Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'e En Çok Yakışan Jant Modelleri

Önerilen Mesajlar

Bence tam tersi yay takacaksan 17 takmayacaksan 18 (çamurluğun içini daha iyi doldurduğu için...) Ayrıca niye sertlikleri aynı olsaun 17 için önerilen 215/50-17, 18 içinse 235/40-18, yanakta neredeyse 1,5 cm fark var Valla Cem abi 18 i takınca yaysız,araba jip gibi duruyor.. yaysız 17 yi takınca orjınal görüntü verdiği için gerek yok dedim,çünki orjınal yayı olacağı için süspansiyon sertleşmiyecek.:) 17 janta 45 yanak takıyorlar abi,benmi yanlış biliyorum acaba.. ^_^
Herkes istediğini takar, Ford ; Focus'a 50 takıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugun Jantmax'a gittim bilen duyaniniz vardir. Advan Racing bi jant vardi Ford uyumlu hatta Yakup zamaninda bitane F3te gorup fotografini cekmisti ama bulamadim. Jant bu;

IMAG1672_zps15a89e15.jpg

Soyle bir durum var dedim 40 yanak konforu alip goturuyor, dedi ki adam 235/40/18 yerine 225/45/18 takalim boyutlari aynidir dedi. Forumda tabani kucuk olsun surtunme azalsin diye 225/40/18 takanlar vardi bu boy cap olarak daha küçükmüş bilginize. Sonuc olarak 2.000-2.500 arasi fiyat cikardi bide Kumhonun bi lastigini gosterdi 225/45/18 yeni cikmis guzel bi lastikmis modelini almayi unuttum arastiridim ama kafa gitti :) Adamda israrla 17" degil 18" al dedi ikisininde masrafi ayni aslinda degisen bisey yok toplamda 100-200 arasi oynuyor. Yakup'dan o fotoyu istiyorum tekrar ben bulamadim hangi konuya koydu hatirlayamadim. Son olarak bu jant nasil sizce

Buldum :) 

/>IMG-20130314-WA0004_zpsc3cf72aa.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugun Jantmax'a gittim bilen duyaniniz vardir. Advan Racing bi jant vardi Ford uyumlu hatta Yakup zamaninda bitane F3te gorup fotografini cekmisti ama bulamadim. Jant bu;Soyle bir durum var dedim 40 yanak konforu alip goturuyor, dedi ki adam 235/40/18 yerine 225/45/18 takalim boyutlari aynidir dedi. Forumda tabani kucuk olsun surtunme azalsin diye 225/40/18 takanlar vardi bu boy cap olarak daha küçükmüş bilginize. Sonuc olarak 2.000-2.500 arasi fiyat cikardi bide Kumhonun bi lastigini gosterdi 225/45/18 yeni cikmis guzel bi lastikmis modelini almayi unuttum arastiridim ama kafa gitti :) Adamda israrla 17" degil 18" al dedi ikisininde masrafi ayni aslinda degisen bisey yok toplamda 100-200 arasi oynuyor. Yakup'dan o fotoyu istiyorum tekrar ben bulamadim hangi konuya koydu hatirlayamadim. Son olarak bu jant nasil sizce ?<br /><br />Buldum :) <br /><br />

Orjinale kıyasla;

235/40/18 takınca %0.4 büyüyor

225/45/18 takınca %2.6 büyüyor

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen...

Her söylenene inanmayın, araştırın:

Peki bu nasıl?

O.Z. jant guzel :)

Bugun Jantmax'a gittim bilen duyaniniz vardir. Advan Racing bi jant vardi Ford uyumlu hatta Yakup zamaninda bitane F3te gorup fotografini cekmisti ama bulamadim. Jant bu;Soyle bir durum var dedim 40 yanak konforu alip goturuyor, dedi ki adam 235/40/18 yerine 225/45/18 takalim boyutlari aynidir dedi. Forumda tabani kucuk olsun surtunme azalsin diye 225/40/18 takanlar vardi bu boy cap olarak daha küçükmüş bilginize. Sonuc olarak 2.000-2.500 arasi fiyat cikardi bide Kumhonun bi lastigini gosterdi 225/45/18 yeni cikmis guzel bi lastikmis modelini almayi unuttum arastiridim ama kafa gitti :) Adamda israrla 17" degil 18" al dedi ikisininde masrafi ayni aslinda degisen bisey yok toplamda 100-200 arasi oynuyor. Yakup'dan o fotoyu istiyorum tekrar ben bulamadim hangi konuya koydu hatirlayamadim. Son olarak bu jant nasil sizce ?

Buldum :)

Orjinale kıyasla;

235/40/18 takınca %0.4 büyüyor

225/45/18 takınca %2.6 büyüyor

Adamda dedi yay takmak istemiyorsun o yuzden doldurur bu camurluklari ve "leylek" gibi durmaz dedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Cem Boneval,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-o.z-ultraleggera-5-plus108-ve-5-plus110-araliklarina-uygun-orjinal-107557020/detay#

ultraleggera , bunları almayı çok düşünmüştüm kısmet olmadı ...  halen satılık ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu leylek gibi durma işini anlamıyorum, 16, 17 v 18 jantlarda jant + lastiğin çapı 3-4 mm oynuyor, yani orijinalden ne yerden yüksek ne de çamurluk içinde boşluk kalacak. Niye leyleklesin???

Neyi kaçırıyorum?

Bende o yuzden tirnak icine aldim ya :)

Nasil sizce paylastigim jantlar ? Hem F3 uzerindeki halide var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu jantda vardi hatta cektigim fotonun 2 solunda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.