Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sistem Taktırmayı Planlıyorum

Yasin C.

Önerilen Mesajlar

İyi günler. Focus 2 aracımıza ses sistemi yapmayı planlıyoruz fakat aklımda sorular var eğer amfi kablosu için akü başlıkları sökülmesi durumunda bana her hangi bir sorun çıkartır mı ? Müzik çalar şifresi gibi. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben f3 e yaptırdım şifre istemedi. F2 lerde ister mi bilmiyorum ama isterse servisten alabilirsiniz. Kullanım kılavuzunda da yazabilir.

Ya abi sorunda orda ARKAS tan aldık arabayı 2 sene önce bize f3 kullanma klavuzu verdiler değiştirmeye gittiğimde bütün herşeyi aynı dediler  :mad:

F2 lerde teypler şifre istiyordu bazı durumlarda, sizde de % 99 ister bu şekilde bir işlem yapılırsa.

Peki teyp şifresi harici bir sıkıntı çıkar mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya abi sorunda orda ARKAS tan aldık arabayı 2 sene önce bize f3 kullanma klavuzu verdiler değiştirmeye gittiğimde bütün herşeyi aynı dediler :mad:

Peki teyp şifresi harici bir sıkıntı çıkar mı ?

Valla başka sıkıntı çıkar mı bilemem, pek bilgim yok ses sistemleri ile ilgili, o konuda daha bilgili olanlar var forumda onlar yorum yaparsa daha faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...ne sistem taktıracağınızı bilmem ama lütfen işçiliği düzgün, işinin ehli birisi ile çalışın.  Piyasada o kadar çok kasap var ki, şaşarsınız. Tesisata bir giriyorlar, sanırsınız züccaciyeci dükkanının ortasına gergedan salmışsınız.  Sonra yanan tesisat ile uğraş, kısa devre ile uğraş ... baştan sona sıkıntı işte. 

...şu an bir araç çekici ile geliyor. Ön göğüs ve motor tesisatı yanmış, araç da yanıyormuş son dakikada kurtarmışlar.  F/O'dan mühendis gelecek, birlikte sökeceğiz kuZu'yu ama sebep belli gibi bir şey. Araca alarm takılmış ve seyir halindeyken poF! ...kimbilir nereleri kesti-doğradı o eleman?

İşin kötü tarafı yapılan işçilik/uygulama hatasını tespit etseniz araç sahibi o usta diye geçinen kasap'tan (kasaplara hakaret gibi oldu ama...) hasarını tazmin edebilecek mi? Şüpheliyim :(  

Sigorta'da devreye girmez, çünkü aracın orjinalinde olmayan ekipmanın yetkisiz kişilerce montajı sigorta şirketlerinin risk gerçekleştiğinde hasarı tazmin etmemeleri için yeterli bir neden.  

...yani tam bir ucuz etin yahnisi durumu, neresinden bakarsanız bakın sorun/sıkıntı işte. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genelde bu işler şöyle oluyor:

Hayvan gibi amfi!

Kocaman SubWoofer

Alakasız ama en pahalısından hoparlörler.

Kapılara delme dikme yapıştırma yöntemle konuşmuş tweeterlar.

Bilmemnekadar farat kapasitör!

Arkadaşın "sistem"inin farklı olacağınıda tahmin etmiyorum açıkcası. Kendisi anlatır belki. Adıda süper "sistem".

F3 arabadan bahsediyorum. Yaptığım şey; hoparlörleri F3 sony pakette çıkanlarla değiştirmek, kapıları ve döşemeleri izole ettirmek ve teyp configurasyonunu sony'e çekmek oldu. Ha sonuç ne oldu, arabanın ses sistem harmonisi bozulmadı, akustik aynen devam, arabaya binenler içeride subwoofer arıyor. Yaptığım en iyi şey ne oldu: YALITIM.

İki tane kabloyu birbirine bağlayabilen "usta" lar hep bu işi yaparlar. SES ve MÜZİK çook ayrı mevzular elektrik işinden. Onlar sizin paranızı almak ister, gerisiyle pek ilgilenmezler.

Basit bir örnek vereyim siz eğerki amfi çıkışına veya beraber çalışan DSP koymazsanız ancak yüksek ve anlamsız bir ses alırsınız en iyi ihtimalle. İsterseniz en iyi markanın en iyi ve en pahalı ürünleri olsun sonuç değişmeyecektir.

Tabi zevkler renkler. Para sizin, araba sizin ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bilgileriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ama Servet abi ufak tefek bir şey yapmayı planlıyorum ben ya :)

Benim ufak tefekten kaydım 3bin-5bin TL arası cihazlardı. Senin nedir bilmiyorum. 

1500€ en ufak DSP

1700$ idare eder bir amfi

300€ ortalama iyi üst sınıf hoparlörler

var gör sen kendi hesabını yap. Neyse durumu az çok kavradın sanırım. O yüzden bodos dalıp zarara uğrama.

Ben 1000TL falan vererek hiçbir şeyi bozmadan direk kaliteyi ve sesi artırdım. Bu da bir yol. Bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.