Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mtv Tutarları Hesabında Değişme Oldu Mu?

Önerilen Mesajlar

aracımı 20 aralık 2012 gibi aldım, 03.01.2013 tescil ve trafiğe çıkış..

ruhsatı aldım birde baktım ilk muayene temmuz 2015, acaba niye dedim. ford etis ten bakınca aracımın 17.08.2012 üretimi olduğunu öğrendim. sigortacıda benzer şeyler söylemişti, Türkiye ye tahsis edildiği tarihtir vb..

şimdi mtv ödeyim dedim, aracım bir alt dilime düşmüş gibi taksiti 206, toplamda 412 tl mtv borcu çıkıyor..

bugüne kadar tahsilatlara baktığımda 4 tane 6 aylık ödeme var(2 tane 259, 2 tane 268),  aracım 2015 ortasında doğum tarihi baz alındığında 3 yaşını bitirecek :)  ama maliye 6 taksit almadan aracı bir alt dilime düşürmüyor diye biliyorum

bu durumu açıklığa kavuşturacak, bilgisi olan var mı?

benle aynı durumdaki arkadaşlar kontrol edebilir mi, mtv leri kaç tl??  aralık 2012 den önce alanlar ve özellikle üretimini biliyorsanız 2012 2. çeyrek üretimi vb..

yoksa maliye ye gideceğim 10 sene sonra 3.000 tl mtv ödemek istemiyorum.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın model yılı (2012 sonrası için doğuş) sayılıyor tescil tarihi önemsiz.

Kesin bilgidir, yayalım. :)

Örnek 2012'de üretilmiş ama 2015'de satışı yapılmış sıfır aracın vergisi bir alt dilimden ödeniyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın doğuş yılı sayılıyor tescil tarihi önemsiz.

Kesin bilgidir, yayalım. :)

Örnek 2012'de üretilmiş ama 2015'de satışı yapılmış sıfır aracın vergisi bir alt dilimden ödeniyor.

eyvallah saolasın..

yayalım da şaşırmasın millet :D   (hortum parası çıktı diyelim, kızıyorsun ama :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Temmuz 2014'de Speedy'den ücretsiz klima bakımı vardı, ondan önce Ocak 2014'de Denizbank kobi kart sahiplerine 100 TL indirim yapmıştı. bu sefer en iyi kampanya kimde acaba?

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

worldcard

Kampanya vardı, Sonax bilmem ne boya koruma 180 küsür liraydı. Değerlendirilebilir.

Ben yaptırmayı düşünüyordum ki, bu haber iyi geldi.

Bu arada ben 7 tane üst limitten vergi ödedim. Beni niye kazıkladılar.

Aracım 2011/10. ay trafğe çıkışlı. 2012 mod geçiyor. Bu yıl düştü.
Aman neyse işte. Nasıl olsa maliyeye giren parayı geri almak imkansız.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seninki de doğal süreç çünkü aracın 2011'de yola çıkıyor haliyle o dönemin vergisini ödemen şart, dilim ise model yılı ile düşüyor yani 2015 olunca düşecek seninki o da bu yıl, kazık vs yerine model yılını böyle vererek bir nevi bayi düzeni sana kazık atıyordu, eskiden yeni model olsun diye bekleyen kişiler de aynı şekilde erken indirimden vazgeçiyorlardı.

Yeni model yılı düzenlemesi ile bu ortadan kalktı doğru yolu yıllar sonra bulan devlet style.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracımı 20 aralık 2012 gibi aldım, 03.01.2013 tescil ve trafiğe çıkış..

ruhsatı aldım birde baktım ilk muayene temmuz 2015, acaba niye dedim. ford etis ten bakınca aracımın 17.08.2012 üretimi olduğunu öğrendim. sigortacıda benzer şeyler söylemişti, Türkiye ye tahsis edildiği tarihtir vb..

şimdi mtv ödeyim dedim, aracım bir alt dilime düşmüş gibi taksiti 206, toplamda 412 tl mtv borcu çıkıyor..

bugüne kadar tahsilatlara baktığımda 4 tane 6 aylık ödeme var(2 tane 259, 2 tane 268),  aracım 2015 ortasında doğum tarihi baz alındığında 3 yaşını bitirecek :)  ama maliye 6 taksit almadan aracı bir alt dilime düşürmüyor diye biliyorum

bu durumu açıklığa kavuşturacak, bilgisi olan var mı?

benle aynı durumdaki arkadaşlar kontrol edebilir mi, mtv leri kaç tl??  aralık 2012 den önce alanlar ve özellikle üretimini biliyorsanız 2012 2. çeyrek üretimi vb..

yoksa maliye ye gideceğim 10 sene sonra 3.000 tl mtv ödemek istemiyorum.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV

mehmet bey aynı durum bende de söz konusu sorun yok 206,00TL. candır  :)  :)  :)  :)  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.