Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Direksiyon Sola Kaymış

Emre Kaçan

Soru

Merhaba öncelikle,

Dün farkettim düz yolda direksiyonu düz tutunca araç sağa doğru gidiyor.5-6 ay önceki sorunları okurken bunu da görmüştüm ama o zaman farketmemiştim .Bugünlerde biraz dikkat ettiğimde aşırı şekilde belli oluyor.Bu sorunun bir çözümü var mı ?

Bir diğer sorum da 1'den 2'ye geçince öne savrulma var .Sanki debriyajı aniden bırakırmış gibi oluyor ama yavaşca bırakıyorum .Tam kavrama noktasına ulaşınca çat diye ses geliyor ama çok hafif

Bir diğer sorum el frenleri çok kötü yokuşta aracı kaldırmak için kullandığımda çok sert yukarı çekmeme rağmen araba yine de hafif şekilde kayıyor.15.000 bakımına gidince bu sorunu söylemiştik biraz sertleştirmişlerdi el frenini ama yine aynı yumuşaklık gelmiş.Sanki hiçbir mekanizma yok sadece ben gücümle arabanın durmasını sağlıyorum.

Aklımda daha çok soru vardı sadece bunlar aklıma gelenler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

sevabına iş yapmıyoruz, doğru   :)

... üstadım sen müsait olduğunda bana bir uğra, çayımı iç. Aracına düzgünce bakalım ... onarım gerekmiyorsa hallederiz, yok gerekiyorsa indirim yaptırırım (bkn.valla billa) o da olmadı en kötü ihtimal aracında tam olarak ne sorun var, bunu bilirsin. 

Not: Çay lafın gelişi, ıhlamur - ada çayı - yeşil çay - kahve ve soda olasılıkları da var. Ağzımızda "çay" diye yer etmiş bir şekilde... 

ben neden her geldiğimde zehir gibi kahveden içiyorum, böyle bir ürün yelpazesinden haberim yoktu, hahhaha :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben neden her geldiğimde zehir gibi kahveden içiyorum, böyle bir ürün yelpazesinden haberim yoktu

??? ne içersin diyorum ... senin içtiğinden diyorsun ... iyi de abiim ben gerçekten kahvemi zeHir kıvamında içerim. Sen kaşınıyorsan ben ne yapayım  :)

Allah razı olsun abi . Nerede calısıyosun acaba ?

...reca. Şahsuvaroğlu - 0216 625 25 00 / Pendik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

??? ne içersin diyorum ... senin içtiğinden diyorsun ... iyi de abiim ben gerçekten kahvemi zeHir kıvamında içerim. Sen kaşınıyorsan ben ne yapayım   :)

hahaha, unutmamışsın repliği abi bravo :) geliyorum martın son haftasonu... ozaman ne varsa hepsinden birer bardak içicem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

??? ne içersin diyorum ... senin içtiğinden diyorsun ... iyi de abiim ben gerçekten kahvemi zeHir kıvamında içerim. Sen kaşınıyorsan ben ne yapayım :)

Peder , orası çok uzak diye laf yapmazsa gelmeyi planlıyorum. Ümraniyedeyiz pek de uzak sayılmaz ama . Müsait olur mu bilemiyorum abi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sevabına iş yapmıyoruz, doğru :)

... üstadım sen müsait olduğunda bana bir uğra, çayımı iç. Aracına düzgünce bakalım ... onarım gerekmiyorsa hallederiz, yok gerekiyorsa indirim yaptırırım (bkn.valla billa) o da olmadı en kötü ihtimal aracında tam olarak ne sorun var, bunu bilirsin.

Not: Çay lafın gelişi, ıhlamur - ada çayı - yeşil çay - kahve ve soda olasılıkları da var. Ağzımızda "çay" diye yer etmiş bir şekilde...

Bunu bende kendime yazdım abi haberin olsun :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

olursanız beklerim ... bakarız.

...başım üzerine.  

İşin kötüsü 1 Mayısta gelmeyi planlıyorum abi, artık bir gün öncesini kaytarıcaz. Sabırsızlıkla bekliyorum, araba bahane muhabbet şahane diyolar :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de aracı karda kaldırıma vurmuştum. ESP dahil tüm sistemler hata vermişti. Direksiyon da kayıktı. Rot balansçıya gittim, lastiklerin arasına 50 TL sıkışmış, meğer o arıza veriyormuş. Usta 50 TL yi çıkardı, hiçbir şey kalmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün ümraniye nuray yetkili servisine gittik . 35 lira karşılıgında kontrol ettirdiler. Rotmili eğrilmiş onu gösterdiler bize.

Sonrasında maaliyetini sorduk . Rotmili+rotbaşı( bunu neden değiştirmek istediler anlamadım , yamulma yoktu onda ) ve rot ayarı için 400 lira istediler. Kaskodan yaptıracaktık , hasarsızlık bozulur diye kaskodan da yaptırmadık . Şu aralar maddi anlamda biraz sıkıntılıyız . Nuray otomotiv zaten sanayinin içindeydi . Bir tanıdıga gittik . Kendisinde bu parçaların oldugunu soyledi fakat yan sanayi dedi . Bizde biraz araştırdık . Rot mili ve rot başını 50 liraya bulduk(orjinal) fakat c-max yazıyordu üstünde . Usta sorun olmayacagını söyledi (Kaan Yagızer ustam da sıkıntı olmayacagını bana özel mesaj yoluyla söyledi , bu arada bana çok yardımcı oldu . Kendisine çook teşekkür ediyorum . Yanına gitmek isterdim fakat biraz uzak mesafe . Bu sefer olmadı insallah bir sonraki bakımını orada yaparız :) ) rot mili ve rot basını değiştirdikten sonra , rot ayarı için 150 metre ilerdeki ayar yapan bir yere gittik . ( ayarsız oldugu için resmen araç sarhoş gibi gidiyordu . Zar zor götürdük :D)

30 liraya ayarlamayı yaptı da kurtulduk . Servis gerçekten pahalı yapıyor ama işlerinde çok iyiler ondan şüphem yok. Paran olacak servise gideceksin valla :) . Yardımcı olan abilerime teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.