Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış lastiği almalı mıyım?

Guest Tolga KARACA

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar malum kış şartları yavaştan kendini göstermeye başladı, önceki aracım Focus la kış şartlarında uzun yol yaptığım için kış lastiği almış çok da memnun kalmıştım ancak aracı satınca lastikleri sadece 1 kez kullanıp rafa kaldırmak zorunda kalmıştım, şimdi Astra ya da kış lastiği düşünüyorum ancak alırsam 2 ya da 3 sezon kullanıp aracı satınca lastikler gene elimde kalacak gibime geliyor.

Bunun yanısıra tecrübelerime göre araç 155mm den geniş lastiklere ve 900kg den ağır bir kasaya sahipse standart lastiklerle kar ya da buzlu asfaltta güvenli sürüş tamamen şansa dönüşüyor, Astra 215mm lik geniş lastikleri ve 1400Kg ye yakın boş ağırlığıyla açıkcası karda buzda balerin gibi kayar gibime geliyor.

215 * 50 * 17" ebatlarda fazla seçenek de yok, gene en iyisi Goodyear Ultragrip görünüyor.

Ne dersiniz lastik almalı mıyım??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kış lastiği kesinlikle almalısınız. Aracınız emin ellerde olur. Ayrıca lastik markası olarak ben her ne kadar michelin taraftarı olsamda kışlık lastik söz konusu olduğunda Goodyear Ultragrip tercih edilmeli diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim.

Eğer bir kez bile kış lastiği kullanmamış olsaydım muhtemelen "arabayı 1-2 yıla satarım gerek yok" derdim ama Focus ta kullandığım lastiklerle en zorlu kış şartlarında bile en ufak kontrolsüzlük yaşamadan yol yapmıştım.

Şimdi ikilemdeyim işte, Akçay - Balıkesir yolu kışın kapanıyor ve benim sık kullandığım bir yol muhtemelen kışın da kullanacağım Ankara ya gidebilirim, geçen sene Focus+kış lastiği ile yerde 1 karış kar varken o yoldan güle oynaya geçmiştim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1600 TL, hmmm...

Kar boyunca taksiye binmek veya araba kiralamak diyecem ama oralarda bunlar zor..Ankara'da olabilir...abi sıkıntı yapmayacaksa ekonomik olarak al yani..

Ama dizel gibi tork sıkıntısı olmaz..Bence olmasada olur ya işte :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O yüzden başlık açtım daa :P

Yolda viraj avcılığı yapmayı seviyorum kışın 5km hızla göstere göstere biryere girersem sinirden devrelerim yanabilir :P

Ama bir yandan da ya gider yeni 3 serisi alırsam diyorum :P (hayali bile ne hoş)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni 3 serilerinin jantlarıda 17 ise kış lastiği al :P

Sizin oralarda öyle ağır kış olmuyordur ama sen Ankara vs. sık gittiğin için o yollarda şart. Yakup'un dediği gibi maliyet durumuna göre ya şimdiden al yada bi dene aracı ona göre al gardaşum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim buralarda öyle lapa lapa kar yağmaz, hava sertleşir sadece ama hal böyleyken en basidi Balıkesir e gitmek gerekse tam tersi doğunun çetin şartlarını andıran bir yol ortamı karşınıza çıkıyor, trafik ekipleri yolu kapatmış geçişe izin vermiyor filan.. Orayı da geçtik Ankara ya gidersem orası zaten buz pisti gibi oluyor..

Ama ya kışı hiçbiryere gitmeden tamamlarsam?!? :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.