Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış lastiği almalı mıyım?

Guest Tolga KARACA

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar piyasada daha uygun fiyata kaliteli lastik bulamadığım ve hepsinde de tedarik sorunu olduğundan Hepsiburada dan 2 adet Goodyear Ultragrip Performance ı 2 *400 = 800 liradan aldım.

Sn. Ümit, Yakup ve Yusuf kardeşlerime fikir beyanlarından ötÜrÜ teşekkÜr ederim, ilgilenmeyen arkadaşlarında alacakları olsun. :guitar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+7 DERECE altında kış lastiği kullanmak şarttır...Çünkü normal lastikler +7 derece altında taş gibi olur aynen ve sanki taşın üzerinde gidiyor gibi olursunuz,en ufak ani frende aracınız taşın üzerindeymiş gibi kayma yapar ve 5 km hızda bile kaza yaparsınız...+7 Derecenin altına inmeyen iklimler dışında kış lastiği kullanmamak tişörtle kışın dışarda gezmeye benzer,her an zatüre olabilirsiniz....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Arkadaşlar Ankarada Focus için Kış Lastiği Fiyatlarına baktım bugün...Ebat 205*55*16

Lassa Snoways Era : 217 TL ...12 Taksit...3 ay erteleme

Goodyear Ultragrip 8 : 245 tl .....10 Taksit

Continental Winter T 830 : 225 TL....6 Taksit..2 ay ertelem

Bridge stone ..: 225 TL...12 Taksit

Michelin :265 TL...6 Taksit

Bu rakamlar yaklaşık 15 yerden alınan fiyatların en iyileridir...

Continental ile Goodyearın kalitesini tartışmıyacağım bile...Michelin çok yumuşak..Şiddetle tavsiye edilmez...

Lassa ise gayet güzel...

Fakat özellikle Goodyear Ultragrip 8 deki 3 Boyut Teknolojisi inanılmaz büyük avantaj sağlıyor.Şöyleki lastikteki kılcal damarlar kuru havada kapanarak lastiğin ses yapmasını engelliyor.Buzda ise vakum teknolojisi kullanılarak içeri giren hava ile yer arasındaki irtibat kesilerek aracın lastiğinin yere yapışması sayesinde buzda kayma engelleniyor.Karda ise kılcal damarlara giren kar lastiğin eritme teknolojisi sayes,inde eriyor ve lastik kar tutmadığından çok kolay manevra sağlıyor....

Sanırım Ultragrip 8 alacağım...70 Bin TL.lik arabada 3 ün 5 in hesabını yapmamak lazım....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seneye de 4 boyut derler :smiley2k::kırbaç:

Şaka maka da size test sonuçlarını veriyorum....Yanına eksilerini ekliyorum

1.Goodyear Ultragrip 8 296TL - kuru zeminde fren mesafesi çok iyi değil -Karda yol tutuş puanı 94-

2. Continental winter ts 850 265 TL - kuru zeminde fren mesafesi çok iyi değil -Karda yol tutuş puanı 84-

3. Michelin pilot alpin 4 230 TL - Suda kızaklama özelliği sınırlı -Karda yol tutuş puanı 85-

4. Nokian wrd3 296 TL - Islak zemin özellikleri sınırlı -Karda yol tutuş puanı 100 -

5. Dunlop winter sport D4 270 TL - Karda tutunma çok iyi değil -Karda yol tutuş puanı 87-

Bilirsiniz ki kışlastiği demek kar yağması demek değildir. 7 DERECE altında kış lastiği kullanılmalıdır..Yolda sizi tutan lastikdir hiçbir sistem ondan iyi olamaz..Kendinizi ve çevrenizi düşünüyorsanız ihmal etmeyiniz. :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben alınırsa 4 tane alınmalı diye düşünüyorum sorduğum her lastikçinin gezme yapar, ani frenlerken sıkıntı çıkarır ve benzeri sözlerine inanmışım demekki.

En çok yararını gizli buzlanmalarda görürüz muhtemelen de işlek yollarda ne kadar gizli buzlanma olur onu bilmiyorum. Ben ıslak zeminde rahat duran biri olarak ilk kez ESP'li araba kullanmanın verdiği rahatlıkla bagaja zincir veya palet yanına da çekme halatı alarak kışı geçirsem diye düşünüyorum. Ankara'da geçen sene 1 kez yağan ve kış lastikleriniz olsa bile olmayanlar yüzünden ilerleyemediğiniz bir trafikte mahsur kaldığımdan tam karar veremedim.

Bir de daha önce hiç kar paleti kullanan oldu mu?

Şu ucuz plastik ve asfaltta da kullanılabiliyormuş

http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-kar-paletihareketsiz-montaj-uygulama-eldivenli-grup-c6-60c045/productDetails.aspx?productId=otm60c045&categoryId=20024790&SKU=OTM60C045

Bu da baya iyi görünmekte ancak asfalta çıkıldığında sökmesi sıkıntılı olabilir sanki

http://www.hepsiburada.com/Liste/ultra-power-grup-u3-kaymaz-kar-paleti/productDetails.aspx?productId=otelf12917&categoryId=20024790&SKU=OTELF12917

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbette 4 adet çok daha iyi olur ancak ben Focus a 2 tane almıştım, lastikler üzerindeyken aracı hep sakin kullandım ve derin kar ya da buz üzerinde bile en ufak sorun yaşamadım.

Aracın stabil halinden etkilenip kaydırmak için buzda kasti sert zigzaglar çizdiğimde önler stabil kalırken arkalar kontrollü ve izine dönmeye meyilli şekilde kayıyorlardı, bu belki de Focus un farkıydı bilemiyorum ama şiddetle "sadece ön tekerlerde hiçbir işe yaramaz" diyen lastikciyi haksız çıkarmış oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.