fiyatı:

4x4 Ranger Wildtrak 3.2L 200Ps Otomatik 89.615 TL

Donanım bilgisi için: http://www.ford.com.tr/ticari-araclar/ranger/donanim-tablosu

Bu 4x4 için vergi hesaplama sistemi:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.